Namenski Wifi router z mob. omrežja ZTE MF60 uFi

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Z avtom, ki je parkiran v 2. garažni kleti v bloku imam problem, ker avta se ne da premakniti. Po vsej verjetnosti bo potreben upgrade software-a na avtu, za to pa bom v garaži potreboval internet.

Našel sem že točko, kjer mi Samsung Galaxy S in Samsung Galaxy Note lovita Edge z 1 črtico, vključim tethering oz. Wifi AP in do avta dobim internet - je pa zelo počasen.

Zato gledam pri Mobitelu za namenski mobilni router in sem našel tole: http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobiteli-in-naprave/podatkovne-naprave/zte-mf60-ufi

Mislite, da bi v kombinaciji z zunanjo anteno, ki jo naprava omogoča, ki domnevam, bolje lovi, kot sama brez antene, ujel več kot 1 črtico Edge-a ali celo UMTS, da bi imel boljšo hitrost interneta v garaži?

Hvala za odgovore!
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Ali pa telefon pusti kje bolj na odprtem in uporabi WiFi repeaterje za izboljšanje signala. Če ti v kleti lovi le EDGE z eno črtico je izjemno majhna možnost, da boš z usmerjeno anteno dobil kaj več kot 3 črtice EDGE, UMTS praktično nemogoče.

Opcija 2: 100 metrov UTP kabla
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Težka bi bila čez dve nadstropji železobetona, da bi WiFi prišel dol čez nadstopja Wifi repeaterjev.

Tudi na 100 metrov UTP kabla sem že pomislil, ampak, ne vem, no. Kabel bi moral kupiti, pa še nerodno bi bilo vleči po stopnišču, pa še 100m ne vem, če bi bilo dovolj, to napravo si bom, mogoče, lahko sposodil.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz ti raje priporocam Huawei >> KLIK ... Imam trenutno oba... ZTE me je lani na dopustu precej razocaral, ker se je prijavil v drugo omrezje, kljub temu, da sem imel nastavljeno rocno izbiro omrezja... in mi tako "nabil" za cca. 70€ dodatnih stroskov ... Poleg tega po mojih izkusnjah tudi Huawei bolje lovi (boljsi signal, hitrejsi prenos podatkov na isti lokaciji ... ) ...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Iščeš vtičnice za repeaterje na bolj odprtih delih garaže.

Poskusiti seveda ni greh z namensko napravo in anteno, če jo imaš možnost dobiti, a glede a zanesljivost EDGE signala bi bilo dobro, da se prepričaš, da si res dobil celoten download brez CRC da se še dodatno ne pokvari kaj.

Lahko denimo uporabiš manj kabla in na koncu postaviš dostopno točko povezano v obstoječe omrežje, da vsaj prideš z nekim signalom v isto nadstopje.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kaj pa kaka avtovleka ne pride v poštev? Mogoče enostavneje kot pa kompliciranje z repeaterji pa kabli...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Sem klical avtovleko, ampak je garaža prenizka (2.1m), da bi ga naložili, avto pa je ostal v Park prestavi in se ga ne da prestaviti, servo volan ne dela. Ne gre mimo diag mode-a.

Lost1 je predlagal kotalke za avto, ampak avto je vseeno potrebno prepeljati čez dve klančini + en oster in ozek ovinek.

Chevrolet Service Advisor mi je rekel, da za Ampero obstaja software update za Body Control Module, ki bi znal odpraviti napako, oz. narediti avto vsaj vozen, serviser pa je povedal, da bo po menjavi elektronske ključavnice volana potreboval le-tega sprogramirati in da za to potrebuje povezavo. Rekel je, da jo bo poskusil zamenjati kar v garaži.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Poskusiti seveda ni greh z namensko napravo in anteno, če jo imaš možnost dobiti, a glede a zanesljivost EDGE signala bi bilo dobro, da se prepričaš, da si res dobil celoten download brez CRC da se še dodatno ne pokvari kaj.

Domnevam, da je njihov software tako napisan, da preveri CRC downloada že takoj sam od sebe.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Jaz ti raje priporocam Huawei >> KLIK ... Imam trenutno oba... ZTE me je lani na dopustu precej razocaral, ker se je prijavil v drugo omrezje, kljub temu, da sem imel nastavljeno rocno izbiro omrezja... in mi tako "nabil" za cca. 70€ dodatnih stroskov ... Poleg tega po mojih izkusnjah tudi Huawei bolje lovi (boljsi signal, hitrejsi prenos podatkov na isti lokaciji ... ) ...

Ampak prvi je LTE, katerega signal ne pride tako globoko v klet. Do kleti pride le Edge in le ta router, ki sem ga zgoraj napisal, ima tudi Edge.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Cool, ker na linku tega ne piše, pri ZTE pa piše in sem mislil, da le ZTE omogoča Edge.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Jaz ti raje priporocam Huawei >> KLIK ... Imam trenutno oba... ZTE me je lani na dopustu precej razocaral, ker se je prijavil v drugo omrezje, kljub temu, da sem imel nastavljeno rocno izbiro omrezja... in mi tako "nabil" za cca. 70€ dodatnih stroskov ... Poleg tega po mojih izkusnjah tudi Huawei bolje lovi (boljsi signal, hitrejsi prenos podatkov na isti lokaciji ... ) ...

Ampak prvi je LTE, katerega signal ne pride tako globoko v klet. Do kleti pride le Edge in le ta router, ki sem ga zgoraj napisal, ima tudi Edge.

Pomoje imajo vsi, ki se znajo povezovati v 3G ali 4G omrezja, tudi EDGE ... No kakorkoli... tale se sigurno zna povezovati tudi v 2G omrezja ...

