[NAVIGACIJA] I-GO novosti

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
URADNO:

https://www.naviextras.com/sho...=100&area=2

Nove karte od teleatalsa, vendar nič novega za Slovenijo - še vedno le 68% pokritsoti.
confused-1.gif


Ni mi več čisto nič jasno!!
jezen.gif

Povedali so, da bodo 99% pokrili vzhodne države evrope, pa se to očitno spet ni uresniličo.
10.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Čeprav, če pa pogledam tole karto:
https://www.naviextras.com/sho...=100&area=2

torej samo za Slovenijo piše, da je pokrita 99% in da vsebuje Lane information!
Torej nobena monolitova karta do sedaj ni vsebovala Lane information, je pa bila 99% pokrita.
Nobena teleatlasova karta ni bila do sedaj 99% pokrita, je pa vsebovala lane information.

Torej možnost (velika) je, da je to že nova karta od Monolita, ki vsebuje izboljšano vodenje, izboljšano pokritost ter dodano Lane information v karto Slovenije, tako kot so to tudi napovedovali - LINK

Pa tudi nova velikost je - 34 MB!!!
Ko dobim karto vam sporočim.
untitl.jpg
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.629
6.873
113
Upam da bo že končno nekaj prišlo na trg, kar se bo splačalo kupiti, ker to kar je sedaj je vredno pol pizde, in ljudje drugo nimamo, kot da uporabljamo piratske verzije.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Daj ne kvasaj neumnosti. Zadeva je veliko veliko boljša od "najbolj prodajanega navigacijskega sistema v Sloveniji). V Monolitovi karti imaš pokritost kot v AdriaRoute, prav tako vse napake od tam... s tem da so ovce tam pač tiho, ker so mnenja da tako pač mora bit...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Mislim, da je tale 34MB nova karta od Slovenije od monolita in že vsebuje 3D stavbe, nove poi točke, petrolove črpalke ipd...

Zanimivo, da ni še nikjer na netu objavljeno
smile-1.gif
lol
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Mislim, da je tale 34MB nova karta od Slovenije od monolita in že vsebuje 3D stavbe, nove poi točke, petrolove črpalke ipd...

Zanimivo, da ni še nikjer na netu objavljeno
smile-1.gif
lol

Ja prav grozno, kakšna lenoba.
jezen.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.629
6.873
113
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Daj ne kvasaj neumnosti. Zadeva je veliko veliko boljša od "najbolj prodajanega navigacijskega sistema v Sloveniji). V Monolitovi karti imaš pokritost kot v AdriaRoute, prav tako vse napake od tam... s tem da so ovce tam pač tiho, ker so mnenja da tako pač mora bit...

Khm...niti približno ni takšna pokritost kot AR, vsaj to, kaj sem jaz testiral.
niso popolni POI
ni 3D stavb

Edino, kar je popolno, je njihov program, a kaj, ko brez map ni vreden kaj dosti.

Zadeva je OK, toliko da uporabljam občasno, a vseeno se zgodi, da moram nekoga poklicati, ko sem v bližini, ker ne najde OK.

Vsekako ni v takšen stanju, da bi človek to kupil. Tako, kot da bi kupil laptop, kateremu nekaj tipk ne dela...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
POI nimajo veze s karto. 3D stavb, dobro nekdo to rabi nujno, meni je čisto BV.

Ne vem kaka je AR karta, ampak veliko jih je reklo da AR=Monolit.
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Karte še nisem sprobal, saj sem dobil le tisto za verzijo R1 (ne dela na R3), konkretno pa je narasla POI datoteka (iz 600k na 8.5MB), ki sedaj vsebuje vse naslove v Sloveniji. O karti mogoče takrat, ko se mi bo dalo na dlančnik instalirat iGO8R1.
LP
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
baje da obstaja nek konverter iz r1 v r3..bom poskusil danes popoldan se s tem igrat če mi kej rata....čene pa moremo čakat na r3 karto.

čeprav kolko vidim pri r1 je velikost karte enaka kot pri 2009.02 karti
frown-1.gif
torej nič izboljšav predvidevam z monolitove strani še vedno je 23MB velika, poi točke pa kot je Dare1 povedal se je povečal na 8MB).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ok POI sem testiral in dela na 8.3. Verjetno je isti za obe različici. Karta pa ne gre, ker je za R1.
Menim pa, da ni nobene spremembe v ta novi karti od Monolita, saj je velikost enaka.

