[NAVIGACIJA] I-GO novosti

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.640
6.878
113
Preglej mapo ročno...če je dodan nov del avtoceste na Štajerskem delu.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Izšla je tudi nova karta od Navteq za slovenijo velika 25MB
smile-1.gif


Bomo tudi to testirali.

lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.640
6.878
113
Nič ne bo, tale navteq je v bistvu Data Source od Monolit, kar pomeni enako sranje, brez novega dela AC.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Nova mapa od monolita oz. NNGO pride ven v začetku septembra (bi rekel da po IFA sejmu).
Kar se slovenije tiče: SVN:

Signpost Information available for most important crossings

Lane Information available for most important crossings

Increase in of number of POIs by 357

O sami pokritosti pa ko jih dobim na test (upam da še ta teden).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sam imam na Tušu monolitovo: Slovenia_2009.02_090403.fbl mislim, da je to ta zadnja za iGo8 in je po parurni uporabi katastrofa glede vodenja po Mb in okolici - no ne glih katastrofa ampak nelogična, pa omejitve po naseljih so kar skozi 70 km/h, seveda ni Slivnica Draženci, da ne govorimo o štiri leta začrtani in danes odprti vzhodni Mb obvoznici.

A kdo ve kako so hišne številke določali, ker mi smo v naselju vrstnih hiš neparne od 49 pa do 111 pa je samo kakih 20 številk notri, a je mogoče vezano na TIS, ker telefona pa nimam doma (Telekomovega), čeprav tudi ta kriterij ne štima, ker kolegi na Ptujskem imajo Telekom številko pa jih ni not, sosed pa je.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še nekaj. Nikakor mi ne uspe zadovoljivo nastaviti "pametne zoom" funkcije. Karta kar ostane podrobna, ne gre na "pregled" ali po starem na avionski pogled, karkoli premikam v nastavitvi je samo še slabše - celo do te mere da kaže ruto skoraj na pomanjšani Sloveniji. Čemu so prav za prav namenjene tiste skrite ikone spodaj na zaslonu, ki se prikažejo skupaj s + in - ko stisneš na karto. Vem da povečavi ali pomanjšavi pogleda ampak razmerja pa mi niso jasna, ker iz pogleda "100 m" skoči na pogled "100 km".
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Že nekajkrat napisano, da Monolitova karta črpa iz iste baze kot AdriaRoute in je zato tudi enako katastrofalna. Torej količinsko dobra pokritost, kategorizacija bolj tako, omejitve hudo na približno, številke naključno generirane tako da je vnešen samo začetek in konec vasi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj tam sem nastavil. Prej je delal tako, da se je recimo pri oddaljenosti 3km spustil na podroben pregled in je približevalo do čisto podrobnega, se pravi na par 100m okoli, potem pa ko je bilo do naslednjega manevra več kot 3 km pa na "letalski pogled" in temu se je menda reklo smart zoom. Zdaj pa mi to nikakor ne rata. Imam vse nastavljeno pa je kar na letalskem ali pa je skozi na maksimalno približanem - glede na katero od skritih zoom ikonic spodaj stisnem.

Glede monolitove karte mi je načelno jasno, ampak ne razumem zakaj jo potem vsi tako hvalijo, če je pa v resnici skupek 1000ih napak. Me spominja na tisto prvo piratsko TT5 za vzhodno Evropo kjer je bilo tudi vse gor nametano (pa še vedno je tista za Balkan zakon). katera je normalna zdaj za Slovenijo za iGota pa da nima toliko napak kot monolitova, oz. kdaj je predvidena normalna z vsemi AC in možnostjo TMCja ko bo?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Zato ker jim je važno da če vpišejo Spodnji Kašelj 17, jim bo to tudi našel - ne glede na to ali te res pripelje tja ali ne. Sicer si pa tudi ti bil navdušen, ker je tvoja ulica not
wink-1.gif
Drugače pa recimo jaz ne bom nikoli razumel zakaj so Garmini daleč najbolj prodajane navigacije v Slo. Upajmo, da bo naslednja TeleAtlasova, ki naj bi izšla proti koncu leta, imela tudi te stvari porihtane.

Ko imaš to vklopljeno, v načinu zemljevida klikni na zaslon da se ti pokažejo puščice. Nato klikni in drži čisto desno ikono na spodnjem robu - tam so nastavitve za smart zoom.
Lahko daš pa še v sys.txt to:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja to pa res, vsaj sosed je gori, kar je 5m proč
wink-1.gif


A ima ta smart zoom kaj zveze s 3D navigacijo, ker jaz glih nisem neki fan 3D in imam raje na 2D v smeri vožnje ampak stari Mio je delal tako. Bom nastavil po tvojih navodilih pa poročam če dela. Omejitev povečave imam na 80m in omejitev pomanjšave na 170m pa bomo videli.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Torej, glede na to, da ima monolithova slabše vodenje, katera od preostalih dveh kart (NV, TA) ima boljše vodenje?
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Sam imam na Tušu monolitovo: Slovenia_2009.02_090403.fbl mislim, da je to ta zadnja za iGo8 in je po parurni uporabi katastrofa glede vodenja po Mb in okolici - no ne glih katastrofa ampak nelogična, pa omejitve po naseljih so kar skozi 70 km/h, seveda ni Slivnica Draženci, da ne govorimo o štiri leta začrtani in danes odprti vzhodni Mb obvoznici.
Ja bravo!

In če so 4 leta nazaj začeli načrtovati, ti kar misliš, da so se oni lahko peljali po trasi in jo risali?
Saj imaš datum 0902. Torej februar 2009. Kako lahko naivno pričakuješ, da bo not avtocesta, ki so jo ravnokar odprli?
confused-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vozili se niso tudi po vsaj 30% drugih cest, da se ne menimo, da očitno niti prometnih predpisov v SLO ne poznajo ker če ne nebi bila omejitev v naseljih (pa ne nekih zabačenih krajih) 70 km/h na celi trasi MB-Ruše desna stran Drave (v resnici več kot 50% trase 50, ostalo večinoma 90).

Pripomba o AC je bila zgolj pripomba, ker je nekdo zgoraj o tem spraševal. Dejstvo je da je karta načelno zelo nabasana s podatki kar kaže njena velikost, žal pa s slabimi in netočnimi.
Mislim, da je ravno to bil eden od argumentov TTja pa tudi kolikor se spomnim BMW navigacije, da tako dolgo niso vključili EEU v karto, dokler zanesljivost podatkov ni dosegla njihovih kriterijev - pokritost s tem nima veze.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
SEm probal sedaj smart zoom in ugotovil da obstajajo tudi nastavitve za 2D smart zoom in sedaj zadeva deluje, je pa treba na skritih ikonoh aktivirat tisto skrajno desno, no to pa nisem vedel.

Hvala za nasvet. zaenkrat še ne bom brisal DEM, bi pa probal naložit eno drugo verzijo iGO 8, recimo tisto ki sem jo imel na Mio DW ki je šel rakom žvižgat, ker tam je TMC delal tukaj pa ne.
wink-1.gif