Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Jah avtomatski menjalnik ima itak pozicijo P za 99% primerov, hill assist je pri avtomatiku prav tako čisto nepotreben (creep), ok nisem peljal še vseh možnih avtomatikov, ampak tako je moje opažanje.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Predlam seznam izumov v avtomobilski industrij, ki so vozniku bolj v breme in posmeh, kot ima iz tega koristi.
Nekateri od teh so lep primer tehnološkega razvoja, vendar bi brez tega tudi shajali.

1 - dvomasni vztrajnik
2 - dekica za akumulator
3 - izklaplanje sprednje luči pri sukanju volana v krožnem prometu.

Mogoči bi izklapljanje luči moglo biti na prvem mestu, ker to vsak dan vidim v krožnem prometu (sredi dneva) in mi izgleda res neumno
bonk.gif

Omilim, recimo nepotrebni:

1 - steklena streha
2 - dvoconska klima
3 - električna parkirna zavora
4 - komplet za popravilo predrte pnevmatike (ko obstaneš v PM)
5 - samodejni brisalci
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Zame so visoko na prvem mestu 'avtomatske' ali po defaultu izklopljene luči.

V prvem primeru se očitno vsaj polovica takih avtomobilov čisto spokojno pelje z ugasnjenimi zadnjimi lučmi tudi sredi naliva, druga polovica ti pa zadaj nabija s trikrat premočnimi ledicami direkt v ogledalo.

V drugem primeru pa itak zgleda vsaj ena četrtina ljudi pozabi, da ima stikalo za luči in se vozijo popolnoma neosvetljeni.

Ekološki razlogi a kako že?

Res bi rad razumel kaj je tukaj tako boljšega, kot recimo sistem, ki ga je imel že prastari Justy 20+ let nazaj - ko si dal kontakt, so se prižgale zasenčene luči spredaj in normalne zadaj. Si potegnil stikalo k sebi in si imel dolge luči. Ko si vzel ključ ven iz ključavnice, so se ugasnile tudi luči. Totalno i.diot proof sistem.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.947
9.002
113
EU
Kaj pa dvomasnega vztrajnika nic ne komentirate. Torej je upraviceno na seznamu
cool-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Hja, ne komentiramo, ker ga nekateri avti imajo že 20 let, pa ni z njim nobenih težav... Je pa res, da če bi moral plačati novega zaradi šparanja fabrike, bi malo znorel...
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik brgo pravi:
- avtomatski brisalci pri pranju vetrobrana, ki na koncu z zamikom še enkrat pobrišejo in spet vse razpackajo

Tole me je na službenem kanguju redno spravljalo... ob pamet.
uf-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ste kar že vse našteli...

Sem iz stroke ampak me moti 99% računalništva oz. elektronike v avtomobilih. Izredno bebaste nepotrebne velikokrat izredno neumno izvedene zadeve.

Spisek bi bil pa pomoje predolg...
tongue-1.gif


Aja...mogoče raje naštejem dobre?
grin1.gif


- Všeč mi je avtomatski prtljažnik, pri katerem pomahaš s taco pri odbijaču pa se odpre (če maš ključe v okolici).
- Všeč so mi razni keyless sistemi in mi je največji užas vtikat tist ključ v klučavnico

Obupni so mi tudi razni varnostni sistemi ala neizklopjivo tonsko teženje za zunanjo temperaturo, pripet pas ipd.
uf-1.gif


 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
DPF: serijski

Še bolj pomembno (razlagam tebi kravakonj) neizklopljivi.

Mogoče bi k seznamu spadal še daljinec poleg avtoradia. Tisti, ki si jih lahko pritrdil na volan so bili v redu, ostali pa mimosun. Avtoradio imaš 10cm od roke, zakaj bi potem rabil daljinca? Da prvo v predalu poiščeš daljinec in ga od 3cm usmeriš proti avtoradiu?
bonk.gif

