Monaco, Nice, St. Tropez,...

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Delam plan za family trip na azurno obalo nekje konec aprila za par dni. pa me zanima kaj se dol kej splača pogledat, na kaj bit posebej pozoren, itd.

Plan je prespat 3x v Nici in potem vsak dan it nekam. En dan Monaco, en dan St. Tropez in en dan Nica z okolico. v bližini antibesa sem našel še nek sklop zabaviščnih parkov, tko da mularijo peljem še tja. Bo 3-4 dni premalo, bi se splačalo potegnit še par dni in it še kam pofirbcat?

Kot sem zapisal, gre za family trip, kar pomeni da mulca (pod 8 let) nista vsak dan sposobna 12 ur fokusa na letanje okoli, imata pa vseeno visoko toleranco če je dan zanimiv.

Torej: časa med 4 in 8 dni, skupni budžet 1.500 EUR, lasten avto,...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
10 km pred St. Tropez je Port Grimaud
157.jpg


Od tukaj vozijo barke (redno) do St. Tropeza, nekih 20 minut v eno smer.

Relativno blizu je tud tole: http://www.villagetortues.com/
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
En dan greš čez dan v Marineland v Nico (v smeri proti Cannes-u), potem zvečer pa malo v mesto in po promenadi (promenade des anglies). Zvečer je namreč res atraktivno za pogledat, pa še vroče ni.

Drug dan greš v Cannes, a ne v mesto, pač pa gor v hrib, v mesto Grasse, prestolnico parfumov. Tam pogledaš in greš naprej po Rou Napoleon malo v hribe, do kanjona Verdon. Nazaj grede, proti večeru, se ustaviš še v Cannesu in greš malo na sprehod (festivalna dvorana, marina itd...)

Tretji dan greš proti St. Tropezu, a ob obali, ne po avtocesti (ki je tam svinjsko draga). Med Cannes-om in st. Raphaelom je Cap Rouge, kjer je cel hrib iz enih rdečih skal, cesta pa je res slikovita. V St. Tropezu se gre najprej malo v mesto, nato pa še naprej na plaže, ki jih je tam precej in so dokaj free in v tem letnem času še neobljudene.

Če imaš na voljo več časa, , lahko greš še do provanse, čeprav bi jaz raje na vsaki izmed zgornjih lokacij vzemi dan ali dva več in užij okolje.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
In kaj bo v Grasse-ju počel razen umrl od dolgčasa?
smile-1.gif


Bil leta 2011 na 9-dnevnih počitnicah Monaco, Nice, Cannes, St Tropez, Antibes... skratka Grasse je bil največji mimosunek. Sem se skoraj zagozdil z avtom v tistih malih uličicah, pa vse v hrib, pa na ulicah sami arabski Francozi... meni ni bil ravno nek presežek, prestolnica parfumov gor ali dol
smile-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
meni je bil Grasse tudi mimo, je ful lepše v verdonu, kjer se peš povzpneš na hrib in maš mesto na dlani. krasno. v bližini je še citroen muzej, ki pa ni lih vreden svojega denarja. meni je bilo čudovito všeč mesto aix-en-provence. smo ostali kar tri dni, namesto dveh ... šli smo pa berlingo+prikolica adria in so kampi top!
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Cene so pa proti Španiji uhuhu višje... kakšen nasvet za soliden hotel/apartma oz mesto, kjer ni vse (pre)drago?
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Ekola, vrnili smo se iz Azurne. Vtisi pozitivni, cene znosne (kepica sladoleda v St. Tropezu od 2.5 EUR do 6 EUR, odvisno od velikosti)
smile-1.gif


Res ql je Monaco s svojo ureditvijo in utripom, malo je bil skažen zaradi postavljanja F1 prizorišč za dirko konec maja.

Kraji kot Nica, Cannes so za moj okus prenatrpani s prometom in sploh si ne predstavljam kako je tam poleti
uf-1.gif


Drugače pa ni to destinacija za poletni dopust, ker plaže so bolj tko tko, marsikje je nemoogč dostop do morja zaradi privat zemljišč z krasnimi vilami.