Montažni rondo zgrajen v 24 urah (Ivančna Gorica)

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
V Ivančni Gorici so uspeli v 24 urah zgraditi montažni rondo. Kar zanimiv posnetek, kako jim je to uspelo. V primerjavi s sosednjo temo, kjer se Šmartinska cesta obnavlja že dve leti.

Pogodbena vrednost izvedenih del je bila 75.480,68 EUR + DDV.


 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
852
842
93
Marsikaj se da, če se le hoče.
Ko gledaš kitajce, kako gradijo sedempasovnico par kilometrov na dan. Ali pa hitre proge s hitrostmi 300 km/h+.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Lepo narejeno, pohvale.
Narejeno pa je bilo:
- skopana luknja fi7m, pol metra goboka
- postavljen kandelaber
- zasuto 2 triakserja rizla
- postavljeni montažni plastični elementi za rondo
- en prekop dolžine 20m s kabelsko kanalizacijo
- popravljeno 150m2 pločnika
- narisane črte.

Še enkrat - lepo. So se potrudili.
Ampak še vedno to ni izgradnja rondoja. Bolj v stilu spremembe horizontalne signalizacije.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Mene rože in spomeniki ne motijo. Moti me, da to stane in traja, da je zgrajeno.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Cena se mi zdi pretirana in vsaj enkrat večja.
Če se ti zdi tole drago si poglej tole, kjer bi zamenjava semaforjev za eno čisto navadno križišče stala 300k eur. Niti ne skrivajo, da se krade pri belem dnevu.

 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Miljoni grejo za fiktivne projekte in druge oblike korupcije tako, da se 300 jurjev, kjer bi dejansko dobili čisto prave nove semaforje v nekem naključnem križišču, sliši pravzaprav ugodno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in tony

splash

Fizikalc
1. sep 2007
421
38
28
42
Če je prenova železniške postaje na Jesenicah ocenjena na 170 mio. Potem je tako križišče resnično ugodno.
Drugače pa pohvale za križišče.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Pohvalno.

Žal pa me preseneča, da nas taka stvar preseneča. To bi moral biti vsakdan. In sedaj bodo reklamirali kot svetovno čudo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in LarryClay

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Sem v napacno temo pisal
Ne, en "neznan" lokalni "fusar" je postavil rondo cez noc za 75k.
Medtem ko bi ga CGP, komunala ali kak drug vecji gradbenik pacal vsaj en mesec in vsaj pol mio.
Kje si pa ze videl in kdaj nazadnje da so delali celo noč.
Jaz se spomnim da so enkrat celovsko mimo tivolija ponoc obnavljal.
Obvoznico mimo Jarš v dolzini nekaj km je obnavljalo manj ljudi in manj mehanizacije kot ta vaski rondo. Seveda je obnova ttajala vec kot eno leto in zahtevala nekaj smrtnih zrtev.
Da o kolonah in podobnih zadevah ne pisem
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Kar se ucinkovitosti tice: odlicno.

Ampak zasnova? Lepo se vidi, da vozila skozi rondo vozijo "naravnost". Ker rondo pac to omogoca.

Druga stvar je potrata prostora, tule je dovolj prostora za dva pasova.

Sicer je "porisan" mali dvopasovni rondo pri nas ocitno obsojen na propad, vsaj ce se spomnim rondoja pri kranjskem tavelkem mercatorju. Ki so ga kmalu zreducirali v single lane zaradi prometnih nesrec. In potem cez leta predelali v pravi dvopasovni rondo, s fizicno locenimi vozisci.

Sicer ne poznam lokacije, ampak tudi tule napovedujem upgrade v nekaj letih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Kar se ucinkovitosti tice: odlicno.

Ampak zasnova? Lepo se vidi, da vozila skozi rondo vozijo "naravnost". Ker rondo pac to omogoca.

Druga stvar je potrata prostora, tule je dovolj prostora za dva pasova.

Sicer je "porisan" mali dvopasovni rondo pri nas ocitno obsojen na propad, vsaj ce se spomnim rondoja pri kranjskem tavelkem mercatorju. Ki so ga kmalu zreducirali v single lane zaradi prometnih nesrec. In potem cez leta predelali v pravi dvopasovni rondo, s fizicno locenimi vozisci.

Sicer ne poznam lokacije, ampak tudi tule napovedujem upgrade v nekaj letih.
dva pasova? tlele? zakaj že?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Kar se ucinkovitosti tice: odlicno.

Ampak zasnova? Lepo se vidi, da vozila skozi rondo vozijo "naravnost". Ker rondo pac to omogoca.

Druga stvar je potrata prostora, tule je dovolj prostora za dva pasova.

Sicer je "porisan" mali dvopasovni rondo pri nas ocitno obsojen na propad, vsaj ce se spomnim rondoja pri kranjskem tavelkem mercatorju. Ki so ga kmalu zreducirali v single lane zaradi prometnih nesrec. In potem cez leta predelali v pravi dvopasovni rondo, s fizicno locenimi vozisci.

Sicer ne poznam lokacije, ampak tudi tule napovedujem upgrade v nekaj letih.
Če pogledaš se že iz posnetka vidi, da en krak vodi na parkirišče Hofer, drug v glavni smeri se pa 50 m naprej priklopi na drug večji rondo.
Ko pogledaš še na google, drug stranski krak vodi v manjši trgovski del, tako da mislim da bo tole v primerjavi z nesemaforiziranim križiščem raketa za Ivančno Gorico.
Tudi majhen otrok je tukaj zato, da ga bodo lahko obvozili tovornjaki. Meni se zasnova zdi primerna.

Vsekakor pa pohvale izvajalcu za hitro izpeljan projekt in dobro reklamo zase. Vsekakor se moraš precej dobro pripraviti na tako izvedbo. Tudi če gre za "vaški rondo", kot ga nekateri imenujete.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Pepe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Špon! Hitrost izdelave in krožno krožišče!
Me močno spominja na dogodek iz poplav, ko je tisti privatnik naredil jekleni most/brv za pešce in kolesarje v Črni!
Po Zidarju, sami Zidarji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa