montaža in homologacija rabljene vlečne kljuke

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ker me najcenejša nova vlečna kljuka pride 380€, kar je za moje potrebe absolutno preveč sem idejo opustil. danes sem pa čisto po naključju dobil ponudbo za eno rabljeno kljuko za 100€. in me zanima kako je s homologacijo tega? nekaj sem že poguglal ampak en najdem nekih točnih info.
torej če kupim kljuko in pazim, da ima papirje (brez papirjev je nebom) kje dobim potrdilo o vgradnji?lahko to izda vsak avtomehanik oziroma klepar ali more met prav registrirano za vgradnjo kljuk. in še drugo vprašanje je sploh možna homologacija rabljene tudi če imam vse papirje?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne vem kako je sedaj, sem pa pred enimi tremi leti dobim đabe kljuko, jo sam zmontiral in peljal na LPP. Povedal sem, da sem jo zmontiral sam in ni bilo komplikacij in so homologirali bp.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
fino tole.
sicer pri meni nebo problema niti s potrdilom o strokovni vgradnji. tak da upam da bo šlo vse skozi.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Takole gre to:
Imaš kljuko, ki mora biti atestirana (imeti mora tudi tablico na samem ogrodju, ki je vidna s prostim očesom). Dobro je, da imaš papirje.
Jo vgradiš (lahko sam, če ti potrdilo ni problem), a to potrdilo boš potreboval.
Se zapelješ na ustanovo, ki opravlja preglede predelav (jaz sem na AH Real v LJ - to je A1). Sem prijavil zadevo (izpolnil vlogo), mojster si je ogledal montažo nad kanalom. Pustil sem še homo kartonček (dobil kopijo za ta čas in potrdilo o vlogi), plačal 33 EUR.
V dobrem tednu sem dobil homo kartonček z vpisano predelavo na dom.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
kluka je bosalova, ima vidno ploščico. papirji tudi so. torej bo šlo skozi :D
juhu
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
evo če govorimo o homologaciji pri RTI maribor.
montiraš lahko sam, ni problema, samo v tem primeru doplačaš za pregled.
druga opcija pa je POBLAŠČEN servis za vozilo na katerem je kljuka. druga potrdila ne veljajo od kakšnega drugega servisa.in če imaš od pooblaščenega servisa samo vpišejo v kartonček brez pregleda.
torej rabiš samo certifikat od kljuke in je stvar rešena
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Kako je pa kaj pri nesrečah, če imaš kljuko brez prikolice. Zadnjič mi je inštruktor iz amzs omenil, da si tudi ti delno kriv, če te nekdo nabaše od zadaj in tudi plačaš kazen. Kako je zdaj s tem?
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
zakaaj bi plačal kazen?
če je vse po zakonu nimaš ti bit kaj kriv. inštruktorju pa reči naj bo raje tiho če nima pojma.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Kako je pa kaj pri nesrečah, če imaš kljuko brez prikolice. Zadnjič mi je inštruktor iz amzs omenil, da si tudi ti delno kriv, če te nekdo nabaše od zadaj in tudi plačaš kazen. Kako je zdaj s tem?
smile-1.gif

Ne da se mi googlat za točne člene, ampak če se prav spomnem je zadeva sledeča:

kakšnih 10 let nazaj nisi smel imeti kljuke gor, če ni bilo prikolice, zato so bile določene posledice - sokrivda pri nesreči (ker vozilo ni bilo izpravno).

Kakšno leto, dve nazaj so spremnili zakon (pravilnik) in je kljuka lahko gor (če ne gleda več kot 10 cm ven), se pravi da je vozilo povsem v redu in dodatnih sankcij pri morebitni nesreči ni.