Mobilni internet Afrika

mmaestro

Zelenc'
9. apr 2013
6
0
1
Zanima me katera opcija bi bila najcenejša za uporabo mobilnega interneta na črni celini. Konkretno me zanima za Maroko.
Ne ciljam na wifi pa pa prenos podatkov, kjer nisem omejen na wifi.
Mobitel ima precej navite cene 1,2€ na 100kb s tem da je obračunski interval 100kb.

Je kakšna pametna rešitev?
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Kupi prepaid paket lokalnega operaterja (sedaj so itak že za vsakim voglom na letališču), dobiš njihov SIM, na netu pa malo prečekiraj, kakšni paketi so na voljo. Jaz ponavadi naredim tako.
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kadarkoli si izven EU (torej tudi Švica, če si dlje časa), samo prepaid kartice. Običajno stane nakup take kartice in nekaj minut pogovora s Slovenijo manj kot ena minuta pogovora preko roaminga. V Afriki pa sploh: mene je v Tanzaniji kartica stala 2,5 dolarja, minuta pogovora s Slovenijo pol dolarja, Mobitel pa za eno minuto roaminga - klica v Slovenijo - 3,7 €. Edino pozanimaj se, kateri operater ponuja dober mobilni internet, ker to ni nujno samoumevno v tretjem svetu.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
5 EUR / 10 dni, ja...

Drobni tisk je pa, da imas 40MB na dan pri 3G hitrostih, potem pa 128k od tam naprej do naslednjega dne, ko gres spet nazaj na normalno hitrost.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kar je verjetno čisto dovolj, če ravno nonstop ne surfaš po Youtubeu - zato je že bolje Wifi lokal najti.
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
5 EUR / 10 dni, ja...

Drobni tisk je pa, da imas 40MB na dan pri 3G hitrostih, potem pa 128k od tam naprej do naslednjega dne, ko gres spet nazaj na normalno hitrost.

Jaz sicer vidim cifro 400, ampak kot je rekel moj prethodnik, tudi 40MB na dan ni tako slabo, 128kbps pa je tudi dovolj za maile in eventualno FB. Za večje uploade in ostalo pa ima večina hotelov/riadov free wifi.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Jaz v 1 tednu dol nisem rabil 3G, pa sem fural job vmes. Hoteli/bari imajo več kot spodoben WiFi.

Razen če rabiš bit always-on, to je drugo.

Maroc telekom ma najboljšo pokritost.

LP,
PIC