Miška Logitech G604 - dvojni klik

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Po kakšnem letu uporabe se mi je pojavil problem dvojnega klika na levi tipki. Pritisnem enkrat, od časa do časa pa se sproži dvojni klik - torej kot da bi pritisnil dvakrat.
Verjetno se je pod tipko nabrala kakšna svinjarija. Če ne drugega, bo miš treba razdret, kar pa je pri tem modelu kar zapleten postopek. Ima kdo še kakšno drugo idejo za rešitev tega problema?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.666
2.494
113
Probaj spihat....

Naslednji korak je pa tole potem

Naredi si uslugo ter požri izgubo in naslednjič kupi drugo znamko. Logitech je k.... zadnjih 5 let.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.666
2.494
113
Hyperx Pulsefire (50€) mi je 7 let zdržala, zadnji 2 leti sem jo imel na šihtu. Sedaj mi je pa šef enako naročil(40€) sodelavca sta dobila ene posebne CAD za 150€. Da bi lahko karkoli naročil...


Privat imam pa razer basilisk wireless za 50€. Samo je komaj 2 leti stara, ne morem dati še dobrega reviewa :p
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.964
9.030
113
EU
Imel sem podobni model od Logitecha. Gamin miš, ni da ni.
Tudi težava dvojnega klika. Razdrl, v stikalo kapnil malo redkega olja , da omili vibriranje kontaktne vzmeti pri kliku.
Delovalo je kratek čas, pa sem znova razdrl in odprl stikalo. Na stikalu piše "Omron, made in China". Torej niso original Japonska. Pod močnim povečevalom sem pogledal sedeže vzmetnega pera in kontakte. To je tako nenatančno in grobo izdelano, da je čudež, kako sploh dela.
Logi je v začetku serije vgrajeval Japonska stikale, pozneje pa Kitajska , ki so zanič.
Dvojni klik je bil zelo moteč. Ko sem kliknil križec za zaprtje nadrejenega okna, mi je dvojni klik še zaprl okno, ki je bilo točno pod njim, in me vrglo komplet ven iz programa.
Miško sem vrgel stran , in si zabičal, da me upokojenca, ne bodo hebali z nekvalitetnimi stikali v miškah. Razumel bi, da sem gamer, ki naklika ogromno.
Kupil sem Asus ROG Gladius III. Ima izmenljiva stikala. Brez spajkanja. Rezervna so priložena. Pa še pinceta za puljenje iz miške, je zraven.
Rešitev zate je, kupiti nova stikala in jih prespajkati, če želiš obdržati to miško. Drugače miško v reciklažo in se držati bolj daleč od Logitecha.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

hermann

Guru
19. mar 2014
9.295
5.881
113
Dvojni klik je rak rana vseh sodobnih logitechovih mišev ne glede na ceno... cenena omron stikala se pač zamenja z drugimi cenenimi iz aliexpressa in je spet kako leto mir. Potem pa počasi že plastika razpade in segnije pa je miš itak za v smeti. Zniževanje stroškov pa te fore zato se je od logitecha pametno držat stran.

Podobna zgodba je tudi z njihovimi mehanskimi tipkovnicami. Obstaja prav izraz "logitech cancer", ker tipkovnice dvojno tipkajo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.143
2.484
113
MX master 3 sem že 2x razdiral do temelja, da sem dobil ven kolešček in počistil umazanijo pod njim, da se zopet vrti. Je skorajda nemogoče priti zraven s čimerkoli tankim, niti ni možno spihati. Stikala zaenkrat še držijo, jih pa imam nekaj na zalogi še od takrat, ko sem jih zaradi dvoklika menjal v M705 varianti. Tista miška je razen dvoklika sicer kar nekaj zdržala, dobesedno ima luknjo ob strani, od drgnjenja s palcem.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.295
5.881
113
Plastika ne segnije in razpade niti v času 3 tvojih življenj.
Imaš pa veliko srečo, da še nisi videl plastike, ki s časom postane lepljiva in drobljiva. Boljše besede kot da zgnije ne najdem.

V logitechovem primeru gre sicer za nekakšno gumasto prevleko, ki se znuca, postane mehurjasta in na koncu do kraja razpade.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Imaš pa veliko srečo, da še nisi videl plastike, ki s časom postane lepljiva in drobljiva. Boljše besede kot da zgnije ne najdem.

V logitechovem primeru gre sicer za nekakšno gumasto prevleko, ki se znuca, postane mehurjasta in na koncu do kraja razpade.
Več kot 30 let se že ukvarjam s plastiko, pa še nisem videl, da bi postala lepljiva ali drobljiva. Potem gre verjetno za kakšen drug material, ki je videti kot plastika ali pa vanj dodajajo različne primesi. Teh granulatov je danes kolikor hočeš.

Gumasta prevleka na miški je pa nekaj drugega. Imel sem eno tako miško... predvsem na levi in desni strani je ta prevleka - je tudi meni razpadla....
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.666
2.494
113
Torej....nevem kaj je, če je plastika. Pa ne mi sedaj komplicirati, da to je pa v bistvu guma in ne plastika.

Samo na starih fiatih tole postane čisto lepljivo. Ima fotar enega takega....

