Moteč zunanji digitalni sprejemnik

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
Citat:
Uporabnik stein pravi:
2.) Tema je o tem, da se NE kupuje dodatkov (z dodatnimi daljinci itd...)
Zadeva je nadvse enostavno rešljiva. Nekaj sicer stane a je uporabno.
Kupiš soliden univerzalni daljinec. Po potrebi kupuješ opremo. Originalni daljinci pa gredo v predal...
Sicer malo manj primerno za ljudi kjer z DVB-T prihaja šele 2. daljinček v bivalni prostor. A enkrat je treba začeti.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
Citat:
Uporabnik jesen pravi:
Se spomnim,da smo imeli najprej C kanale,potem je s kabelsko TV prišel S kanalnik,zdaj pa digitalni kanali. Moti me zunanji digitalni sprejemnik,pa dva daljinca,pa potem hočeš povečat glasnost,ko ugotoviš,da je na tv daljincu še možno dodati glasnost,ker je na daljincu digitalnega sprejemnika že na na koncu. Skratka ta sprememba ni tako enostavna kot se je razlagala na veliko. Ob današnji krizi je nepošteno pričakovat, da potrošniki samo čakamo razlog, da lahko kupujemo nov Tv. Tudi za uporabnike Kabelske tv je bilo rečeno,da se nimajo kaj sekirat, a glej ga vraga, tudi tam je že precej kanalov preseljenih na digitalni nivo. Ali obstajajo kakšne druge možne rešitve kot so (amatersko razmišljanje) pred tv sprejemnikom povrnitev nazaj analognega signala,itd.

Jaz sem v Lidlu kupil programabilen daljinec za 10 eur. Pa s tem krmilim TV, HDX1000, Reciver, DVD... Skratka splača se ti kupit tak daljinec in problem imaš rešen.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
568
6
18
Saj ta dodatna škatla (digitalni sprejemnik) spremeni digitalni signal v analognega, ki ga tvoj TV razume. Seveda ob predpostavki, da imaš TV in sprejemnik povezana preko SCART/S-Video in ne HDMI.

Trenutno je (skoraj) ves frekvenčni spekter zaseden. Pri analogni TV en program zasede en kanal, pri digitalni TV pa en multipleks (MUX) npr. osmih kanalov zasede en kanal.

[/QUOTE]

V to da ta škatla spremeni digitalni signal v analognega je jasno,samo zakaj ne ostane samo pri tem,ampak prevzame še funkcijo izbirnega kanalnika na drobno. Bom konkreten,če mi kabelski operater velikodušno v dnevno sobo dostavlja recimo 120 tv signalov (analogni + digitalni) bi želel,da mi ta škatla naprej v moj tv spusti recimo 25 analognih tv programov (od katerih je bilo mogoče prej 8 digitalnih,12 analognih). Sama izbira bi se potem vršila v kanalniku tv sprejemnika in ne v kanalniku dodatne škatle. Podoben hec je tudi z kartico za gledanje dodatno plačljivih programov,ko je potrebno za vsak tv imeti svojo kartico,opremo. Bolj preprosto bi seveda bilo,da se signal na vhodu v stanovanje odklene,dalje pa se gledanje na dveh ali treh tvejih normalno odvija.Sicer pa,zakaj pa ne bi imeli vrednostne kartice po 5,10€ in koliko in kaj gledaš bi ti pobralo s kartice dol pa je.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik jesen pravi:
V to da ta škatla spremeni digitalni signal v analognega je jasno,samo zakaj ne ostane samo pri tem,ampak prevzame še funkcijo izbirnega kanalnika na drobno. Bom konkreten,če mi kabelski operater velikodušno v dnevno sobo dostavlja recimo 120 tv signalov (analogni + digitalni) bi želel,da mi ta škatla naprej v moj tv spusti recimo 25 analognih tv programov (od katerih je bilo mogoče prej 8 digitalnih,12 analognih). Sama izbira bi se potem vršila v kanalniku tv sprejemnika in ne v kanalniku dodatne škatle.
1. SCART/S-Video podpirajo prenos samo enega TV programa - tistega, ki si ga izbereš.
2. Zunanji DVB sprejemnik ima samo en tuner (kanalnik) - torej samo eno frekvenco naenkrat lahko posluša. Isto je pri DVB-S/2 Če hočeš več, je to oprema štirimestne € cifre.

