Mobilni internet

19. jul 2007
2.762
1.493
113
Pri starših ni interneta (sosedje imajo SIOL), preveril na Telekomu rekli da ni možno imeti interneta zaradi prevelike odaljenosti do centrale (kakšnih 5 km zračne linije po moji oceni).

Očitno bo edina opcija Mobilni internet, ki se bo uporabljal za substitucijo normalnega (bo tudi priključen na stacionarni računalnik).

Osnovna zahteva - internet za dva penzionista, eden od teh pogojno računalniško pismen

Kriteriji:
cena
> hitrost - da vleče rtvslo video arhiv brez zatikanja
> prenosa podatkov ne bo verjetno zelo veliko
> brez vezave, da če ugotovijo da ga sploh nočeta da ga prekličemo (otroci bolj silimo internet, kot da bi si ga onadva tako želela), možno preklopa na ražlične pakete znotraj ponudnika (npr manj prenosa če se ugotovi da ne dosegata takšnih prenosov).

Če je signal dober je verjetneje najugodnejši Tuš mobil 20 € / mesec (20 GB vključeno)
drugi S!mobil Plus 24 € / mesec (neomejeno* - 20 GB + počasen internet )
Mobitel - 29 € neomejeno

Kakšni nasveti, pomisleki, izkušnje


PS: Opcija da bi jaz pri meni šel na T-2 paket T-4 odpade (trojček obdržim jaz, oni vzamejo mobilni internet), ker je v paketu mobilni internet samo 100 MB prenosa pa še vprašanje je s signalom. Ali še kdo ponuja četvorčka ?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Zanimivo, da pri sosedih deluje, najbrz niso toliko blizje centrali ?

Dvomim, da bo katerakoli brezzicna tehnologija zadoscala za video streaming - ce ze bo danes, se bodo zahteve v prihodnje povecale, v zrak pa lahko spravis samo tolikointoliko.

Ce se ne motim, je tudi Mobitel (v navezi s Siolom) imel neke plane o cetvorcku, a res se nisem slisal od nikogar, da bi to uporabljal.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Zmeni se s sosedom za deljenje dostopa:
- priklop takoj (ko se pač zmenite)
- nižja cena
- itd...
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Z sosedi je tako, da ena linija še potegne, dve bi pa najbrz oboje dol padlo, če bi mi bili prvi, bi najbrž oni dobili odgovor da ni možno.

Delitev interneta je pa tako tako, če se da izgonit, bi se vseeno izognil.
smirk-1.gif
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Najprej preveri, kakšen signal imaš. Ali je 2g ali 3g? Če ni 3g nevem če ima smisel.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Se strinjam.
Doma sem teti ravno zmontiral Simobil internet in je samo EDGE signal. Moram rečt, da je to neužitno. To tudi, če bi delalo s polno hitrostjo ni bohvekaj.
Dobro je to, da lahko prej preizkusiš predno vzameš. Pri Simobilu skleneš pogodbo in po 15 dneh lahko vrneš, če nisi zadovoljen (vrnejo vse stroške). isto ma mobitel nekaj dni preizkusne. Samo za tuš ne vem kako ima to porihtano.
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Samo za tuš ne vem kako ima to porihtano.

Kupiš predplačniško MINI kartico (3.99€) prednaloženih imaš 5€ in stestiraš. Če ti je rezultat všeč, prideš na prodajno mesto in vzameš naročniški data paket.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Ni treba nič kupovat...tako simobil kot mobitel imata opcijo brezplačnega testiranja.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Najcenejši je T-2 (10€ na mesec), ampak glede na to, da živita 5km od najbližje centrale, verjetno tudi T-2 signala ni.

Ne več. Po novem je 14.90€.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Dva penzionista imata 100mb za en mesec dovolj, če čekirata 24kur.com in emaile. Razliko nad 100mb pa doplačata, je še zmeraj ceneje kot neomejen internet od mobitela recimo. Do 29ojrov na T2 nikoli ne bosta prišla, se pa da tudi T-2 podatkovni neomejeni dobit, tako da ni panike. Problem je le če potegne tam. Torej preizkus kaj vleče in kako (lahko s kerimkoli mobitelom v katerem je kartica providerja, povežeš z notebookom in preizkusiš če dela).
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Ma ce se le da, se izogni mobilnemu internetu. Ze zaradi hudo visokih dostopnih casov v primerjavi z "zico"....