Nakup avtomobila

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Dovolj je tut 40 konjev.
wink-1.gif


Veš pa samo ti, kako voziš in kaj hočeš od avtomobila. Kok hitro se po AC voziš? Ali kdaj rad voziš dinamičnejše? Kok KM letno delaš? Razmislit moraš sam...

Mitsubishi je fajn avtek. Jest sem kupil rabljenega. Prezadovoljen. Predvsem mi je všeč premična in deljiva zadnja klop. Pa 150 konjev
evil.gif
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Je mogoče kdo lastnik Dacie Sandero? Pa še to kaka je razlika med kovinsko in enoslojno barvo?
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
Nisi napisal koliko si pripravljen dat, kaj hočeš od opreme, kaj počenjaš z avtom..zgolj prevoz od toke do točke, kaj prevažaš, daš tudi kaj na vato (in izgled) itd, itd

se pa pri ceni običjano vse začne in konča.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Avto gre definitivno na kredit oz. lizing (zato tudi vprašanje, kje je to najugodneje in najlažje). Osnova so poceni vzdrževanje in poraba, klima zagotovo, seveda pa more avto tudi zgledat. Pa radio, servo volan...joj,joj:=)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
Izmed naštetih bi osebno največ pozornosti posvetil Polu...ampak jaz sem malo 'deformiran', tako da ti bojo drugi predlagali kakega drugega proizvajalca (običajno kar sami vozijo
smile-1.gif
)

Si pa vzemi malo časa, pa pojdi na teste vožnje...v 2 urah vsaj toliko dobiš obučutka ali bo sploh prišel v ožji izbor..ko imaš tri favorite ali dva, pa greš v končen izbor.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Predvidevam da boš pri novem najmanj zgubil na polotu.
Tudi svež model je, tako da ne bo kmalu zastarel.
Namesto Sandere bi jaz potem raje gledal po cliotu.

Kako ti je sedaj zneslo v ax?
Jaz sem tvoje višine, pred 13 leti delal izpit na AX, bog se me usmili (pa še noga mi je stalno drsela s sklopke, tako da sem vedno s "peto" (namesto s prsti da ne bo kdo mislil prestave) speljeval!

Osebno si še nisem lastil avta nad 100 PS in zaenkrat ga tudi ne potrebujem. Se da tudi z manj konji konkretno radarje plačevat, v škarje pa lahko prehitevaš tudi s 500 konji. (dejansko še lažje).
Iz tega razloga tudi tebi ne svetujem kakšnega močnega motorja, razen če si pripravljen poleg denaraa za leasing dat še malo za radarje, pa dražjo registracijo in porabo. (koliko imaš bonusa?)
Ne verjet tistim ki pišejo da 3.0 motor manj porabi kot 1,0.
Res da je možno da recimo 1.4 porabi več kot 1.6 ampak to je bolj izjema kot pravilo.

Kdo pa ponuja najboljše kredite/ leasinge pa nimam pojma in bo najbolje da sam stopiš do trgovcev, oziroma aktiviraš alter prodajalce novih avtov.. Avto sem do sedaj kupoval z $ in rabljene.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Renaulta sploh nočem (Sandero je pa Renault group). Ampak ok, to je drugo:=) Ja AX je polom. Ne bom komentiral sploh. Res je težko, sicer sedaj z vašimi komentarji gre malo lažje a še vedno nimam nekega pogleda. Na testne vožnje nameravam samo za dva avtomobila, saj nimam toliko časa da bi se dogovarjal za vse avtomobile, pa še bed mi je, ko te prodajalec grdo pogleda, ko mu rečeš bom še nekje drugje pogledal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Aha tole o renoju sem mislil zdele prvič bral od tebe.
Še nekaj si razjasni pri teh majhnih avtih?
3/5 vrat????POnvadi se 5 vrat doplača
Če imaš samo punco potem mogoče tudi 3 vrata, če bo punca kdaj mamica postala, potem obvezno 5 vrat! Jaz osebno nikdar več 3 vrata. Če ne drugega, imaš pas tam nekje v prtljažniku, da ne govorim o kobacanju na zadnjo klop.

Če nimaš časa na pretek, pa vsaj emaile pošlji avtohišam da vidiš kako so z leasing/kredit pogoji.
KOliko si lahko privoščiš pologa, in koliko si sposoben (uradno) plačevat obroka?
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Najbolje, da greš par avtomobilov sprobati v avtohiše, pa ne kupi prvega avta, v katerega se boš usedel.
Tako boš najlažje sam videl kateri ti ugaja.

Izmed naštetih bi jaz zase najrej vzel Polota, Fabio, Corso, Micro, ali pa Hyundaia.
Za fabio so bile reklame, da jo dobiš za 8.888€ s kar nekaj opreme.
Pravtako so bile tudi corse color edition precej ugodne.
Kaj pa kakšen clio, je tudi primerljiv rang in cenovno ugoden.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Še en ki ne zna brat?
Reno mu ne diši!
tista fabia zgoraj pa je za moje pojme draga? ali pač ne? (zakaj pa se je kupec po 37kkm naveličal?)
da še dva jurja zraven http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=1468604&show=1 pa ima nov avto (kar očitno hoče imeti) ne pa 3,5 leta starega.

Pri polotu moraš 5 vrat doplačat, v fabiji jih dobbiš v kompletu. Pa v štartu je polo 2 jurja dražji. Je pa res da ima nekaj več opreme (ESP)
 
Nazadnje urejeno: