Neodvisni novinarji, ki to niso

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.263
791
113
Da si ustvarimo mnenje, je pomembno, da slišimo različne ljudi in njihove poglede. Tako sem zadnjič poslušal intervju z publicistko, novinarko,... Mojco Pišek. Bila je predstavitev njene nove knjige Globalni južnjaki (RTVSLO : Mojca Pišek: Ob kakšni progresivni ideji nas svarijo z zgodbo o bananah). Po intervjuju sem naredil še kratek google search in opazil enake vzorce tudi v njenih ostalih delih (https://www.disenz.net/author/mojca-pisek/, https://www.delo.si/tag/mojca-pisek). Najverjetneje bom prebral še njeno knjigo, če mi ne bo prej obrnilo želodca od enoumja.

o stočjem fižolu s kislo smetano:
"nekateri dodajo še ocvirke, če so izraziti ljubitelji zamašenih žil".


o imperialni miselnosti Kitajske:
"se bom v prihodnosti ukvarjala z Kitajsko in njihovim modelom takoimenovanega imperializma.... mogoče se izkaže, da trepetamo pred neko grožno, ki je ni"

o človekovih pravicah:
"da imajo ljudje vseh regij sveta pravico da živijo v blaginji in varnosti"


Nekaj izsekov iz njenih zapisov drugje:
"Če bi Trump svoja izpričana protiatlanticistična stališča iz besed prelil v dejanja, bi to že tako shizofreno Evropo prisililo, da premisli svoje resnične interese, obstoječa zavezništva in možnosti novih, nemara bolj organskih od tega, ki se je po drugi vojni vzpostavilo čez prostrano vodno telo Atlantika."
Totalen bullshit. EU in Amerika sta organsko bolj povazni, kot EU in Azija ali EU in Afrika. Zgodovinsko dejstvo je, da so se ljudje nekaj stoletij nazaj iz EU preselili v ZDA in iz nje ustvarili svetovno velesilo. Kaj je lahko še bolj organskega kot ista kri?


--------------------------
mnenjen si naj vsak ustvari sam, ampak tema je bolj namenjena temu, da izpostavimo "neodvisne" novinarje in pisce, ki se tako radi hvalijo s svojo nepristranskostjo, hkrati pa so močno polarizirani na eno ali drugo stran. v današnjem času biti na sredini je izredbno težko, ker enostavno , če te ne pretepejo levi, pridejo pa desni.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.587
-216
113
mnenjen si naj vsak ustvari sam, ampak tema je bolj namenjena temu, da izpostavimo "neodvisne" novinarje in pisce, ki se tako radi hvalijo s svojo nepristranskostjo, hkrati pa so močno polarizirani na eno ali drugo stran. v današnjem času biti na sredini je izredbno težko, ker enostavno , če te ne pretepejo levi, pridejo pa desni.

nimam kaj izpostavljati, ker neodvisnega novinarja ni. čeprav se marsikdo izdaja za neodvisnega, ampak pač ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

dask

Majstr
21. sep 2023
402
434
63
Sem že pisal v drugi temi, včerajšnji Tednik in prispevek o volitvah v ZDA je bil tipičen primer izredno pristranskega novinarstva. Od načina poredstavitve kandidatov do izbire intervjuvancev. Izredno pristransko, nedopustno za to, kar naj bi novinar počel. Tukaj je pač bilo zelo očitno, poroča se pa na ta način glede vseh perečih zadev. Ni čudnega, da je folk razdeljen do konca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.143
1.428
113
Jaz sem rad gledal Last Week Tonight with John Oliver. Zdaj ga pa skoraj več ne prebavim. Med drugim tako pljuva po Trumpu in Vancu vsako oddajo, Bidna in sedaj Kamalo pa pusti čisto pri miru. Čisto pristransko. Z ostalimi zadevami je podobno, woke leva greznica.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.263
791
113
Enako, tud jst ga ne prebavljam vec, ker je 100% polariziran na demokrat.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.909
10.312
113
oni Žitnik pa še en, fak kera sila ko morata kaj o trumpu povedat.

tale mojca pasek, pa sem jo takoj pogruntal . brez dneva delovne dobe.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.376
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
Kaj je s to navedbo "da imajo ljudje vseh regij sveta pravico da živijo v blaginji in varnosti" narobe?

"EU in Amerika sta organsko bolj povazni, kot EU in Azija ali EU in Afrika. Zgodovinsko dejstvo je, da so se ljudje nekaj stoletij nazaj iz EU preselili v ZDA in iz nje ustvarili svetovno velesilo. Kaj je lahko še bolj organskega kot ista kri?"

EU je ekaj stoletij nazaj iz Afrike in Azije "uvažala" dobrine in postal svetovna velesila, ki je potem hotela isto narediti tudi v Ameriki, pa so se naseljenci tam uprli. Poznavanje zgodovine?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
Sem že pisal v drugi temi, včerajšnji Tednik in prispevek o volitvah v ZDA je bil tipičen primer izredno pristranskega novinarstva. Od načina poredstavitve kandidatov do izbire intervjuvancev. Izredno pristransko, nedopustno za to, kar naj bi novinar počel. Tukaj je pač bilo zelo očitno, poroča se pa na ta način glede vseh perečih zadev. Ni čudnega, da je folk razdeljen do konca.
najboljša mi je bila zadnjič briški na twiterju, ki se čudi nenaklonjenosti zda pri nas, h kateri je sama kar nekaj let aktivno nalagala s svojim lizanjem rinčka od killary.