Citat:
Uporabnik philips pravi:
Mislim da ga v celoti ne stestirajo ker je preveč možnih vhodov. Kakšne standardne teste pa sigurno spustijo skozi, da vidijo ali vsaj približno deluje
No ja, tukaj se motiš ... rezino, ki gre skozi proizvodni proces obdelajo za VSE procesorje, ki so narejeni na isti osnovi ENAKO. Skratka najpočasnejši procesor in najhitrejši procesor, tisti z največ cacheja in tisti z najmanj (od pentiuma do celerona) so VSI narejeni enako. 70% ki jih danes naredi intel gre skozi enak postopek proizvodnje in zgledajo enako ...
Druga faza izdelave procesorja se imenuje TESTIRANJE; tam izvedejo VSE možne teste od frekvence, voltaže, delovanja cacheja itd. in na podlagi tistih testov dobi proc ime in oznako (po potrebi jasno vcasih fizicno onemogocijo doloceno povezave v jedru, ker so pac nepotrebne). Veliko, včasih celo večina izdelanih procesorskih jeder gre na odpad (ne zadostujejo zadostnim pogojem testov).
Skratka ce imas celerona s frekvenco X, vedi da je to fizično ista stvar kot pentium s frekvenco x+y .. samo ker je na testih pokazal slabosti so nanj nalepili oznako celeron.
Jasno pa, navijanje NE vpliva na življensko dobo procesorja v smislu "obrabe". Če je proc zanič crkne tako ali drugače, 90% procev pa zdrži 5x uporabne življenske dobe. Jasno če proc ekstremno navijaš, ga lahko zakuriš .. to je edino kar lahko vpliva naposredno na življensko dobo.