[NAVIGACIJA] I-GO novosti

dzipo

Pripravnik
3. sep 2007
48
0
6
Sem ze ugotovil kaj je bilo narobe da mi ni prikazovalo 3d stavb, premaknil sem iz 2d na 3d in sedaj dela.
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Citat:
Uporabnik MarkB pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Končno nekaj dobrega! Mislim TMC. A lahko kdo ta "update" zrihta?

Mislim, da bo v parih dneh update dostopen "free" na Naviextras, tako da nima smisla pošiljat nekaj po mailih

Še info o Igo-Primo sw; zadeva je končana na 97%, je v fazi zadnjih testiranj, ko dobim screen shot-e jih prilepim

Zdravo,
že pred mesecem sem spraševal, kako je sedaj s tmc patchem za iGo8 v Sloveniji?
Ali je že na voljo?

Hvala
tomi
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hvala, bom, ko usposobim tisto mašino, ki laufa povezavo za MioDigi.
frown-1.gif


Mi laufa samo na enem starem HP, na vseh drugih pa ne.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Naložil, tumbal, bumbal, zamenjal tudi iGO8.exe za predzadnjega pa nič. Stanje enako kot prej, najde postajo, ni pa dogodkov, se mi pa zdi malo verjetno, da cel dan nebi bilo nič.
frown-1.gif


Bom še jutri na poti MB-KP testiral.
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Ja Sosko. meni tudi napiše CA-no key. Sem skipal vsebino licence direktorija v igo8/licence.
Mc Giver, a tebi ne napiše CA-no key? Katera verzija ig8.exe in katere karte?
tomi
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Kolikor vem, so informacije za TMC v Sloveniji trenutno samo za Garmin, drugi proizvajalci še niso podpisali pogodbe.
Če se motim me popravite, drugače pa bi kaj več o tem lahko povprašali na radio.si .

LP
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Frko motiš se. Naviextras je za uradne nadgradnje že omogočil TMC (tako vsaj pravi MarkB), ker pa očitno še ni nobene "posodobitve" iGO8 na netu je bilo upanje, da bo s Primo-tom vse porihtano (v tem primeru bi pač moral menjat SW).

Meni na Mio DW250 in zunanjem GNS TMC sprejemniku ne kaže nobene napake ključa ali kaj podobnega, enostavno ne prikaže obvestil, postaje pa lovi. V mapi licence pa imam sedaj kar vse možne licence iz zadnjih par variant, vključno s Primo.
Probal sem tri variante iGO.exe, sedaj je not 8.3.4.117940 in zemljevid Monolit 2009.12 100204 in TMC licence: Nav N Go iGO 8 WorldWide in Nav N Go iGO8 AddOns, bom videl še popoldan ko grem v KP, če bo kaj vlovil.
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Hvala za pojasnilo.
Vsem, tudi negarminovim uporabnikom pa želim želim da se čimprej uredi ta problem, saj se turistična sezona hitro približuje, ko bodo pravočasne informacije preko TMCja še kako dobrodošle.
Tebi pa dober ulov
smile-1.gif

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, na Navonu dela tmc od začetka, mislim da ga MarkB "prodaja".
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Ok, kljub temu, da sem v licence direktorij vrgel vse licence iz priponke, pa se te ne pokažejo med licences v programu. Za TMC tako ostajata samo Nav N Go iGO 8 WorldWide in Nav N Go iGO8 AddOns. A je potrebno kaj aktivirat dodatne licenc? V uni priponki od Monaca so še ene ameriške, itd, pa se nobena ne pokaže v programu.

tomi
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Torej evo poročila:
TMC v SLO na iGO8 z gornjimi podatki in nastavitvami ne dela, oz. ne sprejema sporočil. Me je pa močno začudilo sledeče:
- avstrijska TMC sporočila sem sprejemal vse do Domžal (kar je teoretično nemogoče z direkt povezavo na A radio) tako da sumim, da so v neki "navezi z našimi radijci" ali pa z mojo napravo. Tudi ko je signal za TMC mrknil so sporočila izginila, potem pa se spet pojavila. Dokončno so izginila šele ob izključitvi in ponovnem zagonu iGO-ta. Tudi Italijanski TMC sprejema normalno. Čudi me še, da mi večinoma kot sprejemno postajo za slovenski TMC napiše ARS (torej tretji radijski program) in ne Radio SI.
A lahko kak uporabnik Garmina tole preveri, ker če je napaka v tem, potem ni problem v licencah ampak čem drugem.
Možno je tudi, da je oddaja TMCja dejansko na ARS-u, celo zadevo pa za Slovenijo tehnično podpira Radio SI.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Evo ena primerjava, kakšna je recimo ažurnost treh ponudnikov kart (Monolit, Tele Atlas in Navteq) v Kopru:

Monolitova karta - pokritost devember 2009, (zelo dobra pokritost in ažurnost):


Tele Atlasova karta - pokritost december 2009 (zelo slaba ažurnost, srednja pokritost):


Navteq-ova karta - pokritost december 2009 (malce boljša ažurnost, pokritost je zelo slaba oz pomankljiva, prevod v Slovenski jezik je katastrofa (recimo Ljubljana imajo napisano Lubiana)):



Skratka, še vedno je Monolit najbolj ažuren za Slovenijo in ima TOČNE podatke (logično, ker je Slovenski ponudnik storitve).
Škoda je le to, da recimo TomTom, Navigon, Sygic ne uporabljajo tega ponudnika za našo deželo, temveč imajo ostale - Navteq, Tele Atlas....
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Izšla je nova karta od Monolita.

Slovenia Monolit 2010.03
Velikost je skoraj ista 25,0 MB (26.310.888 bytes); prejšnja karta 2009.12 pa je bila 24,9 MB (26.154.237 bytes).

če kdo rabi naj me kontaktira
evil.gif