Mravlje v fasadi in okenski roleti..

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
680
85
28
Ekipa, mravlje so se zaredile ocitno v fasado na zadnji strani hise, dve okni stran cca 6m in mi lezejo iz kasete rolete ven, okolinokol okna po polici, cez gurtno tudi kaka notri..
Spodaj pri tleh stik fasada beton isto…zvecer na polno ven vsekajo….
Kako se resit nadloge..
Spricanje biokil pomaga momentalno pobije..
Dal sem tudi nek profi gel ki ga nevem kolk smerglajo ker tole zdaj traja ze cel tedn…
Zdaj sem namesal boraks pa med pa namazal…
Mamo kako idejo kako se resit pobit leglo…

klical tud firmo na zaloski (nalasc ne pisem imena) ki se s tem ukvarja - lani bil enak problem namazal eno bayer pasto pokasiral 100tko in nic boljse…

hvala v naprej
 
22. jul 2007
13.013
1.421
113
123
Enako težavo sem rešil s tem praškom, posuješ tam kje se zadržujejo mravlje, ostalo bodo pa same opravile-odnesle v gnezdo.https://www.ceneje.si/Izdelek/4148814/vrt-in-okolica/urejanje-okolice/zascita-insekti-skodljivci/celaflor-biocidno-sredstvo-posip-proti-mravljam-500-g
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.377
971
113
Vse kar špricaš in jih takoj ubiješ je le pljunek v morje. Pa še manj jih znosi ta strup v gnezdo.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
403
136
43
Jaz sem vzel tole zadevo. Drago, ko hudič, ampak učinkovito. Imel sem jih v kuhinji, nekje so našle luknjo izpod umivalnega pulta in sem probal vse mogoče vabe in praške. Pomagala je samo ta tekočina, ki se dobi tudi posebej. Zvečer sem še kakšno kapljo dal na pult na njihovi poti. Po tednu dni jih ni bilo več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

luka51

Guru
16. avg 2007
14.067
5.374
113
Jaz sem rešil z gelim. Važno, da je nekaj kar ostalim za jest nesejo, da celo kolonijo nese. Ni pa to iz danes na jutri. Nastavljaj dalj časa.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.437
4.420
113
49
Na sončni strani ALP
Jaz sem vzel tole zadevo. Drago, ko hudič, ampak učinkovito. Imel sem jih v kuhinji, nekje so našle luknjo izpod umivalnega pulta in sem probal vse mogoče vabe in praške. Pomagala je samo ta tekočina, ki se dobi tudi posebej. Zvečer sem še kakšno kapljo dal na pult na njihovi poti. Po tednu dni jih ni bilo več.
Tale bufet pridno točimo tam kjer ne maramo mravel. Preverjeno deluje!
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
680
85
28
Vsem na enkrat pa hvala!!!
Probam se te meni nove zadeve, jasno mi je da traja , zoprno edino ker je eno okno od otrokove sobe in lezejo tud notri, pa pol ko lufta al pa odpre pade vse dol , pa res je zoprno zvecer ko jih je kot “mravel” ;)
Drugace nimam nic proti zivalim in tudi glede na to da smo v hisi mi je jasno da bodo zivalce okol…
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.437
4.420
113
49
Na sončni strani ALP
Tale bufet, kot ostale hranilnike, nastavi na njihovo pot, da jih čim več pride pit in ko navalijo, skoraj ne utegneš zraven nalivat. Če pa na random nastavljaš pa ni nujno, da najdejo. Pa malo potrpljenja.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.714
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms

Edina reč, ki učinkuje. Ampak, ko to nastaviš, mravelj ne ubijaj in počakaj dobra dva do tri tedne! To bodo znosile v gnezdo in tam kasneje podelile in jih bo dejansko pobilo.
Potrjujem, to je edina stvar ki res deluje, a traja kar nekaj časa in zato ne prekmalu obupati. Uniči celo kolonijo mravelj.
V SLO so na voljo 3 različne pasti treh različnih proizvajalcev, vse 3 delujejo enako, je pa ta is Spara najcenejsa!
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
403
136
43
Tale bufet, kot ostale hranilnike, nastavi na njihovo pot, da jih čim več pride pit in ko navalijo, skoraj ne utegneš zraven nalivat. Če pa na random nastavljaš pa ni nujno, da najdejo. Pa malo potrpljenja.
Saj je res draga zadeva, ampak učinkuje. Pa še kakšno kapljico kam drugam na njihovi poti.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.377
971
113
Vsem na enkrat pa hvala!!!
Probam se te meni nove zadeve, jasno mi je da traja , zoprno edino ker je eno okno od otrokove sobe in lezejo tud notri, pa pol ko lufta al pa odpre pade vse dol , pa res je zoprno zvecer ko jih je kot “mravel” ;)
Drugace nimam nic proti zivalim in tudi glede na to da smo v hisi mi je jasno da bodo zivalce okol…
Ja, ampak jih ne pobijaj. Saj ne naredijo nič škode, niti ne pikajo. Le ogromno jih pride, in tud čisto vse gredo nazaj. Le pogled na gnečo ni najlepši. A je neprecenljivo, ko ti tako veliko nosačic vabo znosi v gnezdo. Še pospravljanja na ta način nimaš nič.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.799
2.554
113

Edina reč, ki učinkuje. Ampak, ko to nastaviš, mravelj ne ubijaj in počakaj dobra dva do tri tedne! To bodo znosile v gnezdo in tam kasneje podelile in jih bo dejansko pobilo.
V prejšnjem stanovanju sem ene 3x take pakete nastavil.... po enem tednu je bilo mir.

So pa tudi prišli ven v parih dneh vsi, pa kr letalo mi je po stanovanju. Zgleda, da je bila ena paritvena sezona.

Jest sem tole imel.... se je verjetno isto.

1719328967622.png