Nakup prenosnika - pomoč pri izbiri

KingJofre

Pripravnik
12. sep 2008
32
0
6
Pozdrav vsem!

Odločam se za nakup prenosnika. No, zdaj sem zadevo skrčil na dve varianti, in za eno se bom odločil. Me pa zanima še mnenje koga drugega.

Prva varianta je malce cenejši prenosnik + SSD disk.. in sicer tale kombinacija:

www.computeruniverse.net/en/products/90530641/

+ tale SSD in adapter za montažo na mesto, kjer je DVD enota:

www.computeruniverse.net/en/products/90493743/

www.computeruniverse.net/en/products/90449450/

Druga varianta je pa tale malce dražji prenosnik, ampak brez SSD-ja, zaradi omejitve proračuna:

www.computeruniverse.net/products/90525505/

Pa da še obrazložim malce bolj. SSD je drugače precej zaželjen, ker iz izkušenj vem kakšno razliko naredi. Ta dva prenosnika sta po specifikacijah skoraj identična, razen seveda ekrana. Dražji ima 18.4" FullHD ekran, cenejši pa 17.3" 1600x900.

Velikost in teža nista problem, ker ga bom itak uporabljal samo doma, ampak vseeno želim prenosnik in ne stacionarni računalnik, čeprav se zavedam, da se pri slednjih dobi več za isti denar.

Računalnik se bo uporabljal za splošno uporabo, ampak iz dveh razlogov želim močnejšega in boljšega.. ker se bo občasno uporabljal za foto obdelavo in videomontažo.. in pa ker želim, da mi zdrži dlje časa. Ker vem da bi za moje potrebe zadostoval že kakšen cenejši model, ampak sem se odločil, da vseeno investiram malce več.

Škoda sicer, da ima dražji model zraven W8,ki jih vsekakor ne mislim uporabljat.. brez njih bi bil cenejši in izbira lažja.. ker je pa 900eur že kar zgornja meja. Čeprav moram priznat, da me zelo mika da bi vzel dražjega + SSD.. ker morda ni nemogoče, da nekako napraskam še tistih 100eur.

Je pa catch v tem, da ga potrebujem, ker sem trenutno brez, in zato ne morem več prav dolgo čakat. Ena možnost je sicer, da SSD dokupim malce kasneje.

No, ampak preden se dokončno odločim, me zanimajo še vaša mnenja.

Hvala že vnaprej.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.570
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
preglej malo CPU benchmarke, kolikor jaz vem, je prednost v novi generaciji procersorjev energy management, ko je komp na bateriji. ker drugače med i7 proci ni tako velike razlike med novo in staro generaijo (sem ravno prejšnji teden bral nekaj na to temo). v delovanju na bateriji pa je konkretna razlika, ker nese precej dlje.

drugje pa mislim da res ne bi smelo biti razlik (no, razen v tem, da se boš pri slednjem moral odpovedati SSD disku, katerega pa lahko še vseeno daš not kasneje).
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Če bo prenosnik več ali manj na eni in isto lokaciji (torej, skos priklopljen na elektriko) je itak najboljš ven vzet baterijo, drugače se bo hitrej zje**la, kot če bi jo polnil (lastna izkušnja).

Pa, če je na polnilcu imajo ponavadi kar vklopljeno turbo funkcijo (če proc. podpira), pa deluje na max konstantno...
smile-1.gif
 

KingJofre

Pripravnik
12. sep 2008
32
0
6
Se zdaj bolj nagibam cenejšemu + SSD.

A morda kdo ve, če ima ta serija prenosnikov 2 mesti za disk? Ker potem ne potrebujem adapterja za SSD.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Če smem izkoristiti temo. Tudi sam se odločam za nov prenosnik. Sem razmeroma preprost uporabnik in ne potrebujem veliko. Pisarniško delo, video in glasba to je to. Trenutno si ogledujem
Samsung Ativ Book 2 http://www.samsung.com/africa_en/consumer/pc-peripherals-printer/notebook-pc/laptops/NP270E5E-K05ZA
ali
Asus Transformer Book T 100 http://www.asus.com/in-search-of-incredible/us-en/asus-transformer-book-t100/

razlika v ceni je le 50 EUR. (ca.400 EUR).

Pri Booku mi je všeč, da se lahko spremeni v tablico in je zraven brezplačno priložen Office, dolga avtonomija baterije, po drugi strani pa premalo trdega diska, mali ekran. Kakšen predlog? Kaj bi vzeli vi?
 
Nazadnje urejeno: