Nakup in "legalizacija" rabljene vlečne kljuke

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Kako je zdaj s tem, ...če kupim na bolhi rabljeno vlečno kljuko in si jo sam zmontiram, oz jo dam mehaniku montirat (zaradi papirjev o montaži), kako je s postopkom homologacije, rabim še kakšne papirje, razen potrdila o strokovni montaži?
hvala
lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
....ali pa nekoga z "*dipl.ing....." ki uvaža avte...pa.....pogovor (če so stvari jasne (beri kot vse načeloma štima) bo šlo!)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Homologo...ker ima licenco....in žig

Summa sumarum....nekdo na uradu za "homologo" se je "radi reda" leta 2000...ish...

....Spomnil da bi radi reda spremenil/zaostril postopek za homologo....in nespametno "ad hoc" to naredil preko palca....kot ja to značilno za našo državo...

Posledično ker ni izpeljano po pravilih in z sodno prakso...so zadeve v pol sivi coni...

In zadeve/projekti....ki si bili v preteklosti (že) lagalni preidejo v sivo cono....

In to lahko rešiš samo z "sivim" pristopom ;)
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
P.S.....

Vse omenjene "osebe" so naključne....

Najverjetneje že pokojne.... ;)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Homologiraš isto kot novo kljuko. Papiri od kluke in papiri od vgradnje. Včasih je bila dovolj izjava, da si sam vgradil v skladu z navodili. Sem montiral 2 rabljeni in eno novo. Nazadnje 3 leta nazaj. Če se je zaj kaj spremenilo nimam pojma.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Bil je Lovec (Jager) ki je tam na Institutu moral opravičiti svojo plačo.

p.s. komu spomin seže tako daleč, da se spomni problemov zaradi 'nehomolohirane' kljuke na avtu?
 

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
Pred leti sem kupil kljuko iz razbitega audija ter namontiral na svojega, skopiral sem prometno in homologacijo darovalca in upal da bo to dovolj, vendar se je zapletlo na tehničnem.
Zadevo rešil tako da sem avto peljal k proizvajalcu kljuke (nekam v okolico Celja). Tam so izvedli pregled vgradnje (preveril je z moment ključem vse pritrdilne vijake in vtičnico) ter uredeli so papirje za homolagacijo.
Strošek vse skupaj cca 30 eur. Čez par dni dobil pošto s katero sem uredil vpis v svojo homologacijo na bližnem tehničnem.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Kako je zdaj s tem, ...če kupim na bolhi rabljeno vlečno kljuko in si jo sam zmontiram, oz jo dam mehaniku montirat (zaradi papirjev o montaži), kako je s postopkom homologacije, rabim še kakšne papirje, razen potrdila o strokovni montaži?
hvala
lp
Iz lanskega leta
1) mehanik izpolni: TEHNIČNO POROČILO O PREDELAVI VOZILA - Predelava vozila kategorije M1 – osebni avtomobil – vgradnja mehanske naprave za spenjanje vozila
tu je vzorec: www.carhifi.si/files/2018/12-tehnicno-porocilo-mehanska-naprava-za-spenjanje-UN-ECE-R55.pdf

2) potrebuješ homologacijo od vlečne kljuke (E20)

3) greš na tehničnega: poslikajo, naredijo vpis, 30-50 EUR (po spominu) in čez teden dni imaš vpisano v homogacijskem kartončku od vozila
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
Pred leti sem kupil kljuko iz razbitega audija ter namontiral na svojega, skopiral sem prometno in homologacijo darovalca in upal da bo to dovolj, vendar se je zapletlo na tehničnem.
Zadevo rešil tako da sem avto peljal k proizvajalcu kljuke (nekam v okolico Celja). Tam so izvedli pregled vgradnje (preveril je z moment ključem vse pritrdilne vijake in vtičnico) ter uredeli so papirje za homolagacijo.
Strošek vse skupaj cca 30 eur. Čez par dni dobil pošto s katero sem uredil vpis v svojo homologacijo na bližnem tehničnem.

ja seveda je na tehnicnem zakompliciral. tehnicnega ne zanimajo certifikati in papirji.

moral bi prej vpisat v kartoncek, pa bilo ok.