Navigacija za interventno vozilo

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Tako je, sem že enkrat gledal video predstavitev za kamione, kjer prikazuje, kako iz centra direktno na napravo pošljejo koordinate z vso informacijsko vsebino, voznik mora samo potrditi in ga direktno vodi na cilj. Ne bom trdil, ampak se mi zdi, da ni bil posnetek iz SLO.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.938
3.956
113
V sloveniji sta vsaj dve firmi, ki se ukvarjata s tem produktom, mislim pa da obe uporabljata Garmina (načeloma vse serije podpirajo vsaj osnovne funkcije)!

Poleg pošiljanja točke (koordinate) je možno pošiljat tudi sporočila (dvosmerna komunikcija) in pa statuse. Garmin sicer vrača tudi ETA čase in ostale podatke, tako da ima tudi dispatcher določene "povratne" informacije.

Vem da se stvari uvaja v nekaterih profi in PGD in da so bili testi tudi pri reševalcih (lj postaja) - a to uporabljajo redno ali ne pa nisem 100%. Sicer se enaka stvar uporablja tudi pri taxistih.

Je pa dejstvo, da je tak način avtomatizacije še vedno potrebno vzeti z rezervo!
grin1.gif
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.693
519
113
42
povsod malo
Če pravilno vem imajo tako vrsto navigacije Kranjski poklicni gasilci. Iz ReCo jim pošlje direkt v garmina kraj intervencije in se samo pelje tja + vse semaforje imajo na daljinca da se jim prižiga zelena
grin1.gif

Je pa tak sistem za manjše PGDje kar drag cca 1000€ (računalnik, garmin-i...)
Mi imamo rally knjigo ala iz garaže zaviješ levo, max 80 km/h v križišču s semaforejm desno...3 odcep levo 2 hiša hidrant je tam pa tam.

Navigacija je koristna npr za osrednje enote, ko gre v tuji kraj in pojma nima kje mora ob 3 ponoči zavit v katerem križiču ali pa se skoraj zagozdi pod nadvozom