Lp
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
POI točke: fora je v tem, da niso samo restavracije, bari, letališča, črpalke,... ampak prav vsi naslovi. Torej daš iskat naslov in ti ga najde kot POI. Enako je pri mapi Češke. Ne vem zakaj so se tako odločili
confused-1.gif
. POI točke so enake za R1 in R3 verzijo programa.
LP
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ok, sedaj sem si pisal z osebo, ki se bolje spozna na te zadeve.
cheer.gif


Torej Tele Atlas je izdal nove karte 2009.06 za celotno evropo in ameriko. Karte so bile izdane najprej za Tom Tom, sedaj pa so ŽE izdane za IGO. Istočasno pa so razna podjetja (kot npr pri nas Monolit) izdali karte z oznako 2009.06, ki pa naj bi bile tudi izboljšane.

Torej če povzamemo vse skupaj:
- konec avgusta so prišle nove karte od Tele Atlasa (Slovenija 99,9% pokrita z Lane information)
- začetek septembra so prišle nove karte od raznih podjetij (za Slovenijo je izšla posodobljena karta od Monolita, ki je malenkost popravljena + dodatno POI točke, ne vemo še ali imajo Lane information)

Na tej strani: TEJ še NI posodobljeno in je vse skupaj po starem - dodan je samo napis 2009 Q2!
To pa zato, ker so vzdrževalci spletne strani zelo počasni baje in jo obnavljajo v izi (to lahko vidimo TUKAJ , ker še vedno piše: KUPITE KARTE Z POPUSTOM DO 15.AVGUSTA -čeprav smo že sredi septembra skoraj).
uf-1.gif


Pokritost nove karte 2009.06 od Tele Atlasa za Slovenijo bo ENAKA/IDENTIČNA, kot jo imajo sedaj uporabniki Tom Tom (torej 99,9%). Sem pa nekje na temu forumu prebral, da manjka par odcepov na avtocestah, nekaj jih celo ni vrisanih in nekaj novejših tunelov manjka.
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Dare1 pravi:
POI točke: fora je v tem, da niso samo restavracije, bari, letališča, črpalke,... ampak prav vsi naslovi. Torej daš iskat naslov in ti ga najde kot POI. Enako je pri mapi Češke. Ne vem zakaj so se tako odločili
confused-1.gif
. POI točke so enake za R1 in R3 verzijo programa.
LP

Ja s tem se strinjam, ampak kaj ti pomagajo prav vsi naslovi, če pa ti jih napačno kaže zaradi pomankljive ali celo napačno označene karte? Npr uporabljam od Tele Atlasa karto (2009.02) in moj naslov ne kaže pravilno ampak eno ulico drugje, tudi s tem novim POI mi kaže na napačnem mestu moj naslov. Mislim, da je bolje imeti pravo karto z točnimi podatki, kot pa zelo točen POI, ker ti vseeno ne bo pokazalo pravilno.

Za foro sem testiral ta novi POI in v mojem kraju (Izola) kaže, da je en bar postavljen ob morju, čeprav temu ni tako ampak je postavljen v centru mesta
evil.gif
Torej predvidevam, da nisto čisto vsi točni podatki od tega novega POI 8MB.

Bo pa vsekakor prišel prav, ko bomo kako oštarijo iskali
nahrung002.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Dobil sem karto za Slovenijo 2009.06 vendar je od Monolita R3 verzijo.

V priliki jo testiram, lahko pa komu ki želi pošljem pod PM link.
Od Tele Atlasa pa nimam še.

Lp
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Evo...zadeva je bila stestirana ....torej pokritost je res boljša (vidne so zelenice.....v stari karti mi ni kazalo tega..) Karta vsebuje Lane information... torej karte na avtocestah
smile-1.gif
kar je pa super....zadeva deluje super, velikost je enaka 24MB, moti me edino to, da nima popravljenega vodenja.

Primer: testiral sem
Start: Koper
Cilj: Ljubljana

Pelje te takoj na avtocesto kar je super, prikaže ti na tabli, da se moreš držati LEVO proti Ljubljani ampak REČE TI, DA ZAVIJ DESNO!

Ni mi jasno zakaj.
Vseeno pa menim, da je odličen zemljevid, res pa je, da sem ga premalo testiral da bi lahko to tudi potrdil.

Ko dobim karto od Tele Atalsa sporočim - tam pa vsi vemo, da je vodenje kakor more bit, table na AC so, pričakujemo pa samo še dobro pokritost
smile-1.gif


Če je še kdo kej ugotovil pri tej novi Monolitovi karti kr z besedo na dan.

LP