navigacija za motoriste

I

Izbrisan uporabnik #488

imam l925

ja nokia je lastnik navteqa-here

iste mape imajo garmin, igo, nokia...

l925 ima odličen ekran za sonce, ni pa za 60 eur...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

on hoče nekaj za 60 eur :)

zame pa l925 ponuja premalo, ima zgolj osnovno vodenje

ni nacrtovanja, sledi, uvoza itd... neuporabno ce nima
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za 60€ dobiti nekaj vrhunskega je pobožna želja, še Kitajci znajo zaračunat kvaliteto.
Če bo iskal nekje v rangu od 150€ navzgor bo našel še kaj pametnega, kar je ceneje ni za nikamor.

Kolega kupil neko kitajsko navigacijo za 80€ in ko na njo naložiš iGO, ter greš na sonce z njo, ne vidiš skoraj nič.
Sva naredila senčnik, pa vseeno ni nekega efekta.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

jap, vsaj ekran mora biti pravi, dok ne vidiš, ne verjameš
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Tu je za 85€, prištet pa treba še "stroške " naši državici:
LINK
 
Nazadnje urejeno:

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ojla, napačno razumevanje; ne iščem za 60€ - tudi 150€ je čisto OK, samo da ni 350€+...
Pa še Garmin mi glih ne leži.
Tako da je bilo tisto bolj proforme napisano...
LPM
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Saj nekaj takega iščem; trenutni čang-šlang - avtomobilski ima premajhno svetilnost/kontrast.
Le-ta, ki si ga pa ti omenil pa je This product is out of stock, and not coming back

Tvoje osebne izkušnje na direktni svetlobi?

LPM
Ja, seveda, meni je IGo zakon navigacija. Garmina ne maram...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V rokah je ok, med vožnjo na soncu pa je druga zgodba
smile-1.gif


Če ni sončno, ni pripomb, smao zaslon ga j... drugo bp
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Počasi razmišljam o nakupu neke navigacije za motor. Dosedaj sem si pač približno pogledal ruto, potem pa nekako sledim znakom. Včasih se izgubim kar tudi ni nič slabega če se mi le ne mudi. Je pa malo tečno v kakšnih večjih mestih, sploh če lovim minute, potem pa je treba ustavljat in telefon iz žepa, rokavico dol, pa spet nazaj vse skupaj... Tako da bi si omislil eno navigacijo. Malo gledam, te novejše imajo cel kup nekih dodatnih nepotrebnih funkcij. Jaz rabim samo navigacijo, ostalo mi je nepomembno. Ne rabi se povezat s telefonom, ne rabi predvajat muzike in kar je še tega. Rabim da je trpežna, da se dobro vidi nanjo pa da ne stane celo premoženje.

Kaj mi svetujete?
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Počasi razmišljam o nakupu neke navigacije za motor. Dosedaj sem si pač približno pogledal ruto, potem pa nekako sledim znakom. Včasih se izgubim kar tudi ni nič slabega če se mi le ne mudi. Je pa malo tečno v kakšnih večjih mestih, sploh če lovim minute, potem pa je treba ustavljat in telefon iz žepa, rokavico dol, pa spet nazaj vse skupaj... Tako da bi si omislil eno navigacijo. Malo gledam, te novejše imajo cel kup nekih dodatnih nepotrebnih funkcij. Jaz rabim samo navigacijo, ostalo mi je nepomembno. Ne rabi se povezat s telefonom, ne rabi predvajat muzike in kar je še tega. Rabim da je trpežna, da se dobro vidi nanjo pa da ne stane celo premoženje.

Kaj mi svetujete?

 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Se boljsa opcija ( upajoc da imas telefon vsaj malo vodoodporen )

preverjeno top
 

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
214
43
28
ljubljana
Od Givi-ja etui za telefon, ki ga daš na balanco. Notri mobilni telefon, odpreš Google maps in rešeno
Slaba rešitev.
Telefon se začne prehitro pregrevati zaradi obremenitve.
Polnilec mora biti dovolj močan,da sproti napolni baterijo.
Ponavadi slaba vidljivost na ekran.
V primeru nesreče,ne moreš priklicati pomoči,ker ostane telefon na motorju.

Vse to preizkušeno na žalost v praksi.

Zgoraj omenjeni Zumo za 150evrov je dobra rešitev za občasno uporabo.
Ali pa kakšna navigacija z Android podlago.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Jaz uporabljam nek star Android za Google maps ali pa Here. Baterija drži dovolj, tako da ni panike. Za čez cel dan, ga pa na polnilec dam.
Res so pa namenske navigacije običajno bolj primerne za to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.926
5.463
113
A kakšen star cestni nuvi se pa nobenemu ne valja doma?

Daš lepo v etui za telefon in si doma splaniras ruto....

Recmo nuvi760/765/1390/pa še kak...majo vsi bluetooth opcijo....še za, slušalko za pod čelado da ne rabiš skos gledat

Bolha.... 20-30eur
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Ja kaj takega bi mi mogoče še najbolj odgovarjalo. Vprašanje spet v kakšnem stanju so te navigacije za 20€? Karte se dajo nove dat gor? Ker rabim bolj kot ne samo v kakih večjih mestih da se ne lovim brezveze. Pa da mi ne žre podatkov, zato bi mi najbolj pasala namenska naprava.