Moto jakna v Lidlu

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Jaz sem Trexa uporabljal predvsem v avtu in na traktorju. Yamahici pri -10 ni pomagalo niti če je bila ves čas priklopljena.
Za tega ne jamčim, da je enak, ker je ohišje malenkost drugačno, toda specifikacije, tipke in lučke pravijo da je to to
wink-1.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.350
151
63
37
Kaj menite o teh škornjih, ki se dobijo v Hoferju? Je to za vzet? Itak sem mislil kupit nekaj v Louisu, za podoben denar.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.042
5.344
113
poznam enega ki ma vse za oblečt in škorne iz hoferja. in je zelo zadovoljen. je pa to motorist ki je tik pred penzijo in že celo življenje vozi motorje. tak da nekaj stvari je že dal skoz.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
mene je parkrat konkretno pralo celo popoldne - brez dežnega pajaca. Ko sem prišel domov, sem bil spodaj čisto suh.
Imam pa hlače, jakno in škornje od vanuccija (Lujz) in vse s sympatex. Ni to sicer nek čudež tehnike in super brand name, služi pa več kot odlično namenu.

Lujz rumen plašč za 5 eur sicer imam, ga pa še nisem sprobal.

Verjetno je Lidl/Hofer ponudba ok za dnevne vožnje... Preveri, če ima lepljene zadrge, ki tesnijo. Pa da je pri vratu dovolj zaščite. Tam te najprej prepiha.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj ni problem, da premoči jakna, ampak da se napije in jo je potrebno sušiti.
Zato je fajn imeti dežnega poleg...
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
edin to ja.
problem je na večdnevnih turah... se ti čez noč ne posuši. Še posebej, če kampiraš.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.178
871
113
Pri tekstilnih je problem to, da ko enkrat spusti (kar se enkrat po toliko in toliko furah po dežju zgodi), potem nikoli več ne dela tako kot je in precej hitreje spusti.

- Vanucci brand je kar dobra oprema na splošno tudi med dražjimi v Lojzu.
- Tisto pelerinco za 5€, je pa škoda vseh tistih 5€.

Lahko v Lojzu kupiš dobro dežno obleko, sam ne stane samo 5 ampak bolj kakšnih 50€. In takrat ko to nosiš kar dobro veš zakaj si dal toliko.

Dežne cunje vam bodo prišle prav tudi pri kakšni jutranji vožnji pri recimo temperaturi od 0 - 5°C. Če se odpravljate kam daleč, lepo oblečeš tudi v suhem vremenu dežno obleko in si kot v topli gredi, kljub nizkim temperaturam. Ko se jutro prevesi v normalno topel dan, se pa slečeš.

Dežne cunje morajo biti eksotičnih barv, da se vas dobro vidi v dežju, tudi če zgleda češko - ne kupujte temnih barv.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.178
871
113
Pa še odgovor na splošno za jakne. Moja dekle ima jakno od Cycle Spirit iz Lojza. Zanjo je dala 60€. Ta jakna je 3x boljša od moje jakne, ki je bila več kot 3x dražja v TC-ju. Jaz se še danes tolčem po glavi. Verjetno jo bom kar kupil naslednjič, ko bom gor.

Tako da, cenovno pameten nakup v Lidlu / Hofer / blabla, je možen, sam morate prej mal poznat in vedet kakšni materiali morajo bit. Tisti opisi so larifari, na vsaki kitajšni lahko piše isto. Treba je prijet in pomerit.

So pa te cordure ali kako že rečejo tem tekstilnim vlaknom, razvojno prišle že kar blizu Goretex-u. To se je v zadnjih letih ful izboljšalo, sploh če upoštevaš, da dobiš 4 dobre tekstilne jakne za ceno ene Goretex, ki se tudi tako ali tako obrabi v manj kot 10-h sezonah.

Pred to žalostjo, ki jo imam sedaj, sem imel Goretex - jakna je zdržala 8 poštenih sezon in se še danes nosi na prodanem mopedu.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.931
293
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Kaj menite o teh škornjih, ki se dobijo v Hoferju? Je to za vzet? Itak sem mislil kupit nekaj v Louisu, za podoben denar.
-----------------
Imam Hoferjeve za 39 evrov (že četrta sezono bo letos). Obrabe ni videti, razen na podplatih, kar pa je za tri sezone uporabe povsem normalna zadeva. Za nosit so udobni, in začuda se mi noge noter ne znojijo (se mi drugače v kakšnih čevljih bolj,,,).
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.350
151
63
37
Evo, fotr je privlekel domov tele škornje. Sem v čer v Louisu probaval razne Vannucijeve, pa mi niso nobeni tok sedli na nogo kot teli z Lidla.
grin1.gif
Grem verjetno jutri še zase po ene.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.420
127
63
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Polnilec za accu imajo za smešno ceno, upam da ne prazni
smile-1.gif

Nope, zelo lepo napolni accu, pa še vzdrževanje ima,tko da sem imel čez zimo lepo priklopljen accu. Imam točno tega,pa mi ni žal .