na poti do Portugalske

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ker verjetno gremo na protugalsko kao road trip, imamo v planu tudi kaj pogledat na poti, vsaj tja grede...

zdaj pa ce ma kdo kaksne ideje, kaj je "must see" na videt poti - gremo nekje v smeri najkrajše poti v Lisbono, torej preko San Sebatstaina, nazaj pa verjetno na Barcalono.. Na portugalskem imamo vse zmenjeno - tako da tam se prepustimo z ogledi..

trenutne ideje
1. bo postanek v okolici Monaca, nice, cannes, Saint tropez, da pac vidimo bogatune
smile-1.gif

2. postanek Airbus Factory
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Mi smo se na tej turi ustavili na Azurni obali, Marseille-u (zelo lepo staro mestno jedro), v San Sebastian-u - nič posebnega. Nasploh je sever Španije precej enoličen, mehko valovito gričevje brez dreves. Vsepovsod pašniki in vsake toliko kakšna osamljena kmetija. Ko smo se vračali iz Lizbone smo se ustavili v Madridu in v Barceloni. Oboje priporočam. Imaš pa med Madridom in Barcelono precej lepo ohranjenih "srednjeveških" vasic z ohranjenimi gradovi in trdnjavami.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.024
813
113
Če se bote ustavljali kaj na severu (Okolica San Sebastiana), se v Bilbau splača pogledat muzej moderne umetnosti - Guggenheim.
Meni je osebno tudi francoski Biarritz bil OK.
Btw... čar severa španije ja ravno ta, da ni "nič" :D Niti ni turistično tolko razvito, ker kolko je meni znano so baskiji ravno proti temu.
 
Nazadnje urejeno: