Nakup novega TV-ja, pomoč pri izbiri

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
178
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sem premaknil sem, ker sem opazil, da sem falil del foruma ...
tongue-1.gif


torej, doma smo se odločili, da nabavimo nov TV. nabavljali bomo v Harvey Normanu, saj ima daleč najugodnejše pogoje (tisti famozni hitri kredit).

v ožjem izboru je tako 1 plazma in dva LCD-ja.

plazma - Panasonic TX-P42X20
LCD nr. 1 - Philips 32PFL5405H
LCD nr. 2 - Sony Bravia KDL-32EX500

prosil bi vas za mnenja, kaj je pri katerem boljše, kaj pri določenem slabost. na papirju vem, da je med vsemi Sony najboljši, tudi najdražji, ampak kako je v realnosti? delajo stvari, ali se kvarijo? možakar v trgovini je omenil konkretne stroške popravil, ako se kaj pokvari (pa zdaj ne vem, ali je dejansko prodajal ali je to res
redface-1.gif
)

skratka vesel(i) bom(o) vsakršnega nasveta.

lp, Dizzy
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Definitivno 42" napram 32".
Sony EX serija pa ni nič posebnega (je podpopvrečen TV na trgu s sicer dokaj zmerno ceno) čeprav ga neke nevladne organizacije kujejo v zvezde.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
178
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
prejle ugotovil, da za 42 ni dovolj prostora ... ga fizično nimam kam dat ...
redface-1.gif


plus, da se bo TV gledal po večini z razdalje 3 metre, ko bo Xbox špilal pa cca. 2 metra ...
tongue-1.gif


EDIT: kako je zdaj s Philipsi? v pisarni imamo enega 5 let starega, dela še vedno, sicer občasno rabi nekaj časa, da se zbudi, a vseeno - dela? plus, da smo imeli doma več let še CRT Phillipse, s katerimi smo bili vedno zelo zadovoljni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
kako lahko primerjaš 32 in 42". to je isto kot bi primerja yarisko in avensisa.
kako daleč boš gledal?
kaj boš gledal (TV DVD:...)

tudi mi smo gledali tak rang.... oziroma še gledamo.
Plazma mislim d anima USB. Koliko se to rabi?
Jaz bom kar na CRT še ostal, ko pa bodo novi TV podpiral WWW in @ se jim pa pridružim (pa qwertz tipkovnica na daljincu) oziroma upravljanje s klasično WL tipkovnico. Če ga že polovica GSM podpira, ne vidim razloga da ga ne bi še TV. pač je lažje brati na 50" kot pa na 2".
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
si si pogledal EOM pri hitrem kreditu?
vprašanje če ni ceneje limit na banki, če že nimaš tistih 500 evrov v žepu.....
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
hitrih kreditov čudno, da ponujajo...novi NLB način je totalno zakompliciran u nulo.

Ljudje, začnite uporabljat DINERS ali AMERICAN EXPRESS..
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
178
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
bolj kot hitri krediti me zanimajo mnenja o zgoraj omenjenih TV-jih - ker če pač bo nekdo rekel, da so vsi trije zanič, oz. da to ni to, potem bom raje kupil Digi pretvornik in še naprej matral svojo staro CRT televizijo.

ampak glede na to, da stane prvi obrok za nakup TV-ja toliko, kot digi, se mi bolj splača vzet celo TV novo, pa potem 36 mesecev po 10 eur. to res ni nek hud strošek, se mi zdi. ampak katero od teh se splača? ne bi rad nabavil, potem mi bo pa po parih letih crknila, al kaj podobnega. sliko sem pa že videl - majo vse zelo solidno.

povsod se piše samo o Philipsih, Samsungih in LG-jih, nikjer ni kaj dosti povedanega o Sonyju ali Panasonicu.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Če spraviš samo do 37'' je najbrž brezveze gledat plazme.

Drugače še uč vrž na Samsunga C652, precej boljši kot tisti Philips.
 

scott

Pripravnik
1. sep 2007
405
1
18
Tele zvezdice je treba jemat z malo rezerve. Eni testi so starejši, lanski ali predlanski modeli in je bila TAKRAT ocena 5 zvezdic. Panasonic plazme lanske serije 10 niso boljši od letošnje serije 20 (G20 in V20 so dosti boljše od V10 in G10) čeprav imajo nižjo oceno.

Je pa skupna ocena plazem še vedno boljša kot pri LCD/LED.

@DizzyReed

Med temi tremi bi se odločil za prvega, drugim dvema manjkajo centimetri
grin1.gif

Glede kvalitete slike je tudi boljši Panasonic, imata pa Sony in Philips več drugih tehničnih dodatkov (USB predvajanje, itd).
Je pa tale plazma čist vstopni model pri Panasonicu.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
178
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
meni je glavno da dela.
grin1.gif


nisem tako občutljiv na kvaliteto slike (no, sem, ampak ta plazma ima zadovoljivo, sony in philips tudi), samo ne bi rad potem ga vlačil po servisih ampak samo da dela.
smile-1.gif


dobro, bomo videli, če gre Panasonic pod polico - če gre, than Panasonic it is, če ne pa Philips najverjetneje.
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če nimaš kam dat panaosnica, pol je pri tej velikosti skoraj vseeno kaj vzameš.

Vzem tisto, ki ti zraven ponuja največ bombončkov (usb za filme, www dostop, uporaben daljinc, dovolj hdmi priključkov....)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
178
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
glede na to, da teh bombončkov dejansko ne rabim, in da imam računanik praktično za TV-jem, in da mi priklop TV-ja na komp vzame skoraj toliko časa, kot USB-ja ...
wink-1.gif
pa tudi, Xbox sem samo enkrat uporabil kot DVD player ... filme gledam več ali manj samo na poti, ko se kam dlje vozimo ...

TV rabim res, samo zvečer, ko pridem domov, pa za Xbox.
grin1.gif
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Od ponedeljka lastnik Sonya KDL-40EX500, zaenkrat super zadovoljen z njim, ogromno nekih nastavitev slike (priznam, nisem še niti vseh poizkusil oz. sploh ne vem za kaj so). Ko sem se odločal kaj vzeti, so me pri Sonyu prepričale najbolj naravne barve (ni tistega "pikanja" v oči) napram LG, Samsung in Philips (seveda v tem cenovnem rangu do 800eur, ki je bila moja zgornja meja).
Edina slabost je pač nepodpiranje raznih Divx formatov (nekateri delajo, nekateri ne...), ampak na to se nisem oziral, ker itaq mi škatla nad polico televizorja prebavlja vse kar ji not vtaknem
evil.gif


Aja, pa še dokaj ugodno sem ga dobil+podaljšana garancija na 6let.
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
178
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ravno zato sem sam raje vzel Philipsa.
smile-1.gif


velik je čez glavo, za Xbox igrat bo znal biti še celo prevelik ...
tongue-1.gif


moram pa eno stvar omenit - sem bil v Harvey Normanu in moram reči, da tako človeškega odnosa še nisem doživel (no, podobno je tudi v Big Bangu, CityPark, ampak tam že skoraj vse poznam, ker sem tolikokrat tam
redface-1.gif
sem optimist.

se pa definitivno glavnega stikala ne pipnem več.
evil.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Izgled barv je še najbolj odvisen od tega, kak nastavijo in kaj predvajajo v trgovini.
(razen če si sam tudi kaj probal nastavljat)