Citat:
Uporabnik jesen pravi:
Podoben hec je tudi z kartico za gledanje dodatno plačljivih programov,ko je potrebno za vsak tv imeti svojo kartico,opremo. Bolj preprosto bi seveda bilo,da se signal na vhodu v stanovanje odklene,dalje pa se gledanje na dveh ali treh tvejih normalno odvija.Sicer pa,zakaj pa ne bi imeli vrednostne kartice po 5,10€ in koliko in kaj gledaš bi ti pobralo s kartice dol pa je.
Ne vem, če bi bilo bolj "preprosto". DVB CAM je razširjen standard - sprejemnik sprašuje kartico, kako odkriptirati posamezen TV program. Znotraj TS streama ni samo zvok in slika, ampak tudi ECM/EMM stream. V vsakem primeru, lahko bi imel prepaid opcijo, ampak kakšna bi bila prednost? Npr. Total TV ima to opcijo.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
568
6
18
V redu,ampak kot laik razmišljam zakaj ne pošlje sprejemnik naprej signal po antenskem priklopu,ki bi preko tv kanalnika naprej potoval do slike. Ker sedaj dejansko v tv pošiljamo preko digitalnega sprejemnika že sliko. Nekaj podobnega je bilo pred leti za S kanale,kjer si priklopil zunajo škatlo in na 36 kanal,kjer si potem kanale menjal na tem dodatku,vse ostale zadeve (ton,slika,itd) pa je ostalo pod tv upravljanje. Danes pa se zgodi,da je glas preslab,pa najprej ugotovimo,da ga je potrebno na tv ustrezno povišati,na dvb sprejemniku pa je tako že na maksimum. V glavnem se pri tej zgodbi vrti vse okoli komercialnih učinkov (beri zaslužkov),pozabi pa se na končnega uporabnika,ki bi navsezadnje lahko imel še tudi kakšno željo,kot je svojo dosedanjo opremo še nekaj časa preprosto uporabljat dalje.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik jesen pravi:
V redu,ampak kot laik razmišljam zakaj ne pošlje sprejemnik naprej signal po antenskem priklopu,ki bi preko tv kanalnika naprej potoval do slike. Ker sedaj dejansko v tv pošiljamo preko digitalnega sprejemnika že sliko. Nekaj podobnega je bilo pred leti za S kanale,kjer si priklopil zunajo škatlo in na 36 kanal,kjer si potem kanale menjal na tem dodatku,vse ostale zadeve (ton,slika,itd) pa je ostalo pod tv upravljanje.
Saj lahko pošlješ naprej po UHF kanalu... Ali pa preko SCART, kjer pride malo lepša slika.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.242
323
83
Eno vprašanje mimo, da ne odpiram nove teme:
TV3 so prestavili na Multipleks B. Sem čisto blizu Krvavca, baje tam tudi oddajajo, tako da ni problem signal. Ali to pomeni da je kao plačljiv in ga zato ne vidim (sem dal ponovno skeniranje kanalov in ga ne najde) ali moram kje kaj nastaviti na dvb-t tunerju?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kot je Bush omenil, naprava, ki bi vse digitalne kanale "preslikala" v analogne, da bi potem TV izbiral, bi stala precej EUR.
Krepko več kot 50 EUR, kot stanejo tile "navadni" sprejemniki.
Koliko točno, ne bi vedel.
Če kdo pozna tako napravo, nas vse zanima!
wink-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Kot je Bush omenil, naprava, ki bi vse digitalne kanale "preslikala" v analogne, da bi potem TV izbiral, bi stala precej EUR.
Krepko več kot 50 EUR, kot stanejo tile "navadni" sprejemniki.
Koliko točno, ne bi vedel.
Če kdo pozna tako napravo, nas vse zanima!
wink-1.gif

Kar se tice posiljanja signala naprej, ne bi bila nic bolj komplicirana, kot so tisti primerki, ki imajo RF izhod fiksno na prednastavljenem kanalu. Torej so tiste cene okvirna orientacija za to, koliko bi to stalo, ce bi to kdo izdeloval.