Folk prekuhava tole lol

tus2u-jpg.88212


tus3-jpg.88213


1715778193795.png
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.695
1.032
113
Meni se je enkrat električna vtičnica zdrobila v rokah (notranja zmontirana zunaj na soncu). Do sedaj sem mislil, da je ta hudič iz plastike.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Kot že rečeno, plastika je različna, odvisno od sestavin, dodatkov in proizvodnega procesa - tako dobimo različno trdoto, elastičnost, lomljivost, termično in kemično obstojnost. Tipov plastike je veliko, večina pa se pridobiva s predelavo surove nafte. Ne da se mi to na dolgo in široko razlagati.
Kakšni materiali točno so kje uporabljeni, pa ne vem. Če postane lepljiva, material sigurno ni najboljši... plastika se je z leti zaradi dodatkov zelo razvila, vprašanje pa je, kaj uporabljajo posamezni izdelovalci materialov - poceni stare materiale ali novejše bolj napredne in z boljšimi lastnostmi.
Tudi vtičnica za notranjo uporabo ni namenjena za zunanje vremenske vplive - zato je namensko narejena iz materialov za notranjo uporabo. Zunaj p anormalno pač razpade.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.356
2.438
113
še v SLO - ampak komaj
Saj … ko se nekdo odliči katero “plastiko” (polimerno maso) bo uporabil, zelo pogosto ne more vse pogoje uporabe predvideti, predvsem pa ne more časovne degradacije predvideti, ozr. cenovno (predvsem časovno - 10 let čakati pač traja in stane) ugodno stestirati - kar se pač žal pokaže kot “lepljiva in razpadajoča” plastika.

Mimogrede - Speedo kopalne hlače ne podnesejo najboljše potovanje z letalom - če odaš “kufer” in ta potuje v delu kjer ni zagotovljen “normalni” pritisk, ampak samo zunanji, končaš z črnimi prsti in ritjo, ko jih na destinaciji navlečeš na rit. Uporabljena plastika se pač “raztopi” na znižanem zračnem pritisku - verjetno še temperatura odigra svojo vlogo. In proizvajalec pač tega scenarija ni predvidel, stestiral …
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Saj … ko se nekdo odliči katero “plastiko” (polimerno maso) bo uporabil, zelo pogosto ne more vse pogoje uporabe predvideti, predvsem pa ne more časovne degradacije predvideti, ozr. cenovno (predvsem časovno - 10 let čakati pač traja in stane) ugodno stestirati - kar se pač žal pokaže kot “lepljiva in razpadajoča” plastika.

Mimogrede - Speedo kopalne hlače ne podnesejo najboljše potovanje z letalom - če odaš “kufer” in ta potuje v delu kjer ni zagotovljen “normalni” pritisk, ampak samo zunanji, končaš z črnimi prsti in ritjo, ko jih na destinaciji navlečeš na rit. Uporabljena plastika se pač “raztopi” na znižanem zračnem pritisku - verjetno še temperatura odigra svojo vlogo. In proizvajalec pač tega scenarija ni predvidel, stestiral …
Saj veš, plastika ne razpade kar tako... ali pa razpade v mikroplastiko. Kopalne hlače ravno ne verjamem, da so extra iz plastike - dodani so tudi drugi materiali. Pri nas npr. rola iz leta 2018 ima danes še iste lastnosti. Nekatere, izdelane v tujini pa se samo trgajo. Pa niso izpostavljene vremenskim vplivom. Samo narejene so iz drugih materialov. Bio material pa recimo ima rok trajanja cca. eno leto, ob stiku z vlago pa se proces razpadanja začne takoj.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.356
2.438
113
še v SLO - ampak komaj
??? Kaj ni jasno? Jaz se nad “razpadajočo” plastiko ne čudim, niti ne trdim, da je plastika “slaba”. A je tudi ne hvalim, kot super-duper material, ker se zavedam, da ima vsak material svoje lastnosti in je obnašanje le-tega odvisno od okoljskih pogojev - lesen štedilnik se ne obnese, gusnat vroč, ko po njem poliješ 50 l vode tudi ne - in ravno tako polimeri, ki so bili razviti za uporabo v določenih pogojih, ko ti pogoji ne ustrezajo, pač tudi ne.
In ja - sem videl precej “tekoče in lepljive” plastike - tudi pri renomiranih proizvajalcih …
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
??? Kaj ni jasno? Jaz se nad “razpadajočo” plastiko ne čudim, niti ne trdim, da je plastika “slaba”. A je tudi ne hvalim, kot super-duper material, ker se zavedam, da ima vsak material svoje lastnosti in je obnašanje le-tega odvisno od okoljskih pogojev - lesen štedilnik se ne obnese, gusnat vroč, ko po njem poliješ 50 l vode tudi ne - in ravno tako polimeri, ki so bili razviti za uporabo v določenih pogojih, ko ti pogoji ne ustrezajo, pač tudi ne.
In ja - sem videl precej “tekoče in lepljive” plastike - tudi pri renomiranih proizvajalcih …
:valjamse: Kaj mi ni jasno? Več kot 30 let izdelovanja "plastike", izvažamo po celem svetu... Ne bom jaz valda tebe učil. Ne da se mi komunicirati z "poznavalci".