Na prenosniku mi ne najde grafične kartice

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Zaj sem končno dobil ta ekran in dela brez problema. Problem je, da vse dela ok, razen grafika ni prava.

Če grem v nastavitve pod "Ločljivost zaslona" in pritisnem opcijo "Dodatne nastavitve", mi tam najde pod vrsto grafične kartice samo "Microsoft Basic Display Driver", kateri ima skupni grafični in sistemski pomnilnik samo 256mb.

Grafično imam "Nvidia, GeForce GT 630M 1GB". Sem si prenesel dol ta gonilnik "GeForce 340.52 Driver" preko Nvidiove spletne strani, pa jo lepo brez problemov gor posname. Problem je, da mi tam pod dodatnimi nastavitvami zaslona ne zazna te grafične.
Pod "Upravitelj naprav" mi sicer najde pod "Display Adapters" ime "NVIDIA GeForce GT 630", očitno zato, ker sem si gonilnik gor posnel.

Sem malo google okoli obrnil, pa našel to stran:
http://www.pcworld.com/article...in-windows.html

Pol sem po tem postopku šel poiskat sam ID grafične, da sem stisnil na to najdeno kartico v display adapters.
Pod "Podrobnosti" sem izbral "Združljivi ID-ji", pa mi je našlo neke:
PCI\VEN_10DE&DEV_0DE9&REV_A1
PCI\VEN_10DE&DEV_0DE9
PCI\VEN_10DE&CC_030000
... itd


Potem v Google vnesem ta prvi podatek, pa mi najde to:
http://www.driveridentifier.co...SUBSYS_21281043

Tam sicer piše kar piše, jasno pa mi ni zakaj tam piše, da podpira operacijski sistem samo visto in win7?

OS Support
VISTA,WIN7/64bits

A to pomeni, da v win8.1 ta kartica oz. gonilnik ne dela?

Na namizju je tako grda slika, da je hudo ... Slika bi pa mogla biti v Full HD ...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Sicer ugibam pa vseeno.
Mogoče ker ne delaš nič zahtevnega uporablja integrirano grafično iz procesorja, za le to pa nimaš inštaliranih driverjev, pa je zato slaba slika. Torej probaj inštalirati še intelove driverje za grafično, če bi slučajno pomagalo.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Hm, kako to misliš? Zakaj pa mi potem na namiznem pod nastavitve zaslona najde v prvo grafično kartico, na prenosniku pa ne?

Sicer pa pojma nimam o kakšnih intelovih grafičnih driverjih ti govoriš, saj pa drugi grafični gonilnik ne more biti drugi kot originalni iz nvidie ... ali?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Namiznega ne mešaj zraven, ker tam privzeto zazna grafično iz pcie reže, ne pa integrirane.

Laptopi z nvidio pa imajo optimus (tehnologija, ki preklaplja med integrirano in ločeno grafično). Ravno par dni nazaj sem nalagal laptop z nvidio 525M, pa sem moral inštalirati še driverje za intelovo grafično (dejansko mi ni dovolilo prej inštalirati od nvidie driverjev, je zahtevalo install intelovih).
Ne trdim, da to velja tudi za tvoj primer, ampak poskusiti ni greh.
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
če imaš novejši intelov procesor i3 ali i5 ali i7 je skor sigurno to ker ti procesorji imajo vgrajen tud grafični procesor in to je to kot pravi @amacar.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Asus K93SM, tega imam ... i7 je ja ... samo vseeno. Pa se mi zdi, da takrat, ko sem kupil prenosnik, je slika bila veliko lepša pa tud grafično mi je očitno zaznalo.

Ok. Saj zdaj razumem kaj sta hotela povedati.