Glede daljinca poleg avtoradija je pa takole... Serijsko tega pomoje nima noben... To je ponavadi zraven pri avtoradijih, ki se jih naknadno vgradi... In te se lahko vgradi recimo tudi v kamion, avtodom, avtobus, plovilo, ... tam pa mogoce pride veliko bolj prav, ker avtoradio ni vedno na dosegu soferja... Drugace pa za osebne avtomobile pa je res brezveze... edino za to, da das daljinec zadaj otrokom, da se "igrajo" z radijem
smile-1.gif
...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
No saj te za naknadno vgradnjo sem mislil. No tudi v kamionu in avtobusu je na dosegu roke (razen ko spiš v tovornjaku), ampak par let je bil ta daljinec priložen skoraj vsakemu avtoradiu, kao neka ful uporabna funkcija, brez katere nihče ne more
tongue-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Kaj vse zame mora imeti avto:

- klima (po možnosti avtomatska)
- servo
- daljinsko centralno zaklepanje ( še bolje, pametna kartica)
- tempomat
- rikverc senzorji

Vse ostalo je odveč, no kakšen avtoradio, ampak tist bolj osnoven še pride v poštev
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Desni se vedno zataknejo
wink-1.gif


Sicer pa najbolj bedni so uni brisalci ko še 3x potegnejo ka špricaš vodo za šipe
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.327
948
113
Titograd
Citat:
Uporabnik map pravi:
Kaj vse zame mora imeti avto:

- klima (po možnosti avtomatska)
- servo
- daljinsko centralno zaklepanje ( še bolje, pametna kartica)
- tempomat
- rikverc senzorji

Vse ostalo je odveč, no kakšen avtoradio, ampak tist bolj osnoven še pride v poštev

plus ABS, ESP..... ko te zadeva reši veš koliko je vredna. Na pesku brez ABS-a kolesa blokirajo in si pečen, ESP pa je kar fajn v snegu (in malo manj če bi se rad malo izživljal nad avtom pa ga ne gre izklopiti). Avta brez teh dveh sistemov nočem več imeti.

Meni recimo pa dol maha za parking senzorje.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
Kaj vse zame mora imeti avto:

- klima (po možnosti avtomatska)
- servo
- daljinsko centralno zaklepanje ( še bolje, pametna kartica)
- tempomat
- rikverc senzorji

Vse ostalo je odveč, no kakšen avtoradio, ampak tist bolj osnoven še pride v poštev

plus ABS, ESP..... ko te zadeva reši veš koliko je vredna. Na pesku brez ABS-a kolesa blokirajo in si pečen, ESP pa je kar fajn v snegu (in malo manj če bi se rad malo izživljal nad avtom pa ga ne gre izklopiti). Avta brez teh dveh sistemov nočem več imeti.

Meni recimo pa dol maha za parking senzorje.

BT je obvezen kar se mene tiče.
+ elektični pomik stekel

In proti samodejnemu menjalniku tudi nimam nič.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Nič čudnega da je država v kurcu, če so nekateri sposobni gojiti osebne zamere do avtomatskih "šajbenbriserjev".

:D
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.941
2.429
113
Lublana
Obišči stran
KSZ

Meni je ESP totalna neumnost.

Uff zdaj jih bom pa slišal...
redface-1.gif





Vse ostalo kar je meni znano je pa v glavnem kar v redu in uporabno, kakšne stvari bolj druge manj. Pri nekaterih stvareh je tudi odvisno od sistema posameznega vozila, v kakšnem avtu se določena pogruntavščina morda obnese bolje, kot v drugem. Nekaj je pa odvisno tudi od samega uporabnika/voznika.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik map pravi:
Kaj vse zame mora imeti avto:

- klima (po možnosti avtomatska)
- servo
- daljinsko centralno zaklepanje ( še bolje, pametna kartica)
- tempomat
- rikverc senzorji

Vse ostalo je odveč, no kakšen avtoradio, ampak tist bolj osnoven še pride v poštev

Tempomat je neumnost. Čeprav ga imam, ne uporabljam, je točno tak kot v članku. Nevarno.
http://www.zurnal24.si/temna-plat-tempomatov-med-voznjo-clanek-202212

Rikverc senzorji = še ena zadeva za podpiranje lenobe oz. nesposobnosti parkiranja
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
Rikverc senzorji so me že rešili, da nisem 2 leti starga froca podrl na temnem parkirišču ob lokalni štacuni...