Najugodnejsi "zemeljski" internet

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.426
113
Evo hitrosti na moji lokaciji
Telekom 5g
Screenshot_20240327_213010_Speedtest.jpg


Telekom 4g
Screenshot_20240327_213131_Speedtest.jpg

Telemach 4g
Screenshot_20240327_213326_Speedtest.jpg


Sedaj pa kupi Telemach za 1,99€
Telemach na mojem območju še ni 5g.
Cca 3 km vstran pa leti 350 Mbps.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Ador

Majstr
7. avg 2019
590
309
63
Da, takšnega imam na Hrvaškem in špila bp v LTE omrežju, ima priklop tudi za LAN...

EON, net itd., smo debatirali v eni drugi temi.

Ja, to so bili še zlati časi, vsi so ti pomagali da si vzpostavil povezavo, radi so te imeli, zdaj jim pa takole vračaš. In to na kar par tem.....
Prav živce jim ali pa nam paraš sploh pa Dončića ne maraš! :)
 
  • Haha
Reactions: Samo Izoliranc

Ador

Majstr
7. avg 2019
590
309
63
Pri Hotu so znižali ceno paketa internet neomejeni z 17.90 na 14.99 za vedno, prvi mesec je pa cena 9.99. Prodajajo pa tudi modeme za 64.99 evra.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zwergschnauzer

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Spominja me na A1 pri nas ene 2 leti nazaj. 2 Mbit na dober dan. Potem je prišla nadgradnja na 5G in očitno tudi nadgradnja uplinka in sedaj na istem stolpu v bližini stolpa potegne do 300 Mbps.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.336
5.366
113
na ta modem ne morem priklopiti desktopa preko lana (to je pogoj) in potem rabim še eno škatlico...

V glavnem, zdaj polagam upe v Telemach, ki pravi, da ima optiko na mojem naslovu. Naj stane kolikor če, ampak na wireless ne grem, če ni mus...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.336
5.366
113
hvala...
piše optični priključek 2x. enkrat je zgrajen in nepriključen, enkrat pa zgrajen in priključen. Očitno ima Telemach to zadnjo opcijo, ker so mi danes zagarantirali, da je optika na lokaciji možna. sem rekla, naj pošljejo papirje.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Sicer je tale baza malo tako tako, ker je svojčas mojemu prijatelju (živi sredi polja) 1 km od najbližjega optičnega priključka kazala možnost priklopa na 100/100 optiko ampak recimo, da je razmeroma točna. Upam, da ti uspe dobiti fiksni optični priključek.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.336
5.366
113
Jaz tudi... Pri telemachu se sicer kar naprej z drugim pogovarjaš in samo upas, da se lahko zaneseš, ker sigurno ne gre vse za nazaj brati. So pa ažurni in upam, da je vse res. Pol si pa vzamejo 1 mesec za net. Moski v familiji se pa veselijo sportkluba ali kaj je...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.336
5.366
113
No, rezultat je tak, da je telemach poslal svojega tehnika preveriti, ce se lahko prikljucim na optiko in so mi zagotovili, da lahko. Zdaj pa dobim predracun za 400€ od upravljalca in vzdrzevalca, ki tele prikljucke dela, naj ga plačam... Da ce hocem optiko, naj placam ali pa j* se...

Za OŠO....

To OK ali kam lahko povprašam, ce je taka praksa obicajna in dovoljena? Ce prav razumem, vsak slehernik, ki naroci internet preko enega izmed ponudnikov in je na OŠO najprej dobi racun za 400€?
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
No, rezultat je tak, da je telemach poslal svojega tehnika preveriti, ce se lahko prikljucim na optiko in so mi zagotovili, da lahko. Zdaj pa dobim predracun za 400€ od upravljalca in vzdrzevalca, ki tele prikljucke dela, naj ga plačam... Da ce hocem optiko, naj placam ali pa j* se...

Za OŠO....

To OK ali kam lahko povprašam, ce je taka praksa obicajna in dovoljena? Ce prav razumem, vsak slehernik, ki naroci internet preko enega izmed ponudnikov in je na OŠO najprej dobi racun za 400€?
jamramo za par eur?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.426
113
Jap.
Lahko pa z Telekomom podpišeš 100 letno pogodbo in ti oni častijo.
Vsaj včasih je bilo tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
No, rezultat je tak, da je telemach poslal svojega tehnika preveriti, ce se lahko prikljucim na optiko in so mi zagotovili, da lahko. Zdaj pa dobim predracun za 400€ od upravljalca in vzdrzevalca, ki tele prikljucke dela, naj ga plačam... Da ce hocem optiko, naj placam ali pa j* se...

Za OŠO....

To OK ali kam lahko povprašam, ce je taka praksa obicajna in dovoljena? Ce prav razumem, vsak slehernik, ki naroci internet preko enega izmed ponudnikov in je na OŠO najprej dobi racun za 400€?
Nam so kopali čez celo vas za optiko. Do hiše, pod ograjo in skozi obstoječo bužirko skozi zid do TV-ja. Takrat so kablaši (sedaj Telemach) imeli za vse 400 Eur
priklopnina, če se vežeš za dve leti, pa polovička. Plačal polovičko in dobil optiko.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
Jaz sem za OŠO priklop dve leti nazaj plačal 200€, unga da je pa modem priklopil in pa nastavil pa 150€, če se vežeš 2 leti potem ni bilo treba plačat tisto nič. Tudi tisti prvi znesek so nekaj subvencionirali al kaj jaz vem kaj tistim kateri so se priu telekomu vezali za 2 leti, jaz sem imel takrat že eno vezavo tako da....
Sem pa raje plačal 200€ pa je od takrat mir, prej pa vsako burjo problemi.
Čudi me edino, če je OŠO naj bi imel možnost priklopa vseh operaterjev, vsaj tako so nam takrat razlagali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.336
5.366
113
tole bi se/se bo meni vleklo v letih s tem tempom in odnosom... ker zdele lahko dam 400€, da ugotovijo, da jim jaz sploh ne smem dovoliti nič kopkati in štemati in vrtati. Sem samo najemnik enega prostora v ne vem koliko veliki stavbi. Od kje pa čez čigavo je pa treba, pa ne vem... denarja ne bo nazaj, optike še manj...

Hja nič, plan B. Bo tistile hjuavei pa ena simka. Najprej hot, pol ultra, in pol če res ne bo delalo, šele agonija s tistimle OŠO do vsakih vrat. če neu treba, pa res ne bi...
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
tole bi se/se bo meni vleklo v letih s tem tempom in odnosom... ker zdele lahko dam 400€, da ugotovijo, da jim jaz sploh ne smem dovoliti nič kopkati in štemati in vrtati. Sem samo najemnik enega prostora v ne vem koliko veliki stavbi. Od kje pa čez čigavo je pa treba, pa ne vem... denarja ne bo nazaj, optike še manj...

Hja nič, plan B. Bo tistile hjuavei pa ena simka. Najprej hot, pol ultra, in pol če res ne bo delalo, šele agonija s tistimle OŠO do vsakih vrat. če neu treba, pa res ne bi...
Škoda česarkoli drugega, pa neke vezave pa denarni vložek, naredi tole "Bo tistile hjuavei pa ena simka. Najprej hot", ne razmišljaj o ultri (brez potrebe), če že koga drugega vzemi telekom in bo vse špilalo, verjamem da s hot bo tudi (razen če nimajo zabasanih baznih postaj).
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
tole bi se/se bo meni vleklo v letih s tem tempom in odnosom... ker zdele lahko dam 400€, da ugotovijo, da jim jaz sploh ne smem dovoliti nič kopkati in štemati in vrtati. Sem samo najemnik enega prostora v ne vem koliko veliki stavbi. Od kje pa čez čigavo je pa treba, pa ne vem... denarja ne bo nazaj, optike še manj...

Hja nič, plan B. Bo tistile hjuavei pa ena simka. Najprej hot, pol ultra, in pol če res ne bo delalo, šele agonija s tistimle OŠO do vsakih vrat. če neu treba, pa res ne bi...
Kaj še čakaš ?