Mobile_WiFi-20140202-175821.jpg


Sem pa prej spregledal, da si spraseval za MF60... jaz sem imel pa v mislih MF91D ... Vseeno... jaz ZTEja ne "povoham" vec ...
smile-1.gif
In verjetno ga bos se kdaj uproabil za kaj drugega... V takem primeru je verjetno bolje vzeti takega, ki je tudi 4G ...


Sicer pa dokaj poceni se da dobiti tudi 3G MiFi routerje od Huawei-a ... Recimo model E586 ali E587 >> http://goo.gl/YXcFW2
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
A nimaš ti v podzemni garaži električno omarico za napajanje avtomobila vezano na tvojo električno omarico v stanovanju?
Če ja, potem pozabi Wifi GSM module in kupi tole ali kaj podobnega (prenos LAN signala po elektriki):
http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-PA211
Sedaj so že 300Mb adapterji zunaj in razen, če bo razdalja predolga, bi zadeva morala delovat. Če se ti ne mudi, ti lahko par jaz posodim.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Sem klical avtovleko, ampak je garaža prenizka (2.1m), da bi ga naložili, avto pa je ostal v Park prestavi in se ga ne da prestaviti, servo volan ne dela. Ne gre mimo diag mode-a.

Kar se višine tiče, ima AMZS vozilo za vleko iz podzemnih garaž.
player.vimeo.com/video/41428395

Na Oplu so mi povedali, da je asistenca za avto le 1 leto, moj pa je star malo čez 1,5 leta. Imam pa asistenco od kaska Zavarovalnice Maribor, kamor sem poklical in oni so poklicali, kaj pa vem koga, ki me je poklical in rekel, da avta iz take garaže ne bo mogel ven dobiti.
Očitno AMZS ima primerno vozilo za to, za kar se ti lepo zahvaljujem in če bo potrebno avto ven odvleči, bom ZM-ju povedal, da naj mi uredijo, da ponj pride AMZS in ne kakšen lokalc brez prave opreme.
Ampak pri meni je še ta problem, ker je avto obstal v Park prestavi in se ga ne da dati iz te prestave, ker pri vklopu ostane v diagnostičnem načinu in je menjalnik zaklenjen. Avtomatiki v Park prestavi pa drži sprednji kolesi, kot da bi avto z navadnim menjalnikom imel v prvi prestavi in se ga ne da premikati. Razen, če, kot je lost1 napisal, da se ga da najprej na kotalke in se ga potem naloži na to vozilo.
Sem hvaležen za ta video in če bo potrebno, bom ZM tudi rekel, da naj ga tako odvlečejo.
Za zdaj sem s serviserjem Avtotehne Vis zmenjen, da bo modul, ki ne deluje, zamenjal v moji garaži. Pogledati ga je že prišel, tako da to je samo stvar časa, da nadomestni modul dobijo, je pa rekel, da zna trajati 3 tedne.
Zato, kar se tega tiče, je bolje, da je avto ostal v garaži, kjer je suho in 11°C, ker tele 3 tedne bi lahko stal zunaj, na parkirišču servisa.

Chevrolet Volt Advisor na GM-Volt forumu mi je povedal, da je za Body Control Module, ki nadzira tudi okvarjeni del, za Ampero softwareski update, ki bi znal pomagati, ampak naložiti ga pa je potrebno preko interneta, zato se trudim pripeljati internet, za samo 1xkratno uporabo, do avta.

Poleg tega je serviser povedal, da ko bo zamenjal okvarjeni del, da ga je potrebno sprogramirati, za to pa tudi potrebuje dostop do interneta. Če ne drugega, bom uporabil moj Samsung Galaxy Note ali Samsung Galaxy S, s katerima potrjeno dobim 1 črtico signala Edge in potem preko AP pripeljem signal do prenosnika v avtu. Sicer gre počasi, ampak menda je nadgradnja dolga le 256kB.

Tako, da bom poskusil dobiti en tak routerček za samo 1x uporabo na izposojo v službi, mogoče tudi od kakšnega dobrotnika
wink-1.gif
, če ne pa bomo kar uporabili enega mojih telefonov.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
A nimaš ti v podzemni garaži električno omarico za napajanje avtomobila vezano na tvojo električno omarico v stanovanju?
Če ja, potem pozabi Wifi GSM module in kupi tole ali kaj podobnega (prenos LAN signala po elektriki):
http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-PA211
Sedaj so že 300Mb adapterji zunaj in razen, če bo razdalja predolga, bi zadeva morala delovat. Če se ti ne mudi, ti lahko par jaz posodim.

Tako je. Imam omarico, v kateri imam 2 Schuko vtičnici. Torej, z adapterjima, kot jih imaš ti, lahko iz optičnega modema/routerja, priklopim na vtičnico v kabinetu, drugi konec na vtičnico pri avtu in imam 20/20 internet pri avtu?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Načeloma, če linija ni predolga in je zadeva povrh vsega še na isti fazi bi morali taki adapteri delati brez problema. Kasneje jih pa lahko prodaš ali uporabiš kje drugje.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Faza je ista, je pa cca 70m kabla od varovalk v stanovanju pa do parkirnega mesta + nekaj metrov od varovalk pa do modema/routerja.

Je to prevelika razdalja?
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Podzemne garaže imajo jaške za zračenje. Po najbližjem jašku kabel do mifi-ja v 2. kleti, zgoraj pa kakšnakoli antena in mora delati.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Pa še ena možnost, kako bi naredil sam. Z manj kot 150 m utp kabla sigurno prideš od svojega ruterja do avta.