Navigacija za interventno vozilo

sandim

Zelenc'
27. jun 2008
22
0
1
Zanima me katera navigacija bi po vašem mnenju bila najbolj primerna za intervencijsko vozilo za gasilce. Včasih se pojavi problem ker je javljen samo naslov kar bi za navigacijo bilo dovol za nas pa ne (še ime in priimek). Za Garmina vem, da ima pokrite karte odlično vendar niso točne kakšn stranki dovoz je kar spuščen. Igo je veliko bol točen vendar pa ne podpira številčnega sistema v manjših krajih. Kaj od vsega priporočate
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
pravim.. je bolje pokrito kot pri Garminu. Govorim pa za nove modele, ne za prastare, ki so imeli nameščen igo/miomap.

Pa ne misli, da ima garmin 100% pokritost, ker je daleč od tega. Sem našel prenekatere ceste ki jih Garmin nima, mio pa nas je peljal tam preko...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.438
4.421
113
49
Na sončni strani ALP
Naši uporabljajo Garmina z AR in AT. V AT imaš narisane še hiše in vidiš teren za nadaljne akcije (veriga).

Itaq pa je najbolje it z napravo po teren in izpostavljene točke (kmetije) shranit in jih podrobno pregledati še na PCju.
100% navigacije po moje še ni, vendar je vsaj naš teren z Garminom odlično pokrit in ni težav pri "slepih" poteh.

Zmeni se s prodajalcem, če ti da napravo v test in se zapeljite po terenu in preizkusite. Mogoče tudi najbolj priporočena
naprave ne pokriva vašega terena, ga ima mogoče pa konkurenca...

Pa čim manj rabe zaradi intervencij
smile-1.gif
 

sandim

Zelenc'
27. jun 2008
22
0
1
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
pravim.. je bolje pokrito kot pri Garminu. Govorim pa za nove modele, ne za prastare, ki so imeli nameščen igo/miomap.

Pa ne misli, da ima garmin 100% pokritost, ker je daleč od tega. Sem našel prenekatere ceste ki jih Garmin nima, mio pa nas je peljal tam preko...
A lahko poveš kateri navigacijski sistem uporabljaš
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No kje si našel te ceste?
smile-1.gif
vedno bodimo konkretni in objektivni in se izogibajmo navedbam (prenekatere, najboljše itd.).

p.s. zadnjič sem vozil po Pohorju, še vsak najmanjši makadam je vrisan.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zdaj pride novi AR. Le kako jih naj ima, ko pa 30.10.2008 odprejo celoten pomurski del
smile-1.gif


Konkurenca že ima?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi jaz še nisem slišal za te kraje
smile-1.gif

Se da kje videti karte na netu?
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Mogoče tole.

Po moje bi morali domači gasilci svoj teren poznati v piko in vedeti za vsako hišo, brez navigacije. Najbrž ne bo nikoli obstajala navigacija, kjer bi bile pokrite vse točke in poti, saj se vse prehitro spreminja.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To so karte od miota? (sem mislil, če se dajo videti kje karte od miota da ne bo pomote).
Drugače se pa strinjam, da lokalni gasilci in reševalci morajo brez kart poznati in imajo tudi posebne mape glede reševalnih in intervencijskih poti.



Razlika je očitna.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Preko spleta imate gasilci verjetno dostp do e-GIS Ujme, ki tečejo na URSZR-ju. Včasih je obstojala tudi C/S rešitev a ne vem, če je še. Sistem vsebuje VSE relevantne prostorske podatke a ni namenjen navigaciji - bi pa znalo biti za vas uporabno.
 

podmornik

Pripravnik
28. mar 2008
55
0
6
blizu Nanosa
Navezujem se na starejšo temo, ki sicer nima prave vsebine, po kateri sprašujem, ampak se nekako dopolnjuje.

Zanima me namreč, ali obstaja programje za računalnik preko katerega bi s pomočjo recimo bluetooth poslal GPS sprejemniku zgolj končno lokacijo do katere bi pričela naprava samo vodit brez naknadnega vtipkavanja šoferja ali spremljevalcev v intervencijskem vozilu?

Torej če skrajšam, dežurni bi po prejetju klica našel in preko računalnika poslal lokacijo na vozila, ki bi jih vozniki zgolj prižgali in vodeno odpeljali na kraj nesreče.

Je kaj podobnega že kje realizirano oz. kje bi se našla takšna rešitev za kakšen projekt v smislu DIY(do-it-yourself)?

Katere GPS naprave bi prišle v poštev za takšen način delovanja, če sploh?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.938
3.956
113
Citat:
Uporabnik podmornik pravi:
Navezujem se na starejšo temo, ki sicer nima prave vsebine, po kateri sprašujem, ampak se nekako dopolnjuje.

Zanima me namreč, ali obstaja programje za računalnik preko katerega bi s pomočjo recimo bluetooth poslal GPS sprejemniku zgolj končno lokacijo do katere bi pričela naprava samo vodit brez naknadnega vtipkavanja šoferja ali spremljevalcev v intervencijskem vozilu?

Torej če skrajšam, dežurni bi po prejetju klica našel in preko računalnika poslal lokacijo na vozila, ki bi jih vozniki zgolj prižgali in vodeno odpeljali na kraj nesreče.

Je kaj podobnega že kje realizirano oz. kje bi se našla takšna rešitev za kakšen projekt v smislu DIY(do-it-yourself)?

Katere GPS naprave bi prišle v poštev za takšen način delovanja, če sploh?

Za garmina obstaja FMI vmesnik, ki omogoča interakcijo preko USB (COM) kabla z zunanjo napravo. Načeloma je zunanja naprava telemetričen modem, ki zna komunicirat preko GPRSja s strežnikom.

Če poenostavim odgovor na tvoje vprašanje, DA na trgu obstajajo ponudniki, ki ti omogočajo da iz dispatcha pošlješ točko dirketno na garmina v vozilu. Gre pa za celovito rešitev v sklopu "sledenja vozil"!