Nekaj vprasanj-odsotnost lastnika,mirovanje vozila

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Cifra oziroma drugi znalci, prosim za nasvet:

Avto imam zavarovan AO+AK do konca maja. Konec marca grem za tri mesece v tujino, avto bo pa počival doma. Kaj narediti?

Odjavit avto iz prometa konec marca in registrirati julija, ko pridem domov?
Pustiti avto zavarovan do izteka zavarovanja in ga registrirati julija, ko pridem domov?
Avto ponovno zavarovati in registrirati redno, kot da nebi bil v tujini (tega verjetno ne morem niti narediti ce bom fizicno cel cas v tujini)?

A mi bo kdo kaj sikal, da moram vrniti tablice itd... tablice so nalimane na avto in jih nebi ravno dol trgal zaradi kakega glupega birokratka.
smile-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Napišeš overjeno pooblastilo na družinskega člana in naj on, medtem ko te ni, podaljša zavarovanje. Predvsem zaradi bonusa, če še nisi na dnu/največ ali pa ga pred odhodom sam odjavi in parkiraj v garaži (če veš, da se mu ne more nič dogoditi).

Za tablice se pa pozanimaj na upravni enoti, če jih lahko vseeno obdržiš do ponovne registracije, včasih vem, da ni šlo.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sem ze v PR04 tako da za bonus mi ni problem. Avto bo varen, pol pravis da se ustavim na UE in razlozim pa prosim ce lahko registriram pac ko pridem nazaj.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Lahko tudi po
telephone7.gif
vprašaš, da ne boš okoli hodil.

V tvojem primeru to pomeni, da avto odjaviš iz prometa, a obdržiš tablice in ponovno registriraš, ko se vrneš.
Ob odjavi pa še na zavarovalnico po neizkoriščeni del premije. (računa se od dneva prijave zavarovalnici)

Če je uspeh 100, potem mislim, da ti nimaš 35% šans, da ti to uspe (obdržati tablice).
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
In kaj ce se naredim francoza in pac grem v tujino. Ko pridem nazaj se zavem da sem pozabil registrirati avto in to naredim z zamudo.
evil.gif


Sam v tem primeru pol ne morem odjavit avta. Hmm... jebeštrga pa birokracija
rolleyes-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Poleg obvestila, ki te bo doma čakalo, bo tudi položnica za cca 90 €, na zavarovalnici boš moral doplačati za 30 dni jamstva ( prorata tempori), pa še vse papirje odjava/prijava plačati. Torej nima smisla.

Ali odjavi ob odhodu ali pa pooblasti nekoga, da v tvojem imenu to uredi.