motorka

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
359 lahko dobiš na "test"
wink-1.gif


Ne mi govort o cefranju. Se je nekaj let lepo poznalo po kolenu, ko sem v kleče podiral pa mi je začelo stiskat, jaz potegnem ven in direkt v koleno. Na srečo samo koža in nekaj šivov, ki so čez nekaj let izgubili v morju šivov.....

Dobri ste. Meni na misel ne pride, da nebi kupil hlač za 70€ in zgornji del za 80€ pa sem "brez skrbi". Pa četudi bo kdo rekel,saj grem samo 1 krat na leto v gozd, se zagotovo splača. Mene je dvakrat rešilo hlače in čelada, je pa res, da kar precej delam v hosti, ne samo za drva, tudi hlodovina za prodajo.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Da ne boš kupoval original husqvarnine, pokliči v Prevent (ni reklama) in ti bodo tam dali komplet zgornji in spodnji del za ceno hlač Husqvarne. Gre pa za popolnoma isti class hlač. Vzemi oboje, ker nikoli ne veš kdaj ti pride prav.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Itak so to hlače z naramnicami, te zaščitijo tudi nekiliko višje
zmaga.gif

To pa ne vem, ampak mislim da ne.Podloga iz "nitk" je všita od dimelj navzdol in v premeru 3/4 noge. Res pa zgleda, da je vse skupaj bolj okorno ampak ni moteče za delo ... razen vročine poleti ... takrat pa je res hudič.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
zate, ki si barbarski, nasilni, objestni motoristični norec bi priporočal tole:
https://www.youtube.com/watch?v=vPP3rgClmnY

bosta lahko skupaj s sinkom drve žagala.
rezervni motor ti pa jaz od moje corvete lahko posodim, če ti kaj crkne in mraz pritiska
wink-1.gif


resno:
jaz sem skupaj z vikendom, no ja, domačijo, ki smo jo kupili nekje v pohorskem hribovju, podedoval tudi eno motorko. tako, čudne barve in še bolj čudnega imena. je nova, pa nič ne dela tako kot bi moralo. si srečen če sploh vžge, srečnejši če ti uspe še kaj razžagati, najsrečnejši si pa, ko se ti zataknjen plin sprosti in jo uspeš ugasniti!!!

ti jo podarim, če si potreben adrenalina...

sedaj bom od kmeta kupil že na dolžino 30-50cm narezane hlode, razcepil jih bom pa sam.

ker pa me motorke od nekdaj malo fascinirajo, no ja, tudi za obisk gostilne v naši vasi je stihlerca "a musthave", sem na podobnem kot ti.
moj pogled na to: kupil si bom eno ne ravno najcenejšo motorko znanega proizvajalca, recimo nekaj v stilu 3. ali 4. po vrsti http://www.totum.si/trgovina/motorne_zage/zage.html
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
marsikdo si "privošči" bukove goli namesto klaftre ali celo razžaganih.
Pri klavftrah se hitro za nekaj % okol prinesejo, pri goleh (hlodih) pa nekaj težje. tam je pač premer x dolžina...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
imaš konkretne številke.

meter kmečkih drv vs hlodovina.
pravijo d aiz kubika hlodovine na kamionu dobič 1,4 metra kmečkih.

je res, ni res.

na kamionu naredijo dolžina*višina*širina*0,55 faktor.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
marsikdo si "privošči" bukove goli namesto klaftre ali celo razžaganih.
Pri klavftrah se hitro za nekaj % okol prinesejo, pri goleh (hlodih) pa nekaj težje. tam je pač premer x dolžina...

Vem za primer ko sta dva s TAMičem prodajala klaftrska. Naložila sta 3m3, razložila pa 5m3.
hysterical-1.gif


Mislil si verjetno ploščina x dolžina....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Ploščina česa?
Če se vrnem v OŠ je volumen valja (kar je recimo hlod) 3,14xr2xl

56 cm hlod dolg 4 metre naj bi imel kubik (to govorim iz glave grem računat, foter pozna več teh mer...)

3,14x (0,28x0,28)x 4.00= 0.9847m3

Če bi upošteval 1,4 faktor v klavtri ne vem. Bo pa blizu tega faktorja.
Klaftro lahko zložiš kot zobotrebce, ali pa tako da skoznjo mečeš "klobuk" in na tak način lahko faktor precej varira.
Če pa volumen kamiona množiš s faktorjem 0,55 pa tudi ne vem . Imam premalo izkušenj z nakladanjem na kamion. Vem da lahko kamion odpelje 24m3 lesa (mogoče celo več odvisno od odlžine) kakšen pa je volumen kamiona pa ne vem (2,3mx2,5x8?)
Tisto s tamčkom pa verjamem da je komu ratalo. Kmeta sta stisnila, nekaga naivnega kupca pa nategnila....če pa sta žagala na kratko pa še lažje