Nadzorni sistem

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.713
4.198
113
Prvic so mi podrajsali pred trgovskim centrom, na parkiriscu za dojencke (izjemno sirok). Drugic v Mariboru pri Europarku. Zdaj pa na plazi, placljivo parkirisce. Kako pri kurcu sem zdaj jaz karkoli kriv? Vem da se zgodi. Jaz osebno bi sigurno pustil listek z mojo telefonsko za brisalcen. 15let mam izpit, nikoli nobene skode z moje strani.

Ste zanimivi tici tu na alterju. Jazbsem kriv, da mi cohajo avte Ukrajina je kriva, da jo Rusija napada.. M
Pa kaj imaš to Opla? :rolleyes:
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.713
4.198
113
Zakaj bi sam plačal? Kaj ni imel zavarovanega avta?

Sicer se obravnava kot pobeg s kraja nesreče, ampak zavarovanje pa ti vseeno velja.
Pobeg iz kraja nesreče --> izguba vseh zavarovalnih pravic.

Če se zaletiš v nekoga in odideš iz kraja nesreče brez da bi poskrbel za izmenjavo podatkov (pobegneš),
pa te potem najdejo, bo zavarovalnica oškodovancu izplačala vso škodo, tebe pa bo regresirala za vso škodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Kot vem je imel zavarovano, zavarovalnica krije popravilo, ampak ga potem izterja od tebe..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd
27. jan 2022
4.706
1.676
113
Pobeg iz kraja nesreče --> izguba vseh zavarovalnih pravic.

Če se zaletiš v nekoga in odideš iz kraja nesreče brez da bi poskrbel za izmenjavo podatkov (pobegneš),
pa te potem najdejo, bo zavarovalnica oškodovancu izplačala vso škodo, tebe pa bo regresirala za vso škodo.
Ne vem, ce bo drzalo... Ko mi je sosed posnel ograjo, je njegova zavarovalnica vprašala, a je pobegnil. Na vprasanje, zakaj, so rekli, da v primeru pobega ne krije stroskov.
OK se strinjam, ampak pobeg pri poškodbi parkiranega vozila je lahko zelo "raztegljiv" pojem. Vsekakor je na zavarovalnici, da dokaže tak pobeg.
Vedno je možnost, da si kot povzročitelj v nuji pustil listek, s telefonsko, ki ga je odpihnilo. ;)


Verjetno je tudi zaradi takih primerov najbolj prodajan produkt zavarovalnic delni kasko "parkirišče".
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
No, z velikostjo baterije gotovo ne bi smelo biti problema. To ni toyotin hibrid...
Odvisno kako dolgo in kje parkiraš.
According to Tesla, Sentry Mode drains the battery at the equivalent of one mile per hour. So, if you left your Tesla for eleven days while in Sentry Mode, you’d likely return to a dead Tesla. For comparison, Teslas parked without Sentry Mode can make it twenty days without a charge.

Iskreno, meni se še 20 dni zdi neprimerno malo. Ko sem jaz odsoten za 1 mesec, me ICE avto še vedno pričaka in se normalno vključi. Pozimi, tudi na -10.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.713
4.198
113
OK se strinjam, ampak pobeg pri poškodbi parkiranega vozila je lahko zelo "raztegljiv" pojem. Vsekakor je na zavarovalnici, da dokaže tak pobeg.
Vedno je možnost, da si kot povzročitelj v nuji pustil listek, s telefonsko, ki ga je odpihnilo. ;)


Verjetno je tudi zaradi takih primerov najbolj prodajan produkt zavarovalnic delni kasko "parkirišče".
Ta pojem je raztegljiv samo za tiste, ki ne nameravajo prevzeti odgovornosti in jo popihajo...

Edini pravi način, če nekomu poškoduješ avto in ga ni tam na lokaciji da bi si izmenjala podatke, je klic/prijava dogodka na policijsko postajo,
kjer poveš kje se je zgodilo, kateri je tvoj avto in oškodovančev avto. Policija to zabeleži in če oškodovanec preverja/prijavi na policiji,
bo dobil tvoje podatke, ti pa si krit kar se tiče pobega/zapustitve kraja nesreče.

Poleg tega, je pa fino da pustiš še listek na povzročiteljevem avtu, da ima oškodovanec čim manj težav da pride do podatkov.
Res ne razumem p.e.z.d.e.t.o.v. ki počohajo drug avto in jo skliznijo, so navadne podlasice, ker če bi pa njim kdo avto počohal,
bi pa verjetno 3 svetovno vojno sprožili, samo da bi njim bila pravica zadoščena...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, ales85 in tony

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Po moje te še lahko za kako zavarovalno goljufijo prijavijo, če si v vmesnem času oddal prijavo poškodbe neznanega vozila na svojem vozilu. Potem pa se izkaže, da si v bistvu lagal in si vedel, da je ta poškodba nastala zaradi tega, ker si se sam zaletel v drugo vozilo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Po moje te še lahko za kako zavarovalno goljufijo prijavijo, če si v vmesnem času oddal prijavo poškodbe neznanega vozila na svojem vozilu. Potem pa se izkaže, da si v bistvu lagal in si vedel, da je ta poškodba nastala zaradi tega, ker si se sam zaletel v drugo vozilo.

To tudi zavarovalničarji (v 99%primerih) znajo stuhtat, nič bat.
 
27. jan 2022
4.706
1.676
113
Očitno moj zapis vsi razumete kot goljufanje in izmikanje, kar ni moj namen. Opozarjam le na to, da obstajajo tudi objektivne okoliščine zakaj nekdo sploh ne opazi, da je koga "počohal" - posebej starejši ljudje nimajo več občutka za avto in "lepo potegnejo štrajf" pa sploh ne vedo za to.

Nikjer pa nisem pisal o uveljavljanju lastnega kaska.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
DVR ki snema naprej in nazaj je veliko. Sam sem pač iskal dvr, dash cam na google, youtube.
Cena je že od 100€. torej - 2x kamera. Glavna je malce večja.
Aktivacija? Zelo reklamirajo. Sam imam, ne koristim. Se da nastavit občutljvos 'udarca', vendar je to moteče.
Vzami. Edino kar lahko izgubiš je 50€ kolikor je dražaja in ima še eno kamero.
Zgolj v info!




Kaj aktivira parking mode.

 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Očitno moj zapis vsi razumete kot goljufanje in izmikanje, kar ni moj namen. Opozarjam le na to, da obstajajo tudi objektivne okoliščine zakaj nekdo sploh ne opazi, da je koga "počohal" - posebej starejši ljudje nimajo več občutka za avto in "lepo potegnejo štrajf" pa sploh ne vedo za to.
A to ima veze, če veš ali ne veš? To je novo alternativno dejstvo ali kaj? A si odšel iz kraja nesreče in nisi poskrbel za izmenjavo podatkov?
Če pa ne čutiš, da si potegnil avto, potem pa je čas, da ti izpit vzamejo, če ga nisi sposoben sam vrnit.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113

Iskreno, meni se še 20 dni zdi neprimerno malo. Ko sem jaz odsoten za 1 mesec, me ICE avto še vedno pričaka in se normalno vključi. Pozimi, tudi na -10.
To je prava katastrofa. Če to drži, so to bruke za Teslo. (Je pa možno, da se pač proti koncu Sentry enostavno prej avtomatsko ugasne, da se baterija ne izprazni.)

(Lahko pa podatek drži, in se Sentry pravzaprav napaja iz 12V baterije. To bi bilo nekako logično, ker ta zaresna baterija je za 20 dni avtonomije ob petih kamericah mnogo prevelika.)
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Da sentry mode laufa, ne napaja samo kamer, tudi računalnik, ki kuri konkretno štroma, zato taka poraba.
Ta mali akumulator se pa redno dopolnjuje iz ta velikega.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Možno, to mora kar biti nekaj porabe. Če bi imeli konkretne podatke, bi bilo enostavno izračunati.

Glede dopolnjevanja male 12V baterije: to se verjetno dogaja le med vožnjo, če jo izprazniš na parkingu si pa gotov. Kako je konkretno s Teslo ne vem, smo pa tako že na avtovleko nalagali službenega e-golfa.