Problem je le vmesnik za nastavljanje - uporabnik bi moral imeti moznost za vsak digitalni stream nastaviti svoj kanal, pa bi zadeva delala tako, da bi izbiral samo z daljincem od TVja. V bistvu je res cudno, da niso tega dodali, saj imajo vso infrastrukturo ze pripravljeno ... morda je res tako malo povprasevanja, saj so novi TVji relativno poceni glede na ceno takega locenega sprejemnika, pa se prilagojeno razmerje stranic imajo za programe v bodoce, na starih TVjih bo pa velik crn rob zgoraj in spodaj ze pri normalnih oddajah, pri filmih (kino format) bo pa sploh samo na srednji 1/3 ekrana stisnjena cela slika, ostalo pa crno ...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Misliš, da bi sprejemnik menjal kanal istočasno kot TV?
To bi nekak celo šlo (po nizki ceni).
Da bi pa vse istočasno pošiljal*, pa ne, ker rabiš tuner in dekoder za vsak kanal.

* - tako bi lahko več TV aparatov imel istočasno, vsak s svojo izbrano postajo
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Misliš, da bi sprejemnik menjal kanal istočasno kot TV?
In kakšna bi bila razlika v učinku od tega, kar imamo danes? Sicer pa, v digitalno-analognih pretvornikih ni nekega denarja, niti prihodnosti. Kdor ima denar, si kupi LCD/HDTV, kdor pa ne, pa hoče dobiti ta pretvornik po smešno nizki ceni.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Misliš, da bi sprejemnik menjal kanal istočasno kot TV?

Ja, saj je sprejemnik lahko ucljiv (oz. bi ze vnaprej poznal tistih par naborov ukazov, ki jih TVji govorijo), ne pa da je "butast", tako kot so zdaj. Ampak vsak razvoj nekaj stane, ce ni dovolj interesa, da bi to placali, potem tudi produkta ni.

@Bush: razlika bi bila v tem, da bi za nadzor uporabljal samo daljinec od TVja in bi bilo vse skupaj transparentno za uporabnika (no, edino tisto skatlico bi moral ali imeti stalno vkljuceno, ali pa jo vkljuciti pred vsako uporabo in zvecer ugasniti).
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Vse to je možno - nabaviš takšno opremo, kot jo imajo kabelski sistemi ( pač v manšem obsegu ) in deluje brez problema.
Naprimer to se uporablja v hotelih, ki imajo izvor signala preko satelita ( DVB-S-ja ) in / ali DVB.T-ja. Pač nabaviš opremo v znesku okoli 3000 EUR in je problem rešen.

Druga malo "težja" varijanta pa je nakup novega TV-ja z vgrajenim DVB-T-jem za 400 EUR.

Odločitev je na tvoji strani

p.s.: repliciral sem kar na zadnji post, v resnici pa je namenjeno tistemu, ki je glede tega spraševal.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
off topic:
Zakaj so eni tak obremenjeni s tem, kdo je "komu odgovoril"?
Če ima odgovor smisel, je očitno kam spada, če nima, pa je problem to, ne pa komu je "namenjen".
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Misliš, da bi sprejemnik menjal kanal istočasno kot TV?

To že obstaja. Zadevi se reče univerzalni dalinec.

Pa sprejemnik tega ne naredi (izhod ima na prednastavljenem kanalu, ne za vsak program svoj kanal).
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
Pa kaj ma veze ktera kišta pred tabo kaj dela. Važen je efekt.
Kot sem že zgoraj rekel je edina smiselna in uporabna zadeva soliden univerzalni daljinček.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Pa kaj ma veze ktera kišta pred tabo kaj dela. Važen je efekt.

In takega efekta, o katerem je bilo govora (da sprejemnik vsak program spravi na svoj kanal, seveda po enega naenkrat), danes ne mores dobiti, ker sprejemniki zaenkrat tega ne pocnejo. To ima veze.

Citat:
Kot sem že zgoraj rekel je edina smiselna in uporabna zadeva soliden univerzalni daljinček.

Res je, a potem ne bo vec starega daljinca. Cela ta tema se vrti okrog ljudi, ki so tako zaljubljeni s staro saro, da raje placajo za poflikano resitev, kot pa da bi dali malce vec (350 EUR) za nov TV, ki bi delal vse to, brez dodatnih skatel, kablov, kompliciranja itd. Ni racionalno, a kaj mores.