nekaj vprašanj o TomTom

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Moja prva inštalacija na p1i je uspela. Vendar me malo moti to da imam vse mape kar direktno na memory stiku pod root. Bi moral narediti pri install neko tomtom mapo in vse zmetati notri ali je tako ok kot je (imam recimo kar na root direktorije kot so sys, raster,...

Imam verzijo 6.020. Je to zadnja aktualna?
Karte pa so E.Europe 680.1536.

V primeru novih kart, SW obstaja kaksen update, ki ga lahko napravim preko HOME aplikacije?

lp
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Ali tudi TT omogoča samodejni preklop iz dnevnega na nočni način?

Pri garminu sem opazil da se ne vrne nazaj v primeru če prejmem klic. ali pri TT deluja enako ali se vrne nazaj v navigacijo?

Pri p1i imam vklopljeno samodejno zaklepanje tipkovnice, vendar mi potem čudno izgine navigacija. se da to kako drugače uredit ali bom moral vedno to možnost v telefonu izključiti.

Ali v Sloveniji deluje:
- pridobivanje info o prometu: tomtom trafic
- cestne zapore
- kamere, radarji...

Pri Garmin nisem opazil, da te opozarja da pot vsebuje cestnine, če želim na cilj v kakšnem določenem času, ipd. Ali pa sem kaj spregledal, ko sem prebiral Garmina....
rolleyes-1.gif



Hvala!


lp


p.s. je kdo že kaj preizkusil novo verzijo Garmina?
 
Nazadnje urejeno:

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.333
939
113
Glede softvera in map mislim, da imas zadnje verzije, vsaj mapa je sigurno zadnja.

Citat:
Ali tudi TT omogoča samodejni preklop iz dnevnega na nočni način?
To ti bo moral nekdo drug povedat, s tem se namrec nikoli nisem igral, se pa ne spomnim, da bi kje videl to moznost. Saj ni veliko, pritisni 5 (Settings) in pojdi skozi tistih 5 oken / zavihkov (vsaj na E50 jih je toliko) in preglej vse moznosti. Samo mislim, da ni tega... Drugace pa tudi ni problem preklopit, mislim, da za swap zadostujeta 2 pritiska (5 in 1) pa imas.

Citat:
Pri garminu sem opazil da se ne vrne nazaj v primeru če prejmem klic. ali pri TT deluja enako ali se vrne nazaj v navigacijo?
Pri meni se vrne, v bistvu ti klic prekrije trenutno aplikacijo (TT ali igro ali karkoli ze pac tisti trenutek pocnes) in ko se nehas pogovarjat pa se klic ugasne in prejsnja aplikacija spet prevzame ekran - ceprav mislim, da se to zgodi ze pred koncem klica, ce se prav spomnim.

Citat:
Pri p1i imam vklopljeno samodejno zaklepanje tipkovnice, vendar mi potem čudno izgine navigacija. se da to kako drugače uredit ali bom moral vedno to možnost v telefonu izključiti.
To je malo smotano ja, ampak vsaj pri meni deluje naslednje: nastavi si stalno osvetljenost ekrana (top nastavis v TT) in potem ti navigacija ne bo izginila. Drugace pa je najboljsa varianta za 'sparanje' baterije ta, da si izklopis screen saver (v temi telefona), nato pa v TT nastavis osvetljenost ekrana tako, da ne sveti nonstop. V tem primeru ti podnevi dela vse bp, ponoci pa si pac vklopis nazaj po potrebi
smile-1.gif


Citat:
Ali v Sloveniji deluje:
- pridobivanje info o prometu: tomtom trafic
- cestne zapore
- kamere, radarji...

Ne bi vedel. Najbrz ne.

Citat:
Pri Garmin nisem opazil, da te opozarja da pot vsebuje cestnine, če želim na cilj v kakšnem določenem času, ipd. Ali pa sem kaj spregledal, ko sem prebiral Garmina....

Garmina ne poznam.

Citat:
Hvala!

Np, glej da tudi sam pomagas dalje
wink-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Kakšna One serija... samo pri nas so tudi cene teh zasoljene
Jst recimo prodajam one xl (4.3" zaslon) za 150eur

lp
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
Gomero: A tudi bolje! Vsaj za cestno navigacijo.

OldSkul: Zakaj pa prodajaš? Jaz imam tudi to, pa sem max. zadovoljen. Edino pri uporabi WE+EE mape bi bil mogoče lahko za odtenek hutrejši procesor.

Lp!