Moto GP 2014

fittipaldi00

Pripravnik
10. sep 2007
378
6
18
Kapo dol Rossi, zaslužena zmaga. Zanima me le, kako bi se odvijala dirka, če:

1. Marquez nebi naredil napake,
2. bi Lorenzo dirkal z mehkejšo sprednjo gumo.

Pedrosa pa spet čisto izgubljen.. v primerjavi z Marquezom.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ja to ne bomo nikol vedl.
grin1.gif
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Mark je naredu napako, ki je vozu pod pritiskom. Lizika pa nima problemov z prednjo gumo, ampak bolj zadnjo. Ker je Bridgestone naredu tršo zmes na robu in Lizika ne čuti več motorja kot ga je včasih. Nekaj so sicer z elektroniko in šasijo popravl, vendar še vedno ni ok. Rosiju pa te gume bolj odgovarjajo ker ima čisto drugi stil.

Si ne delam utvar, da Mark ni sposoben na vsaki dirki zmagat, je pa res, da nikoli nima nasprotnika, ki bi ga konstanto prehiteval, zdej ko se je začelo to dogajati, bodo padci in napake precej pogostejše.





Kr se tiče Pedrose, on se je pa čisto sesul, je pa res, da ta človek je lahko najhitrejši, al pa porazen. Njega nekako ne poštekam. Saj iz vrhunske predstave pade na raven Bradla. Tudi čudi me, da je Honda podpisala še za dve sezoni.

Rosič pa je car pr 36 letih, pri polomu na Dučetu ima še vedno največ navijačev in je še zmeraj faca... Zgleda pa da še tudi konkurenčen.

Kapo dol....

Drugo leto bo še bolj zanimivo, ko bo mu lahko več goriva v kestru in posledično večjo brzino na ravnini, saj je on kr visok za dirkača...
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Zgleda da je bil kar pod pritiskom Mark, da je tako položil motor.....

drugače uzdušje fenomenalno. Doktorju se je videlo, da je bil pasji in je stisnil vse od sebe. Ko je prišel nazaj v bokse, je bil fajn žejen
smile-1.gif


Lizika spet kisle face delal, ampak se je malo bolj omehčal.

Pedrosa spet mlačno...

Oba Andreja na Dučetu pa spet lepo odpelala.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
ksz...
Kaj pa pravite na današnjo vožnjo Doviziosa za pole? Mi je všeč, da so na prvih treh pozicijah trije različni motorji.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Problem je se vedno potem dirka, ki je bila danes bolj kot ne dolgcas
tongue-1.gif

Da sploh ne govorim o F1 veliki dolgcas rusije hehe
467716-post_slo.gif

Se ne bi mogel bolj strinjati.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Kot kaže, gume res niso bile prave. Lani so vse odpovedale, letos pa so bile "preveč" vzdržljive. Vsi so padli na isto foro, še pred konkretnim nagibom.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
prednja guma je bla v v oblivi V močno obrabljena in ko zaviješ se ti je motor podrl. Sam sem že ruknu zaradi tega, ko ti je pri agresivnem zaviranju in prelaganju motorja balanco kar podrlo in ti spodneslo prednji konec...

Still to so neizkušnje, tudi z obrabljenimi gumami je treba znat vozit. Tukaj se vidi Rosijeve izkušnje, ko so se z tako obrabljenimi pnevmatikiami večkrat vozili (ko še ni blo elektronike).

[cenzura] ga....
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Elektroniko ven, pa gas...manj kot je elektronike bolj se vidi kdo obvlada motor in kdo ga ne
smile-1.gif
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
če dajo elektronko vn... potem Rosi nima konkurence. Na primer Mark bi moral čisto spremeniti slog vožnje, nič več po komolcih, ampak bi moral motor čez ovinke čim bolj pokonci... kako se peljejo brez elektronke je blo videt pri Pedrosi, ko mu je mark kabel za traction prekinu. Je bil kuj sidekick....

Za moje pojme bi morali prepovedati vsaj te menjalnike. Pride pa drugo leto nov pravilnik, ki bo naklonjen višjim in predvsem težjim dirkačem.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Jaz sem za, da jo ukinijo...potem ti mladci ne bi imeli pojma kako se vozi te stroje...tudi dirkači iz drugih serij, ki bi prišli bi bili takoj nevarni za naslov. Hayden je primer tega npr, ki je prišel iz druge serije pa bil tudi SP.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Moto2 proti moto GP je neka druga zgodba
smile-1.gif

Ali so pri moto2 iste gume kot pri moto GP? pa moč motorja itd itd?
smile-1.gif