Mobilni internet

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Torej ta vikend moram urediti dostop do interneta za 2 prenosnika.
V hiši ni fiksnega interneta. Preko mojega (ali ženinega) telefona na pride v poštev.

Torej potrebujem eno WiFi škatlico, v katero vtavim SIM kartico in se na to zadevo povežem z obma prenosnikoma.
(alternativna 1: a lahko USB modem vtaknem v en prenosnik in omogočim povezavo drugemu prenosniku?)
(alternativa 2: kak poceni GSM telefon, da naredim HotSpot)

Dodatne (corona) omejitve: zadeva mora biti nabavljiva v občini Beltinci.

Tako da v poštev pride kak Spar mobil, Petrol HIP, mogoče Mercator (a imajo kaj), pa OMV.
Ali imajo zgoraj omenjeni sploh takšno premo v svoji ponudbi?
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
tole obstaja
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
p20201107093124.jpg
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
ČE se ti full mudi in želiš poceni, potem je hofer vredu zadeva.
Če pa gledaš dolgoročno, pa naroči preko spleta nekaj s CAT6 standardom.

Sam sem že več kot eno leto na mobilnem netu v hiši. Imam hoferjev modem (mislim, da je zte, v hamburger škatli). Hofer/A1 signal mi je ob večer full padala hitrost. Sedaj imam notri Telekomovo sim. Zadeva dela, tudi netflix hd.... Vnedar je max hitrost 30mbit, medtem ko mi telefon pride do 120mbit...
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
ČE se ti full mudi in želiš poceni, potem je hofer vredu zadeva.
Tista zadeva je za občasno mobilno uporabo, saj je v bistvu na aku, ki zdrži par ur, pa ga je spet treba polnit. Pravtako ima samo wifi, nobenega LAN priključka ali kaj podobnega. Polni se preko USB kabla iz kompa najbolj enostavno ...

Podoben je tudi štos iz Bug-a, košta pa preveč! So imeli poleti v BB-u podoben TP link z 4-port LAN switchem in odšravfljivimi zun.antencami za 130eur, pa sem pol nabavil zase z bolhe za pol manj Huawei B315 ...

Če se misli uporabljat za videokonference je problem UPLOAD speed ! Moj frend je raje doplačal za sina 3eur mesečno za LTE za telefon na naročnino, pa mu gre ko šus, tudi videokonferenca. Za hčero ima podobno. Tudi oni so probali foro wifi hotspot z enim smart phone za oba, pa je trokiralo na veliko ...
------------------------------------
" ... " Butale so male, Butalcev pa preveč" ! ..." :jezen:
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... imaš lahko modem ves čas na napajanju (polnjenje) in tako zdrži ...
Kaj ti bo pol pa wifi, če ga itak moraš met stalno priklopljenega na USB port na kompu ... pol je podobno kot imam jest, ki mam LAN kabl z LTE ruterja na komp .. Tle so tudi meli debato ... naj spraševalec pogleda odgovor TESKAn-a in vprašanje pred tem - https://slo-tech.com/forum/t699480/3349 , če ne kar celo temo :zardelalter: ...
------------------------------------
" ... " Houston, We Have A Problem" ! ..." :jezen:
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Jaz imam hot mobilni internet in po enem mesecu uporabe je cisto ok, nic mu ne manjka. Njihov modem je vstekan v elektriko nonstop (v vticnico) in normalno oddaja signal po celem stanovanju, kot je prej navaden modem. V mesecu dni niti enkrat ni imel kaksno tezavo, da ne bi delal. Netflix tudi deluje normalno. Po normalni uporabi, netflix, youtube, sem pa tja kaksen torrent, je bila poraba 80 gb.

Seveda je odvisno kaksen signal imas na lokaciji, tako da bi raje prej preveril z nekom, ki ima mobitel na hot omrezje.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Zakaj ga bi mel v komp priklopljenega? Priklopiš ga nekam v štekdozo in pozabiš, da obstaja.

Kabel je vedno boljši od zraka. Itak si že na LTE preko zraka, potem pa še enkrat preko WIFI... To je katastrofa iz vidika packet lossa.

Razne videokonference zelo trpijo ob packet lossu - pride do prekinjanja/popačenja govora, kar ni fino za ostale udeležence in je treba določene besede/stavke ponavljati, kar seveda podaljša sestanke. Govorim iz prve roke. In ja, sem na kablu :)
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Kabel je vedno boljši od zraka. Itak si že na LTE preko zraka, potem pa še enkrat preko WIFI... To je katastrofa iz vidika packet lossa.

Razne videokonference zelo trpijo ob packet lossu - pride do prekinjanja/popačenja govora, kar ni fino za ostale udeležence in je treba določene besede/stavke ponavljati, kar seveda podaljša sestanke. Govorim iz prve roke. In ja, sem na kablu :)
Govora je bilo o tem, da mora biti mifi modem vedno preko USB kabla priklopljen na računalnik, da se baterija ne izprazne. Od tod tudi moj odgovor, da ga lahko priklopiš na navadno šuko vtičnico in pozabiš nanj.
Drgače pa se strnjam da je LAN > WAN
 
  • Všeč mi je
Reactions: philips

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Za stanovanje, kjer ni neta bom rabil nek prenos podatkov. Se bo hodilo bolj za vikende..surfanje na tablici, eon, kdaj pa kdaj netflix. Kako najceneje rešiti zadevo?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.651
113
Za stanovanje, kjer ni neta bom rabil nek prenos podatkov. Se bo hodilo bolj za vikende..surfanje na tablici, eon, kdaj pa kdaj netflix. Kako najceneje rešiti zadevo?
Če je dober 4g signal od A1 potem Hot.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Ador

Majstr
7. avg 2019
584
309
63
Na stalnem imam Telemach, zakaj ima to vezo?

Mobitel imam Hot Mini, bom jutri videl kakšen je tam signal, pa potem zamenjam na Hot Maxi in sem ubil 2 muhi na en mah.
Če imaš na A1 Ultro lahko vzameš dodatno simko za 7 evrov in črpaš iz glavnega paketa, zato.