Monitor ne kaže več prave resolucije

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Naj objasnim situacijo - na moj HP prenosnik imam doma prek VGA priključen zunanji monitor Samsung, 24", z deklarirano resolucijo 1920 x 1080. Naštimano imam tako, da je zunanji monitor primarni zaslon, monitor na laptopu pa se takrat izključi. Od prvega priklopa naprej je laptop lepo zaznal monitor in v nastavitvah sem brez problema nastavil prej omenjeno resolucijo.

Danes pa sem monitor odklopil, ker sem šel z laptopom na teren. Glej ga zlomka, ko pa sem ga priključil nazaj, je bila na zunanjem monitorju neka čudna, manjša resolucija, v nastavitvah pa sem potem videl, da sploh ni možno nastavit enake resolucije kot prej.. zdaj je največja možna resolucija 1440x900, kar je resolucija monitorja na laptopu!

V Catalyst control centru (grafa je mobility radeon HD3450, OS je Vista) mi je nekako "na silo - force" uspelo nastavit resolucijo 1920 x 1080, ampak je bilo vse skup nekam čudno stlačeno - ni bilo tako, kot mora biti! Sprobal sem vse žive načine delovanja - extended namizje, klonirana namizja, ... vendar prave resolucije ni nikjer na izbiro!

Sistem sem že obnovil, ni nič boljše.. zdaj dajem dol zadnje driverje, bom videl, kaj bo...

Očitno mi grafična sploh ne zazna monitorja al kaj? Ni mi jasno, kako se je lahko tako grdo sf*kalo tole kar naenkrat, brez da bi karkoli spreminjal... prosim za nasvete in pomoč
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Malo so muhasti tile zunanji monitorji. Been there, done that
smirk-1.gif
.


Funkcija "extend my desktop..." mora biti vklopljena. To pove grafični, da lahko zunanji monitor navije na višjo resolucijo kot primarnega. Sicer samo zrcali sliko do maksimalne resolucije monitorja na laptopu.


(če slučajno še nisi sprobal tega... največkrat je to krivo, drugih stvari se ne spomnim)
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
pri meni se je prav tako zadnjic nekaj podobnega naredilo tudi brez razloga na lcdtv-ju priklopjenem na pc kar na enkrat cudna resolucija ikone v velikosti pinkponk zogic potem sem nastavljal v cataliystu in ni nic pomagalo ko pa mi zmanjkalo idej sem pa vkljucil se zadnjo posodobitveno tocko in se je stvar postavila nazajLPWWY
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Probaj v Device Manager ju zbrisati (tipka Delete ali menu Uninstall), vse zaznane monitorje in grafične, pa reboot.
Instalirano imej driver, ki so zadnjič delali.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Probaj v Device Manager ju zbrisati (tipka Delete ali menu Uninstall), vse zaznane monitorje in grafične, pa reboot.
Instalirano imej driver, ki so zadnjič delali.

Ni pomagalo. Zdaj še čez 1280x720 ne gre
confused-1.gif





Je možna HW napaka na grafi?
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Sem inštaliral še driverje od monitorja (ne vem, zakaj sem na to pozabil, kakorkoli, saj bi zadeva itak morala bit PnP
confused-1.gif


uoz-res-pr.jpg


5a8-res-pr.jpg
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Utripa, ker je interlace*, ni zaradi napajanja.

Pač, moraš "masirati" sistem, dokler ne bo "popustil". Probaj v Catalyst najti kake opcije za "Force refresh rate" ali podobno. Nekje v lastnostih monitorjev.

* - no ja, ker je nizka frekvenca osveževanja
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Po parih urah živciranja sem končno uštimal... in sicer zdaj na Win7 deluje, do nazivne resolucije sem se dokopal po istem postopku, samo da mi tukaj še da na opcijo "60 Hz". Juhej, utripanja ni več
grin1.gif


Hvala vsem, ki ste poskušali pomagati!

Zakaj se mi je pa kar na lepem prej vse podrlo, pa ostaja misterij... upam, da se ne ponovi več
shocked-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Pa to je LCD monitor? Svašta.
Sem lepo rekel. Interlace je evil. E-V-I-L !!!!
wink-1.gif