Napaka : esp/asr system faulty citroen C4 Picasso 2012

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Kot je Infernus višje napisal - po neki čudni logiki ta lučka signalizira marsikaj ne samo izpad asistenčnih sistemov. In ko OP zavije z bencinske črpalke (kjer ni bilo "romunov" da bi mu sabotirali avto) je edina logična misel povezava z gorivom.
Ni po čudni logiki, je kar logično. Če ECU krmili vbrizg goriva v cilinder in na ta način tudi "bremza" motor, mu odvzema gas zaradi ohranjanja stabilizacije vozila, je povezava naenkrat kar logična.
Pri Avensisu sem menjal 1 od 4 šob pri 240k km, ostale 3 nikoli. Pri 310k km je šel avto v prodajo delujoč kot mora, praktično v mint stanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Včeraj ko grem iz pumpe se mi na ekranu pokaže ta napaka. Pojavila se je v trenutku ko sem malo bolje pritisnil na gas (ne vidim povezave z to napako).
Grem nato na prvi izvoz ugasnem avto ponovno prižgem napaka izgine vendar se nato spet pri malo bolj odločnem pospeševanju pojavi. Motor gre tudi v nek safe mode in več kot 2000rpm ne zavrti....

Seveda bom šel na servis vendar me zanima če je kdo že imel podobni primer in na kaj nakazuje napaka?
EGR ventil ali instalacija do njega, govorim iz lastnih izkušenj, menjava EGR-a je čudežno odpravila težave z ESP/ABS/EPB.
Če greš iskat po internetu, boš našel kup prispevkov na to temo.
Za začetek izklopi EGR in poročaj.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Napaka je drugače čudežno izginila po dveh dneh. In tudi motor laufa trenutno BP.... Razmišljam da je res mogoče bilo krivo gorivo?
 
  • Wow
Reactions: McGiver

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Napaka je drugače čudežno izginila po dveh dneh. In tudi motor laufa trenutno BP.... Razmišljam da je res mogoče bilo krivo gorivo?
Torej si od ponedeljka do srede porabil ves tank goriva in to pri avtu ki ne gre več kot 80 - 100 ?
Potem si na novo tankal in sedaj napake več ni ?