Mikonos vs. Santorini?

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Tudi jaz se odpravljam na Rodos nasl. teden. Pa me zanima, kake so kaj stvari, kaj je treba it pogledat, kaj je brezveze,...Pač čimveč informacij.
LP
 
Butterfly Valley je super. Konstantna temperatura okrog 25 stopinj. Milioni metuljev, v potoku pa rakci. Balzam za ohladitev (Rodos je svinjsko vroč - sem spal v celem tednu skupaj samo ene par ur), fino za kakšno fotko naredit.

Za razne samostane ti pa ne zman povedati, ker me ne zanimajo in jih ne obiskujem. Imaš staro srednjeveško mesto - obzidje v mestu Rodos. Lindos je ena taka vasica povsem belih hiš in modrih streh.

Je kar velik otok, tako da se splača rentat avto in se zapeljat kam v notranjost kjer je odlična hrana/pijača pa še 3x ceneje kot ob obali. Na jugu otoka je baje za surfat - veter - valovi, ampak ni tako turistično - je bolj pusto vse skupaj, jaz do tja nisem prišel.

V katerem kraju pa boš?
 

markoz

Zelenc'
30. jun 2009
1
0
1
a mi lahko kdo pomaga in pove kaj več o transportnih možnosti do otoka amorgos in kak je pol na otoku samem. ( renta kolo, motor, avto?) Ker vidim da je kar dolg otok. nekaj ga misliva prepešačiti, fajn bi blo pa tud mal se pelat do kake plaže..
hrana?, pijača?
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
tja prideš s hidrogliserjem iz kerga bližnega otoka al pa iz pireja. če greš z ladjo do patrasa, pol uzam vlak do aten in pireja pa na hidrogliser, jaz sm šu iz santorinija. avto al pa skuter lahko najameš tam, tamal avto je okrog 40-50 evrov na dna. na pešačenje in kolo pozab, razn če si ekstremist, k kamor hočeš iz katapole (port) prit, morš na vrh kucla do chore (nekih 400m nm), tut tko razdalje niso tolk mejhne. plaž je neki, sam na hrbtni strani (otok zgleda ko zajc) maš 200m pečine (tm je tut samostan, agia anna) skor po celi dolžini otoka, mislm da so tam tri plaže (do ene bi nazaj gor z bajkom tut robič garant guznu, z drugo v avtu gre sam po pomoti). dobr je čist spodi pr tacah (kalotaritisa) in pa zgori pri aegialiju, kjer maš tut mini verzijo zlatnega rata (agios pavlos), z ladjo greš pa lohka tm čez na otok gobavcev, kjer je spet neki plaž. jaz sm šu še peš dol do plaže pod tholario, sam je mal preveč nasrana s tem in onim. zraven je še ena plaža, k pa nisem šel. pri kalotaritisi maš prej še en zaliv, kjer je nasedla ladja, za kopanje je beach neuporaben (smeti). hrano majo, pjačo pa tut, lokalna posebnost je koza v nečem, sej ti bojo razložil.