Neurja 2008

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
adijo pamet,..pri nas vsake 2 sek zagrmi,..grem malo stvari na balkon skupi spravit, to bo noro po moje
crazy1.gif

ja seveda..da ne bo soseda pizdila, od kod ima na balkonu modrc št.xxxl, če ma sama sam dva mozolja namest jošk
grin1.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
evo pr nas se umirilo, vmes me je dvakrat vn vrgl
crazy1.gif
bi pa se kr strinjala, da je bilo pri nas tako kot pri DrM007: "Ker lilo je fajn, pihalo tut, lightshow ter drum and bass smo pa tut meli..."
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Jst sm svoje pospravila, tako da nimam vpliva na to, kaj je vse po luftu letelo
evil.gif


počasi se umirja,..se bo končno dalo lepo zaspat
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ja , pri nas se tud umirja..ti pa le pojdi iskat une tvoje modrce velikosti xxxxxxx , ki ti jih je razmetalo po balkonih
smile-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Fak, takšnega vetra kot je bil pri nas danes, še nisem doživel...začelo se je v momentu, trajalo je par minut. Mejduš
rolleyes-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.322
3.750
113
davorinm.wordpress.com
No jaz sem bil pa veselo v avtu ravno ob začetku. Sem pa lih parkiral.
smile-1.gif


Drevesa je upognilo totalno, 2 kontejnerja je odneslo na sred ceste, pa tam od Orto bara mal naprej, sem vijugal med vejami. Hud lightshow danes.
grin1.gif


Sem posnel filmček ravno ob začetku, samo je tema pa se ne vidi tok.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.322
3.750
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Sever Italije zajelo hudo neurje s točo

Sever Italije je danes zajelo hudo neurje s točo, ki je povzročila škodo na poljščinah, ceste in hiše pa je zalila voda. Zaradi neurja pa se je v zagati znašlo tudi več izletnikov.

V gorah v okolici Bergama se je skupina 50 pohodnikov zatekla v planinsko postojanko na nadmorski višini 2000 metrov, gorska reševalna služba pa sedaj razmišlja, da bi jih rešila s helikopterji.

Najhuje je neurje divjalo na Južnem Tirolskem, kjer naj bi padala toča v velikosti teniških žogic in poškodovala številne avtomobile in hiše.

OMFG
shocked-1.gif


Jutri fronta preide Slovenijo in so napovedane kar resne zadeve.
grims-1.gif
)

Po-Valley, northern Adriatic Sea Region, northern Dinaric Alps...

Rather unstable conditions with near 1500 J/kg MLCAPE are expected to develop across the northern half of Italy as dew points rise to near 18-21 degrees C and 16-18 C further eastward into Slovenia, Hungary and Croatia. Convective inhibition (CIN) increases to the south where the chance of convective initiation diminishes accordingly. During the morning hours, some precipitating convection will likely be ongoing across the Alps. A combination of diurnal heating and the approach of the shortwave trough from the west will likely lead to convective initiation across the Po Valley, NE Italy and Slovenia during the early afternoon. Later, storms will probably develop across parts of Croatia and western Hungary and possibly further south in Italy as well.

Deep-layer (0-6 km) bulk shear is expected to increase to around 30 m/s as the jet streak over the western Mediterranean approaches from the west. As this happens and considerable storm-relative helicity develops (near 200 m2/s2) rapid storm organization is expected. A number of powerful supercells are expected that should be able to produce large, possibly very large, hail and damaging gusts. Additionally, a few tornadoes may occur, that may be strong (F2 ). Especially during the evening, low-level shear is forecast to become stronger and supportive of low-level rotation, which enhances the tornado threat . Naturally, a threat of flash flooding will also be present....
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
saj zdaj pocasi verjamem v tornade, ker vceraj in danes ponoci smo imeli vsaj pri nas izjemno sreco, ker je sla glavna zadeva cca 10km severno od nas in so vse pobrale kamniske alpe. tle na robu je pa pihalo kot se nikoli, tako, da ce zjutraj ne bom videl stolpa na krvavcu ne bom zacuden
shocked-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.465
-8.395
113
To za tornade je mišljeno predvsem za Italijo. Pri nas razen v prekmurju ni dobrih pogojev za nastanek le teh.
Močan veter je čisto druga stvar
tongue-1.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Pismo, meni je veter včeraj v avto zabil zabojnik za smeti
jezen.gif


No, sem pa vseeno bolje prišel skozi kot sosed. Na njegov avto se je prevrnila plehnata gradbiščna ograja
bonk.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
poznam jaz dobro pogoje za nastanek tornada
grin1.gif
. pisanje se nanasa na "vremenarje" - "strokovnjake" iz zevs foruma, ki so napovedovali tornado in za tenisko zogico veliko toco.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.465
-8.395
113
No, zadnjič so to napovedovali čisto upravičeno. Le majhna sprememba v premikanju hladne fronte nas je rešila zelo verjetne katastrofe. Tisto kar je bilo dan kasneje ni bilo skoraj nič v primerjavi s tem, kar bi nas lahko doletelo. Še pol dneva pred tem je večina vremenskih modelov kazala na raztur
evil.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
hysterical-1.gif
zakaj se ne preimenujejo v ciciban forum. se danasnji citat

"Sondaža iz Udinah danes ob 5UTC res izgleda ubijalska. Pogoji za kakšen mini tornado so na dlani"
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.465
-8.395
113
Si upaš mogoče s svojim znanjem zanikati napisano?
Pa da ti bo lažje razlagati, ti prilagam še sliko:


P.S. Tudi uradne napovedi predvidevajo možnost tornadov v Z Italiji
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
jaz trdim, da bojo vsaj 3 veliki. in en mini na kredarici! ste pa zivcni vremenarji na tistem forumu. vi bi raje videli, da je konec sveta samo, da imate prav in se spet ne osmešite pred javnostjo. predlagam, da zaprete forum, sporocila pa bojo lahko brali samo prijavljeni.

nahrung002.gif