Naročilo robe iz EU na s.p

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Lej če v tujini prodajo enemu spju, potem prodajo tudi tebi. Naroči nase.

Drugače pa naroči na s.p. od kolegice, ona pa naj račun potem vrže stran in odliv iz poslovnega računa označi kot osebno plačilo pa je.
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik igi pravi:


Jst ti prodam kar si zaželiš
wink-1.gif

ne po taki ceni ko mi je ponujena.... :p razen če ti dam info od tega distributera od katerega mislim jas to kupit ...

razmišlo sem celo o tem da si odprem s.p. , samo so naši slovenski majmuni dajatve za s.p. iz 33.6€ , zvišali na 108 oz 133€ ,
kar pa se mi zdi preveč glede na to da sem študent.

za d.o.o pa še nisem prepričan kako in kaj, vem le to da rabiš 7500€ osnovnega kapitala ( ki bi ga dobil z kratkoročnim posojilom) , vendar mislim da še moraš met nekoga zaposlenega ( to bi imel mamo) , kateremu moraš plačati plačo ( ali se motim ) ???
je možno met d.o.o brez da bi komu dal plačo ? seveda če mi zaposlena oseba gre na roko .

vem da so moja vprašanja bolj splošna in obširna, sem si tudi prebral nekaj o tem, vendar še zaj ne razumem tega o d.o.o ( ki mi je všeč ker ni mesečnih dajatev ) ( razen če je potrebno nakazovat plačo, kjer pa so dajatve prevelike...)
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Lej če v tujini prodajo enemu spju, potem prodajo tudi tebi. Naroči nase.

to misliš naj naročim kot fizična oseba ,pa pač plačam toti davek in je to to?
[/quote>

Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Drugače pa naroči na s.p. od kolegice, ona pa naj račun potem vrže stran in odliv iz poslovnega računa označi kot osebno plačilo pa je.

če ona to naroči,bo davek na to definitivno mogla plačat, ker bo počasi zaprla s.p. ( oziroma nisem prepričan , mogoče bo prešaltala na d.o.o) , in ko narediš to, moraš poravnat stare 'grehe' , torej mora plačat davek na stara osebna naročila .


Kolegica je rekla da ma računovodkinjo trenutno na dopustu in bo jo počakala da pride nazaj pa jo praša če bi to pomenilo kaj slabega za njo ( če naroči zame) , in jo razumem ... tudi jas ne bi šel v nekaj o čemer ne bi bil prepričan.
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
ej sory ampak kompliciraš, da je brezveze.....
imaš več variant!

1. naročiš kot fizična oseba plačaš izdelek normalno z ddv in je zgodba zaključena
2. naročiš na firmo od kolegice (če pač ti nočejo prodati osebno tebi) rečeš, da naj ti dajo fakturo Z DDV, plačaš s katerega koli računa in enostavno vržeš račun stran. Nikamor ga tvoja kolegica ne poknjiži. Tudi nikomur nisi nič dolžan!
3. naročiš na kolegično firmo brez ddv, ona naredi tukaj samoodavčitev in ti proda zadevo naprej seveda z DDV. IN NE KOMPLICIRAŠ z registracijo!!!
4. prosiš nekoga, ki ima firmo in ima registrirano maloprodajo, da naroči na sebe in ti proda naprej.... (lahko mi pošlješ kej kupuješ in ti mogoče lahko pomagam)
5. kolegica doda registraciji trgovino. Pravno pa to spet ni čisto dovolj, ker mora biti za trgovino mislim da poslovodja ali nekdo iz trgovske stroke zaposlen....

V glavnem bolj kot boš kompliciral slabše bo!