Nadgradnja avtoakustike par vprašanj

jezek

Guru
24. jul 2008
2.639
1.247
113
Pod dekico se skriva 6 koncnih stopenj in aktivna kretnica. OB 18" in 2x Audax. Zdaj pa dost smetenja teme, Camry je problem
 

Priponke

  • activa 6.jpg
    activa 6.jpg
    1,6 MB · Ogledi: 118
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
124
9
18
Hej.

Imam Toyota Camry, ki ima sledeč JBL sistem (Spodaj slike). Na papirju zgleda fajn, v praksi pa ni vredno imena premium audio upgrade. Glasba ni poslušljiva če pustim equalizer FLAT. Visoki toni režejo čez ušesa, sprednji zvočniki močno preglasijo zadnje, sistem ima samo 3 kanalno štimanje frekvenc (LOW, MID, HIGH). Če se igraš z nastavitvami, je potrebno dati visoke tone na -4 od 5. Srednje na -3 od 5 in base na +4 od 5. Potem pa rata zvok muddy, detajli se zgubljajo, zvok je tak plehak, beden. Vglavnem čudež je tole nastaviti in v praksi je potem tako, da za vsako zvrsti štimam sproti nastavitve, da je ok.

Rad bi zamenjal sprednji sistem zvočnikov. Rabil bi DSP, da se proper naštela zvok ker tale JBL sistem očitno popači in vse narobe odreže kar se tiče frekvenc. Pustil bi zadnje zvočnike. In pustil bi tovarniški woofer na polici.

Kaj se v tem primeru najbolj splača?

1. Zamenjati sprednje zvočnike (komponentne 3 way) in dodati DSP. Obstoječi sistem je na 2 Ohm, kar postavlja pod vprašanje ali je dovolj da poganja kake resne zvočnike dobro.
2. Zamenjati sprednje zvočnike (komponentne 2 way) in dodati 6 kanalni ojačevalec z DSP, ki poganja potem sprednjih 4 in zadnja 2 zvočnika. Ali v tem primeru lahko tovarniški ojačevalec še naprej poganja woofer, novi DSP sistem pa uravnava cel sistem? Spodaj piše, da imam sedaj 8 kanalni sistem, to pomeni verjetno da je woofer aktiven? In bi 6 kanalni novi ojačevalec lahko poganjal vseh 6 zvočnikov, ki ostanejo, SUB pa se sam napaja. Vprašanje zgolj ali novi DSP lahko uravnava vse potem hkrati.
3. Zamenjati sprednje zvočnike (komponentne 3 way) in dodati 6 kanalni ojačevalec z DSP, da poganja komplet sistem 6 zvočnikov spredaj. Obstoječi ojačevalec pa poganja zadnje zvočnike in woofer. In ali v tem primeru DSP lahko uravnava vse zvočnike hkrati?
4. Kaj tretjega?

Hvala.

Gledam trenutno te zvočnike (2 way): https://musway.de/mg6.2a.html
Te zvočnike 3 way: https://musway.de/mg6.3a.html
In ta amp z DSP: https://musway.de/m6v3-24v.html
Poglej priponko 70397
Poglej priponko 70398

Živjo,

Jaz sem svojega Camryja nadgradil z zvočniki ESX SXE serija in pa izdatno sem izolirar vsa vrata. Ni idealno, zate mogoče še premalo, ampak moram reči, da je precejšnje izboljšanje glede na original ( ki je res porazno...)
lp
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.276
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ti si nagrajeval osnovno verzijo, ne?

Jaz bom nadgradil JBL, ki je tudi crap. Ko bom šel, bom šel v menjavo zvseh 8 zvočnikov + ojačevalca z DSP + izolacija.

Tole je trenutno v izboru.

3way component front:
Automotive lighting Camera lens Flash photography Reflex camera Lens


GLADEN RS-165.3 G2
  • 165 mm speaker system
  • 2 x 170 / 120 Watts
  • 3 Ohm impedance
  • 80 mm midrange driver
  • 25 mm tweeter
  • Crossover



Rear coaxial:
Automotive lighting Automotive tire Camera lens Automotive design Flash photography


GLADEN RC 165
  • 165 mm coaxial speaker
  • 2 x 125 / 85 Watts
  • 3 Ohm impedance



8 ch amp with 10ch DSP:
Rectangle Box Gadget Font Audio equipment


MOSCONI PICO 8|10 DSP
  • 8 channel amplifier
  • Class D technology
  • Integrated 10 channel DSP
  • Up to 600 Watts total power
  • 12V and 18V Version
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
ynos, da ne googlam, koliko € pride tak upgrade?
Kam boš skril feršterkerijo?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.276
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Še čakam končno ponudbo. ni poceni- cca 350 sprednji zvočniki, 80 zadnji, 800 amp+DSP, skoraj 200 en dodaten adapter za toyoto, da ni treba razkopat vseh kablov ampak je samo plug and play, ker je treba dobiti čist signal iz crap procesorja od toyote itd + izolacija in delo...... Feršterkar bo šel nekam v prtljažnik, tam je tudi akumulator se mi zdi. Pod polico ali ob sedež zadnji, bom še videl.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Še čakam končno ponudbo. ni poceni- cca 350 sprednji zvočniki, 80 zadnji, 800 amp+DSP, skoraj 200 en dodaten adapter za toyoto, da ni treba razkopat vseh kablov ampak je samo plug and play, ker je treba dobiti čist signal iz crap procesorja od toyote itd + izolacija in delo...... Feršterkar bo šel nekam v prtljažnik, tam je tudi akumulator se mi zdi. Pod polico ali ob sedež zadnji, bom še videl.
Karjola ima kar veliko prostora v tistem boku kjer je akumulator.
Meni samo ne diši vlečenje vseh kablov tja zadaj + razkopavanje celega avtomobila.
Drugače pa super projekt.
 

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
124
9
18
Ti si nagrajeval osnovno verzijo, ne?

Jaz bom nadgradil JBL, ki je tudi crap. Ko bom šel, bom šel v menjavo zvseh 8 zvočnikov + ojačevalca z DSP + izolacija.

Tole je trenutno v izboru.

3way component front:
Automotive lighting Camera lens Flash photography Reflex camera Lens


GLADEN RS-165.3 G2
  • 165 mm speaker system
  • 2 x 170 / 120 Watts
  • 3 Ohm impedance
  • 80 mm midrange driver
  • 25 mm tweeter
  • Crossover



Rear coaxial:
Automotive lighting Automotive tire Camera lens Automotive design Flash photography


GLADEN RC 165
  • 165 mm coaxial speaker
  • 2 x 125 / 85 Watts
  • 3 Ohm impedance



8 ch amp with 10ch DSP:
Rectangle Box Gadget Font Audio equipment


MOSCONI PICO 8|10 DSP
  • 8 channel amplifier
  • Class D technology
  • Integrated 10 channel DSP
  • Up to 600 Watts total power
  • 12V and 18V Version
Ja, jaz sem imel non-JBL ozvočenje, radio pa mislilm da je isti pri obeh. Kje boš nabavljal opremo?

Sam imam v planu dat še en slim ojačevalec, razmišljam, da bi ga dal pod sprednji desni sedež. Sporoči, kam boš ti montiral ojačevalec.
lp
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.658
6.519
113
Kakšno glasbo pa poslušaš, da si boš namontiral tole mašinerijo? Upam da ne kakšne cajke itd...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Visoko kvalitetno klasiko. :fredi:

Mene pa zanima koliko časa na dan presedite v avtu, da vam je to tako pomembno?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.276
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jah eni menjajo feltne, eni auspuh… vsak ma svoje veselje. :) Jaz v avtu vedno poslušam muziko ali Podcaste, planiram imeti avto 10 let, avto je super, edino kar me moti je zame slabo ozvočenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

damirj

Guru
9. maj 2012
4.844
2.097
113
Imam že od JBL pod zadnjo polico, 25cm. Ga bom zaenkrat obdržal.
Obrdži, ker nekega pametngasubwooferja za montažo na polico in da potem igra zaprt v prtljažnik, posledično velik volumen, ga niti ni, večinoma se zdaj dela subwooferje za majhno zaprto škatlo, npr 20cm v 15L ali 30cm v 20L zaprta škatla. To pomeni, da bi tak subwoofer montiran na polico igral zaendrek.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.276
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Itak. Šteje kok globoko v dušo in srce pade komad. :D

sicer pa resno. Naredili so nek premium JBl audio paket na Toyota Camry in ima 3 nivojski DSP (low, mid, High), s tem da ne moreš upravljati samo wooferja. Procesor pa da na flat nastavitvah zvok z bolečimi visokimi Toni, megleni mi srednjimi in basi odvisno od komada. Potem das visoke dol, bi ras pojacal base, pa ti pojača base v vratih in ti nabija vibriranje. Das več zvoka nazaj sa pride do suba, zgubiš spredaj zvok. Das naprej, zgubiš zadaj. Zvočnikov v zadnjih vratih se sploh ne sliši, ni nobenega prostorskega zvoka. Nastelano je da levi del zvočnikov slišiš več kot desni. Ne da se nastimati, da ti uravnoteži za šoferja npr. Če das center zvoka levo spredaj, ti levi zvocnik se bolj močno dela kot prej. Po logiki bi moral desni bolj, da bi imel stereo sliko…