Monaco - Nica - St. Tropez

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.260
2.393
113
Pomurje
Od teh treh mi je najbolj sedel Monaco.
Pa skoz tunel pod kazinojem sem šel nekaj čez 100, slike pa še vedno ni :)
Očitno ni radarja.

St. Tropez mi je bil zguba časa, ker je pa moja želela tja, pa sem moral it.

Nica pa je zanimiva, polno trgovin in "lepa" plaža ob cesti.

Za Monaco, bi si še vzel čas, za ostalo pa ne.

Lp
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
V tunelu pod kazinojem (bolj točno - pod hotelom Fairmont) NI radarja. Radar je v tunelu, ko prihajaš v Monaco iz smeri Nice.

St.Tropez je enim zelo všeč, drugim nikakor. Moraš se sprijazniti, da je tam res playground za bogate in slave, in da ti mesto lahko da hitro vedeti, da si nobody.
Če to dopustiš! Lahko pa se sprostiš, in uživaš v mestnem utripu. Zjutraj v mesto na kavico, čez dan na plažo, okrog 13h na kosilo, po kosilu še na kratko na plažo in nazaj v mesto. Zvečer pa v Byblos. Zna pa biti kar zoprno, saj moraš biti cel dan nadpovprečno urejen.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.260
2.393
113
Pomurje
Apsolutno sem nobody napram živinam ki so tam :)
Lahko me je segrelo to, da sem se vozil 2h, od table St.Tropez pa do parkinga v mestu.
Ker neznanje se pač plača, nasrečo tukaj z izgubljenim časom. Namesto, da bi zunaj parkiral in šel peš.
Pa spanje še ni bilo urejeno za ta dan......

Sem pa malo gledal cene nepremičnin po tem hribu, ki niso glih kaj dosti v €. Razen če so to bile cene brez vseh dajatev in ostalih stroškov.

Urejen pa sem bil čist popotniško, pa se noben ni vtikal v mene :)

Lp
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
ko smo mi bli z avtodomom, smo ga parkirali na parkirišču ob plaži v eni vasici Beaulieu-Sur-Mer, nato pa z vlakom do monaka (5 minut).. Železniška v Monaku je pa vkopana v goro.. praktično v "centru"...

Na tem območju (v FR) je tudi ful hotelov.. mislim, da se splača prespati nekje v FR in se peljati z vlakom v Monako na izlet...
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
@AXi0N:

Morda še ena (cenejša) ideja za bivanje (če greš tja poleti): KON TIKI na plaži Pampelonne.
Tukaj je link, za predstavo o čem govorim: http://www.tiki-hutte.com/

To so bungalovi, sploh zanimivi znajo biti tisti v prvi vrsti. Zadeva stoji na začetku famozne plaže Pampelonne.
Moraš pa računati na sledeče:
- razen plaže in klasičnih vodnih aktivnosti nimaš tam kaj početi (skratka, plavanje, poležavanje....to je to!)
- od mesta (ST.Tropez) boš oddaljen ca. 10 km z avtom
- kuhati si boš moral sam
- najbližja boljša trgovina je par km pred St.Tropezom (pri Port Grimaud), kjer imajo shopping center CARREFOUR. Trgovina s hrano je precej dobro založena (a la Leclerc), tako da - če ti tak način ustreza, lahko kar dobro poskrbiš zase
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
Lahko bi dodal še kakšno informacijo o Pampelonne plaži:
- plaža je peščena, dolga nekaj km
- večji del plaže je zastonj (vendar pa boš moral plačati parkirišče)
- vsakih cca. 100m je rezerviran del plaže, kjer so postavljeni ležalniki in senčiki ter gostilna
- cena za najem 2 ležalnikov je ca. 50 EUR na dan, vendar moraš vsaj en dan prej rezervirati
- če boš hotel na kosilo na plažo, tudi tukaj brez rezervacije ne bo šlo
- kosilo na plaži (dobra hrana, 3 krogi a la carte + buteljka Rose) te bo stalo od ca. 100 EUR za dva do največ 250 EUR (če si privoščiš Langouste)

Še ena klasična francoska:
- gostilne so običajno odprte od 12. - 15h. in po 19.30 uri
- v vmesnem času je večina gostiln zaprtih, tako da ti ostane fast food ali pa room service, če boš v hotelu
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
komur pa v st. tropezu ni do plaž tipa pampelon gre pa lahko pešaka levo za kucel pogledat. prideš čist na rt pred st. tropezom. pesek, čista voda, nobene gužve. skor težko verjameš, da je 15-20 minut naprej taka sprememba
smile-1.gif
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
...ko ravno omenjaš to lokacijo. Če greš še par korakov naprej (ali pa pešaka k cerkvi nad mestom), imaš lep razgled na sanjske vile.

Eno od vil tik ob morju si lasti slavni Muhamed Al Fayed. Jasno, da ima pred vilo lasten pomol s privezom za megajahto, in pa garažo za športne čolne. Nekaj 100m stran pa je tudi vila od B.Bardot, z okolico zaraščeno s trsjem, da ima (je imela) vsaj malo miru pred paparazzi...
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
Morda še ena zanimivost.

Lansko leto je (po običaju) izšla posebna izdaja revije BOAT INTERNATIONAL, kjer je bilo predstavljenih največjih 100 megajaht na svetu. V St.Tropezu sem julija ob svetilniku srečal možakarja, ki je v tisti sezoni pred St.Tropezom 'evidentiral' že več kot 1/2 vseh megajaht iz omenjenega seznama.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.949
10.365
113
ta možakar ki mora jahte evidentirat, ima pa res lajf
smile-1.gif
))

dobar si, kaj pa ti tam pocnes?
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
@sajkek:
Ponavadi sem tam, kjer so dobre barke. Tak je pač moj posel. Včasih potegnem zraven družino, in smo po 14 dni na azurni..

Lahko pa rečem, da sem pozitivno presenečen predvsem nad Monacom. Ko sem bil tam prvič, sem pričakoval predvsem glamur, prestiž, bogatijo, jet set. Ampak tega je nekje 20%, vse ostalo pa je business. Danes vem, da je zadaj za tem precej dela.

Recimo Monaco 1.januarja ob 12h je čist v nulo. Vse pospravljeno. Ne kot pri nas, ko je še en teden vse razmetano.
Ali pa F1: en mesec in pol postavljajo progo, pridni kot mravljice. Potem pa še tri tedne pospravljajo.
Non stop so neke prireditve, sejmi, .... oni gredo dobesedno iz prireditve v prireditev, in na ta način polnijo hotele, trgovine, gostilne...

Če te ljudi samo opazuješ, vidiš precejšnjo razliko v marljivosti v primerjavi z nami. Ni čudno, da je tudi standard tako višji!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.949
10.365
113
v bistvu je razlika v REDU, ne toliko v pridnosti kot konceptu. pri nas je pač balkan.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.191
1.683
113
40
Obujam...

Ima kdo kakšen dober nasvet, kje na Azurni obali v bližini Monaka poceni in kvalitetno prespati? +/- nekaj km ni ovira (Menton, Nica...)

lp
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem bil v Nici v Ibisu (Palais des Congres) pa sem bil zadovoljen s hotelom, imel je free wifi v sobi, pa precej prostorne so bile tudi - čez cesto pa Carrefour. Lahko samo priporočam.

V Mentonu sem bil tudi, a nisem prespal. Pa mi ni bil nič posebnega.