Munchen

Dorjan

Pripravnik
22. avg 2009
33
0
6
Koper
Pozdravljeni!!
Pred prvim majem bi se radi odpravili na izlet za 2-3 dni v Munchen.Smo štiri članska družina (dva otroka 6,12 let).Katere znamenitosti bi si lahko ogledali poleg železniškega muzeja ,muzej BMW. Radi bi si ogledali žel. postajo, sin je namreč velik ljubitelj vlakov in bi radi kaj poslikali.Kje bi poceni prespali v bližini žel .postaje?Kakšen poceni hotel ali hostel (YOUTH HOSTEL mogoče).Je vredno iti z vlakom ali z avtomobilom in če -kje parkirati? Kaj priporočate iz lastnih izkušenj?

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore!
sprasujem se.gif
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
314
2
18
Tehniški muzej (je precej velik, samo dvomim da je za otroke), lahko pa greste v živalski vrt (bi bilo za vas bolj primerno).
Potem je planetarium (lahko pogledaš kak imax film, laser magic show - vrtijo glasbo z efekti).
Pa oni olimpijski stadion je tudi tam.

Tako na hitro iz glave.
 

sniffo

Zelenc'
11. sep 2008
14
0
1
savinjska dolina
jaz priporočam tale hotel:
http://www.etaphotel.com/gb/hotel-3087-etap-hotel-etap-hotel-muenchen-city-sued/index.shtml
sobe sicer niso bog ve kaj, je pa blizu u-bahna in pa za parking mi niso še nikoli komplicirali. Zadnji dan lahko pustiš avto not kolikor dolgo hočeš.

Za prevoz kupiš Partner-Tageskarte, dnevna je 9,4€, 3-dnevna pa 22€. btw, Munchen ima ODLIČEN javni prevoz.

Za ogled priporočam ZOO, olimpijski kompleks s stolpom in BMW muzejem, sprehod skozi park do recimo Chinesischer Turm-a, Alianz areno, Bavaria Studio, Sea Life akvarij, skok do letališča (razgledni hrib), Dachau itd itd ....

Jaz sem bil že velikokrat, pa vedno najdem kaj novega
smile-1.gif
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Če greste z avtom, upoštevajte, da je treba imeti znotraj Mittlerer Ring nalepljeno Umwelt-Plakette.

K L I K

Na uradni strani se nalepke prodajajo za 30 EUR.

Za precej nižjo ceno (6 EUR) se jih pa da dobiti v vseh delavnicah, kjer izvajajo tehnične preglede (TÜV).
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
ooooooooooo munchen
srce-1.gif


krasno se boste imeli, dobra izbira. pojdite v tehnični muzej, tudi za otroke bo zanimiv, saj so notri letala, podmornice, ladje... ogromno tega, samo prej si poglejte malo kaj vse je v tem muzeju ki je ogromen da si človek misliti ne more, da boste vedeli kaj pogledat, ker za ogled celega se rabi cel vikend
grin1.gif

glede goriva... bolj v mestu kot tankaš dražje je, bolj kot si ven iz centra ceneje je
rolleyes-1.gif


to se boste imeli fino
cheer.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Vse je samo v nemščini
bonk.gif
, kar se tega tiče so pa res bedaki.

Muzej je pa prav fascinanten, vsak človek bi moral enkrat v življenju tja!
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
normalno da je v Nemscini.
Samo Slovencki smo tako ponizni da govorimo v vseh jezikih. Se spomnim ko sem bil na Stade de France je tipson rekel da ni prevajalcev in v Farnciji se govori Francosko
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Ne boste samo gledali, imajo gumbe za pritiskat, da se izvedejo poskusi in je sploh za mularijo kar fino.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Tehnični muzej v Munchnu je sicer super, se ga pa težko pogleda v enem dnevu. Jaz se prej nisem pripravil in potem sem mogoče spustil kaj, kar bi nas zanimalo. Glede poskusov so super, ampak ko sem pred dvema letoma bil gor, jih je bilo v okvari (nedelujočih) vsaj 10%. Počutil sem se kot pri nas, ko se super zastavljena stvar ne vzdržuje.
Ja, pa še to me danes fascinira, ko se spomnim nazaj (takrat se mi je zdelo samoumevno). Navigacija pripeljala tja, kliknil, da najde parkirišče in sem parkiral v neki parkirni hiši in se mislim, da manj kot 100 metrov sprehodil do vhoda. To je bilo tudi super.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Kot sem napisala, za cel muzej pogledat se rabi cel vikend (3 dni) po cele dneve.