nepoštena praksa?

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.460
9.197
113
ah gospa se je javila na moj mojster portal, tam je zenka mal iskala "vrtnarje"... tako da , tema, na suho pač. Pa mal sta se vmes hvalile da delata za velike firme in bogatune... kar bi sicer lahko bil alarm, da gre za paralelni svet.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
V zadnjih letih smo dali čez komplet prenovo hiše skupaj z okolico, asfaltom, garažo, ograjo... In nikoli nisem plačal ogleda oz. ponudbe če to ni bilo definirano že pred obiskom. To pa je bilo samo enkrat in sicer za sončno elektrarno. Tudi iz posla imam izkušnje, da kadar je priprava ponudbe plačljiva, mojstri načeloma ne pridejo na plačljiv ogled dokler se ga ne naroči po ponudbi.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.001
9.128
113
40
MB
ah gospa se je javila na moj mojster portal, tam je zenka mal iskala "vrtnarje"... tako da , tema, na suho pač. Pa mal sta se vmes hvalile da delata za velike firme in bogatune... kar bi sicer lahko bil alarm, da gre za paralelni svet.
v mb je like 5 firm ki vejo kaj delajo glede okolice, ženskega tima ne poznam nobenega. tak da ... hm ;)

na moj mojster pa vsak gradbinec zraven poklika da še okolico ureja.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.460
9.197
113
ti dve nista bile iz MBja. Tam bolj LJ....

šlo je za iskanje enega ali dva para rok, ki vedo kaj delajo, sej veš pomladit grme, da se jih prav poreže, in podobno, kakšno stvar ven vrže...itd. Ne pa lapat in kasirat. torej dva , tri popoldneve, in si pripravljen plačat par 100€... pa ni šlo. Sej veš, še čistilke niso poceni.

Smo se potem sami "strokovno" to lotili..bo kak bo, če je bilo 5 let vredi bo pa še 5 let.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Zavrneš račun (takoj) s priporočeno pošto (lahko še s povratnico), da imaš dokazilo, da si ga res zavrnil in to je to. Obrazložitev zavrnitve je, da nisi naročil storitve, da si naročil ogled lokacije in pripravo ponudbe in nikoli nisi bil seznanjen s tem, da se ogled za pripravo ponudbe plača.
Pogoj je seveda, da tebe ali žene res nista seznanili s tem, da bo ogled plačljiv, tako da preglejta morebitno komunikacijo po mailu, da ne bo kasneje problemov.

Se sicer strinjam s tistimi, ki menijo, da bi morali tudi priprave kakšnih zahtevnih ponudb računati, ampak, to se pove predno prideš k stranki in predno začneš delat, ne pa, da nič ne rečeš in post festum pošlješ račun...
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
12
48
Murska Sobota
Tule vprašam, ker ste malo skonektani v praksi.

Na kratko:
Dve gospe prišle na ogled, v stilu za urejanje okolice. Žena se z njimi menla po telefonu, v stilu da ni problema, da pridejo ko bodo enkrat blizu in podobno, nič specifičnega. Prišle, bile kakšno uro, bodo dali ponudbo.
Ena prišla še teden kasneje, kao naredit izmero, malo še popisala.
Potem prileti predračun v rangu 1800€, ženko skor kap (ker prej tak noben ni znal nič povedat, ko je kaj vprašala (urne postavke in podobno), klasika).
V glavnem, itak da se to ne bomo šli, hvala lepa. (vmes smo pol že porihtali sami v dveh popoldnevih).

No zdaj zadaj prileti račun za ogled in svetovanje, potni stroški in podobne postavke, dva računa od obeh... na suho, skupaj cca 300€.

Torej je to legit, če nisi nič podpisal, nič o cenah ogledal vedel, nobenga mejla in podobno.
Men je kr bizarno. Mal sem ženko tolažil, da je to pač paralelni svet. Eni so volkovi drugi pa ovce. Kje boš?. Ni bila potolažena.

Tnx za kak komentar.
turistki prišli mimo in eno uro teptale zelenico?

zdaj pa izguba spomina, kaj so se menli...

ko ti kuhinjo narišejo, je tudi treba plačat izris, tudi če mimogrede prideš v salon oziroma zavisi
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
turistki prišli mimo in eno uro teptale zelenico?

zdaj pa izguba spomina, kaj so se menli...

ko ti kuhinjo narišejo, je tudi treba plačat izris, tudi če mimogrede prideš v salon oziroma zavisi
jup. in to tudi naročiš prej ane? seveda z zavedanjem, da je to plačljiva (ali pa tudi ne) storitev. ali je sedaj taka praksa, da ti letiš mimo GA kuhinje in tip prileti za tabo, da ti je izrisal načrt in da moraš dati 300 eur?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Sploh ni nujno.
In recimo predem mi pošljemo podizvajalca na ogled dobi stranka (kadar je ta plačljiv) ponudbo za ogled, jo potrdi (ali celo vnaprej plača), potem se gre na ogled.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek