MyToyota aplikacija - težave pri sinhronizaciji

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Nova Toyota Yaris, pri prevzemu so (malo posilili) namestitev in aktivacijo aplikacije MyToyota. Deluje prvi dan, deluje polovico drugega dne. Potem en dan nič, danes gledam, so se sicer dodali nekateri podatki, nikakor pa ne zadnji. Recimo zadnji podatki so od včeraj dopoldne, čeprav se je avto vozil še cel dan in tudi še danes. Avto je zagotovo v signalu operaterjev (ne vem, katerega uporabljajo).
Nalašč sem aplikacijo namestil še na svoj telefon, pa ni nič drugače, tako da težave s telefonom lahko zavržemo.
Saj aplikacija nima posebne dodane vrednosti, pa vseeno.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
MyT je bistveno bolj uporabna kot denimo tista od Renaulta ali še slabše od Forda...
Sicer pa ja, vmes jih kaj poheca. Jaz se danes s svojo toyotko sicer nisem vozil, imam pa od prejšnjih dni vse not kot mora biti.
Prejšnje obodbje je bil mrk kar dober mesec, so sporočili iz toyota slovenija, da imajo globalno neke težave - od takrat naprej, ko so porihtali pa vsaj meni dela zadeva ok.
Piši jim na toyota.si spletni strani v chat za najhitrejšo interakcijo.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Zvečer sem prosil še kolega, ki to že uporablja (no, je občasno pogledal v aplikacijo). Pravi, da se mu zdi čudno, da mu ne prikazuje količine goriva.
Očitno imajo težave ... tudi nizka ocena na Google Play (2.8) verjetno nakazuje, da stvar ni ravno uporabna. Škoda.
Lahko bi prikazalo, če so vrata zaklenjena, če so okna zaprta ... in še kup drugih stvari bi se dalo narediti.
 

karola

Pripravnik
25. jul 2007
74
63
18
MyT je bistveno bolj uporabna kot denimo tista od Renaulta ali še slabše od Forda...
Sicer pa ja, vmes jih kaj poheca. Jaz se danes s svojo toyotko sicer nisem vozil, imam pa od prejšnjih dni vse not kot mora biti.
Prejšnje obodbje je bil mrk kar dober mesec, so sporočili iz toyota slovenija, da imajo globalno neke težave - od takrat naprej, ko so porihtali pa vsaj meni dela zadeva ok.
Piši jim na toyota.si spletni strani v chat za najhitrejšo interakcijo.
Fordova aplikacija dela zelo dobro.

LP
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ne najdem. Pod Hybrid Coaching mi kaže zadnjo vožnjo (zgoraj je današnji datum, potem zemljevid, nato Hybrid Driver Score ...). Kje bi naj to bilo?
Poskusil sem s potegi levo in desno, klikal na datum ... nisem našel.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Aha, sedaj pa se je pojavila zgodovina. Vidim. Res čudno se tole obnavlja. Če bi bila težava zgolj na enem telefonu, bi posumil nanj. Tako pa ...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.592
113
Bere se kot mogoče zgrešen koncept aplikacije. A to avto sam pošilja v oblak? Zmenita naj se avto in telefon. S telefona pa v oblak, če to eksplicitno dovoliš. Sicer pa samo avto in telefon.
Kolikor sem videl denimo peugotova aplikacija ne rabi zadaj nobenega oblaka. Ko je telefon v avtu, se podatki pridobijo preko modrozobe povezave.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Toyota očitno pošilja v oblak. Ker moj telefon nikakor ni sparjen z avtom, pa je podatke dobil, ko sem vpisal uporabniško ime in geslo za aplikacijo. Ta je potegnila iz oblaka ...
Pustimo zasebnost tukaj ob strani, da ne zaidemo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Bere se kot mogoče zgrešen koncept aplikacije. A to avto sam pošilja v oblak? Zmenita naj se avto in telefon. S telefona pa v oblak, če to eksplicitno dovoliš. Sicer pa samo avto in telefon.
Kolikor sem videl denimo peugotova aplikacija ne rabi zadaj nobenega oblaka. Ko je telefon v avtu, se podatki pridobijo preko modrozobe povezave.
Gre direkt iz avtomobila v oblak. Kar je meni osebno zgolj prednost.
Kaj če vozi avtomobil nekdo drug, potem ti nimaš dejanske statistike uporabe vozila, ker je le-ta deljena po telefonih ali pa sploh ni podatka, če drug uporabnik aplikacije ne uporablja. Tako ima recimo Ford in mi je zadeva totalno mimo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Toyota očitno pošilja v oblak. Ker moj telefon nikakor ni sparjen z avtom, pa je podatke dobil, ko sem vpisal uporabniško ime in geslo za aplikacijo. Ta je potegnila iz oblaka ...
Pustimo zasebnost tukaj ob strani, da ne zaidemo.
Glede zasebnosti pa samo toliko... telemetrijo spremljajo itak vsi proizvajalci, vendar brez našega eksplicitnega vedenja. S to aplikacijo ti pa dajo vsaj drobtinico izmed množice podatkov nazaj, da jih lahko še sam pogledaš. Nekateri še aplikacije nimajo razvite... V ozadju je marsikaj česar ne vemo, sekiramo se pa za tisto kar vemo..tisto česar ne veš te ne boli. :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.592
113
In potem se naš informacijski pooblaščenec sekira, da bi se pri e cestninjenju za čas trajanja poti vedelo, na katerem odseku je vozilo. In še kaka cvetka iz zadnjih časov, ker baje ni zakonske osnove. Kje pa je tu zakonska osnova :). Aja, so večji denarji, pa ga nič ne zmoti.
Glede zasebnosti: v primeru prenosa v oblak bi za vsakega voznika mora biti omogočeno, da si to za vsako vožnjo vklopi / izklopi. Sicer bo po GDPR to padlo, ko se bo pač nekdo lotil tega. Kar bi se moral.
Na pežoju se sicer statistika pač prenese na povezan telefon, ko je ta spet v avtu.
Pa saj nima veze. Če ste verniki Toyote zadovoljni s tako rešitvijo, ki po pisanju sodeč dela vsake kvatre, ste pač zadovoljni. Pa ne sedaj pisat, da pri onih drugih pa baje še slabše dela.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Na aplikaciji se moraš strinjat, za prenos podatkov in da je avto online. Lahko vse skupaj disablaš in uradno ne gre nič gor. Za neuradno, pa ne moremo vedeti. Ravno tako na njihovi strani.
aaaa.JPG
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
In potem se naš informacijski pooblaščenec sekira, da bi se pri e cestninjenju za čas trajanja poti vedelo, na katerem odseku je vozilo. In še kaka cvetka iz zadnjih časov, ker baje ni zakonske osnove. Kje pa je tu zakonska osnova :). Aja, so večji denarji, pa ga nič ne zmoti.
Glede zasebnosti: v primeru prenosa v oblak bi za vsakega voznika mora biti omogočeno, da si to za vsako vožnjo vklopi / izklopi. Sicer bo po GDPR to padlo, ko se bo pač nekdo lotil tega. Kar bi se moral.
Na pežoju se sicer statistika pač prenese na povezan telefon, ko je ta spet v avtu.
Pa saj nima veze. Če ste verniki Toyote zadovoljni s tako rešitvijo, ki po pisanju sodeč dela vsake kvatre, ste pač zadovoljni. Pa ne sedaj pisat, da pri onih drugih pa baje še slabše dela.
Pa saj REnault ma isto rešitev v oblaku. Kaj klinca spet "toyota vernike" nosiš naprej? Ti maš res ene komplekse ha?
Pa če že vlečemo vzporednice je Renaultova aplikacija boljša od Fordove. Vsaj meni in primarni razlog je ravno v tem kot sem napisal... pri fordu mi sploh ne dela app kot bi moral.
 
  • Haha
Reactions: Pepe