Nadgradnja Ipaq 2790 na WM6

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Poskušam nadgraditi rom na mojem iPAQ-u iz WM5 na WM6, vendar mi nikakor ne rata.

Iz interneta sem zvlekel nov rom in poskusil po navodilih, ki sem jih našel zraven roma.
Če sem poskusil na način, da sem v originalen rom, tik pred nadgradnjo zamenjal nbf datoteko, mi po nekaj časa javi, da nimam prave dll knjižnice za to nbf datoteko, pa sem hpRUU.exe in iPAQCSDK.dll v originalnem romu zamenjal z onimi iz neoriginalnega.
Prav tako nisem uspel nadgraditi zadeve na drugi način, ko sem poskusil z BootLoader-jem.
Vedno, ko dlančnik postavim v Boot Loader mode, mi windows XP, več ne prepozna USB naprave in je s tem onemogočena povezava in ni možno narediti ničesar.
Če ima kdo kak nasvet kaj je potrebno narediti se priporočam.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Malo poglej v moji temi, ko sem flešal mojega Ipaqa, mogoče je podobno.


V principu rom naložiš na kartico (do 1 GB veliko) in poženeš bootloader. Vsaj pri meni je bilo tako.
Kje si pa našel rom? Je kaj navodil tam?
 

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
A si downgradal WM5 na verzijo 1.00.00.H? Mene je tudi full zafrkavalo, da sem svojega hx2410 spravil na WM6, ampak očitno nisem uporabljal pravega rom-a, sprobal sem jih pa kar ene par. Delal sem pa tako kot ti, preko white bootloaderja, ampak nisem imel težav s prepoznavo usbja. Ko sem downgradal na 1.00.00.H sem naredil format p.s., potem pa še enkrat pognal isti inštalacijski program in preimenoval novo datoteko z WM6 z imenom stare.

tole piše na xda developers forumu:

As of 12/23/07 there are 3 confirmed working roms for hx2*** series ipaqs. So far the pdaviet version(s), the newest in particular, is more stable, less activesync issues, preinstalled software ie: psshutxp and much more. (could use more feedback from others on this)

Please Note: (READ THE PLEASE NOTES! THEY ARE IMPORTANT)
Devices ending with .L (hx211x & hx241x) must be downgraded to .H before beginning wm6 upgrade process. Download both the 1.00.00.L and 1.00.00.H installers from the hp website. Use the .L installer to flash your device with the .H nbf (use the steps below, but substitute the .H nbf where the steps ask for the wm6) Continue to use the .L installer/flasher to perform your updates.. (the .h installer wont work for your device) So your sequence of upgrades will be: 1.00.00.L -> 1.00.00.H -> WM6

Please Note:
If you brick your pda DONT MESSAGE ME, try running a p.s. before you panic. Then if that doesn't work, put your device back into white boot loader mode and run the rom update utility that came WITH YOUR DEVICE. if you don't have it, download it, run it, and if needed perform a p.s. format on your device at the end. This will fix it. Trust me.

As promised: Here are the steps
-take out any cf/sd cards you might have installed. grab your cradle AND ac power cord (no AC cord = no flashing for you)
-put device into normal boot loader mode and downgrade to 1.0h w/files from hp website.
-format the p.s. (fyi everyone misses you have to HOLD DOWN the keys for p.s. format for like 4 or 5 seconds and THEN it will activate) After p.s. format wm5 will start.
(!! Start below this line if you are performing a wm6-4pda to wm6-pdaviet upgrade or vise versa !!)
-put device into WHITE boot loader mode and again run the 1.0h rom setup. When you arrive at the screen that asks "update" or "cancel",
1. rename the wm5.xxx.nbf to wm5.xxx.nbf.old
2. rename the new wm6.xx.nbf from the 4pda.rar/pdaviet file to whatever your wm5-wm5.xxxx.nbf was called (before you added the .old to it)
-NOW hit update. You shouldn't get any errors.
-After updated, wm6 wont start properly until you again format the p.s. (remember to hold down those keys to start) once this is done
-you should be golden.. with a working copy of wm6 on your wm5 deivce.

**FYI: With the 4pda update, I didn't LOSE any installed apps, data etc. I just installed all the wm6 versions of any apps I had over the wm5 vers. Very awesome!
** However when I performed the pdaviet rom update I DID. But its okay I needed to do this anyway (always good to start fresh with a new os install)

Boot loader Key Sequences (confirmed on 2490b, 2790b, msg me and ill add more if needed)

Normal Boot loader Mode:
contacts + mail + reset -let go and press calendar to activate

White Screen Boot loader Mode:
contacts + itask + reset -let go and press calendar to activate

Format P.S. (hold down until activated)(screen will say formating p.s. when activated):
contacts + messaging + power + reset
OR (I had to use this to format the p.s. after the PDAVIET rom upgrade)
calender + power + messaging + reset, release reset - release all
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Hvala za navodila in ROM.
Težave se kar nočejo nehati.

Poskušam downgrade-dati ROM, pa mi na tak ali drugačen način javlja napake.

Če postavim PDA v BootLoader mode in ga postavim v cradle, ter nato z gumbom za koledar nastavim na USB povezavo, ter nato zaženem program, mi v nedogled išče in prevrja PDA, nato javi, da je težava v ActiveSyncu (Na PC-ju je zadnja verzija ActiveSync-a).
Če poskusim, ko je naprava v Windowsih in je v cradlu, ter sinhronizirana z ActiveSync-om, pridem še najdlje.
Program poženem, najde napravo, mu rečem update, nato izključi ActiveSync, preklopi PDA v BootLoader mode v USB način in nekaj sekund zatem javi USB connection time out.

Poskusim, na drugem računalniku, kjer pa mi program kar naprej javlja, da naj priklopim PDA na napajanje, pa čeprav je to narejeno in se naprava polni.

EDIT:

Pa še to, v White BootLoaderju, mi pa oba računalnika sploh ne prepoznata USB naprave.

@Cifra: Povsod, kjer sem iskal navodila in ROM-e, nisem nikjer zasledil, da bi bilo možno upgradeta iz kartice.
 
Nazadnje urejeno:

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
Žal ti ne znam več pomagati naprej, lahko probaš še narediti hard reset, če bo kaj pomagalo, ali pa format p.s., ali pa da delaš brez vstavljene spominske kartice,... Če se ti da, malo experimentiraj.

Vsekakor pa probaj še Cifrino metodo
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Kot sem že zgoraj napisal, preko spominske kartice nisem nikjer zasledil, da bi bilo možno, tudi ne vem kaj bi naj sploh posnel na kartico. Iz naprave sem vzel vse kartice preden sem poskusil nadgradnjo. Format PS sem tudi naredil.

No obupal še ne bom, me pa vse skupaj že malo jezi.
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
No pa je le uspelo.
cheer.gif


Če se bo še kdo lotil zadeve so tukaj navodila po katerih sem uspel narediti nadgradnjo.

1. Iz TEGA
naslova je potrebno naložiti originalen HP-jev rom verzije 1.00.00. (Meni je edino s to verzijo delalo v White Boot Loaderju normalno). Prenešeno .exe datoteko poženemo in program nam razpakira nekaj datotek v C:\iPAQ\SP32408 (po želji spremenimo).

2. Napravo postavimo v White Boot Loader način (uporabimo gumbe Contacts + Tasks + Reset in ekran bo počasi postal bel), nato napravo vstavimo v cradle, le ta pa naj bo priklopljen na USB na PC-ju in na napajanje.

3. V mapi C:\iPAQ\SP32408 poiščemo hpRUU.exe in poženemo program. Nekaj sekund išče napravo, nato javi kaj bo nadgradil in pritisnemo gumb Update.

4. Po končani nadgradnji vzamemo napravo iz cradle-a in naredimo FORMAT PS (uporabimo gumbe Calendar + Messaging + Power + Reset), nato se naprava sformatira in ponovno zažene.

5. Ko je to narejeno smo pripravljeni, da nadgradimo zadevo na WM06. Po zgoraj opisanem postopku, damo napravo zopet v White Boot Loader način, in jo postavimo v cradle.

6. Ponovno zaženemo programo hpRUU.exe in počakamo, da nam najde napravo in preden pritisnemo gumb update, moramo v mapi C:\iPAQ\SP32408 zamenjati datoteko Microsoft_Windows_Mobile_5_WWE.nbf z drugo datoteko *.nbf, ki vsebuje WM06 in jo najdete na Rapidshare-u.

7. Ostane nam samo še, da pritisnemo gumb Update in zopet počakamo nekaj minut, ko je zadeva končana, še enkrat naredimo FORMAT PS, ponovno zaženemo napravo in nastavimo osnovne nastavitve ob pričetku uporabe programa.


Prvih par minut dela z novim OS-om in moram reči, da je precej precej hitrejši od WM05.


Hvala vsem za pomoč.
nahrung002.gif


EDIT:

Pa še to, zadeva bi naj delovala na vseh PDAjih serije hx 2xxx.
 
Nazadnje urejeno:

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Ja saj ko sem prebral to navodilo, da si naj naložim originalno nižjo verzijo roma in to potem preizkusil, sem vse ostalo brez problema naredil. Prej sem pa imel očitno napačne rome za downgrade.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Imam sledeči problem:
Najprej sem naložil verzijo 1.00.00.H, vse vredu in prav.
Nakar sem se lotil nadgradnje na WM06, kje zamenjam .nbf datoteko ter kliknem da mi naloži.
pride do 1ga procenta nakar mi javi napako na RUUClientDriver.dll ter da je najverjetneje napačna za mojo napravo.
prej mi je pa prijela ko sem dal na 1.00.00.H.
Nisem pa delal v White Boot Loader ker mi potem ne najde naprave ko zaženem hpRUU

mogoče ve kaj bi bilo narobe
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
mi je že ratalo.. trenutno nalaga upam da bo prjel:)
še1x hvala yanik-u za pomoč.... no pa 25-Altov je dobil nakazanih

lp x5x
 
Nazadnje urejeno:

Janez2b

Pripravnik
6. okt 2007
34
2
8
Meni je tudi uspelo. Mi pa sedaj ne delajo karte na navigaciji. Pa malo bolj počasen se mi zdi.

LP
 

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
WM 6.1 Classic for hx2000 series
OS CE 5.2.2021 (Build 19199.1.0.0)
ROM Date 02/08/08
ROM Revision 5.20.01.C

includes:

Microsoft .Net Framework 2.0
Enterprise pack (VPN, Smart Card, IPSec)
Games pack (Solitaire, Bubble Breaker)
Windows Live pack (Windows Live Mobile, Windows Live Messenger Mobile)
Office Mobile pack (PowerPoint Mobile, Excel Mobile, Word Mobile, OneNote Mobile)
Microsoft SQL Server Mobile
Windows Media Player 10
Internet Share Tool
Windows Update

Bluetooth Manger
Cogent BIO Tools for Finger chip
Hotfix pack (collected by YuRRiX)
HP Wireless Manager
RDP Terminal (Remote Desktop)
SRS WOW (WOW HD Settings)
Rhino Soft Today panel light
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Bom uporabil, kar to temo za mojo težavo, saj se zadeva navezuje.

Ko sem nadgradil dlančnik iz WM5, na WM6 in zdaj na WM6.1, v WM6 in tudi novejšem ni več zavihka General pri nastavitvah modema. Problem imam namreč. ko hočem povezati dlančnik z Nokio N95 in preko Nokie uporabljati UMTS prenos podatkov. V modemske nastavitve sem pri WM5 dodal še string AT+CGDCONT=1,"IP","internetpro" in je zadeva delovala, prav tako deluje N95 v povezavi z notesnikom.
V WM6 sem ta string vpisal tudi v sam register, vendar se vseeno ne povežeta.
Opazil sem, da ko ni nič vpisano v registru in poskušam poklicati preko dlančnika na *99#, se na N95 dvakrat pojavi znak za 3G prenos podatkov, vendar se ne uspe povezati, če pa je string vnešen v register, pa se na N95 ne dogaja nič.

Če je kdo uspel rešiti zadevo se priporočam za nasvet kako in kaj.
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Tudi jaz sem naložil verzijo 6.1 na mojega hx2490 in se mi zdi, da deluje neprimerno boljše kot z WM5, pa tudi iGo deluje brez problema! Edino kar pogrešam je zavihek v meniju ,,memory,, s katerim lahko zapreš vse ali samo določene programe(WM5), saj ko imaš odprtih več le teh, se porabi kar nekaj RAM-ain se lahko zgodi, da je dlančnik malo počasnejši.Sicer pa obstaja še vedno soft reset, ki reši vse našteto! Hvala za linke in navodila vsem!!! Igor

20 ALT-ov za Ales-a!!!
 
Nazadnje urejeno: