Mikonos vs. Santorini?

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Za tiste, ki so ze bili na katerem od omenjenih otokov ali po moznosti na obeh...

Kateri je primernejsi za romanticne pocitnice? Prijetni sprehodi, vecerje v prijetnem ambientu, razgled, plaze, kaka zurka...

Sej po cenah aranzmanov mislim da sta tam-tam. Pa nase agencije pac ponujajo par hotelov in to je to. Sem naprimer gledal prek neta lahko na Santoriniju rezerviras full dobre hotele po ok cenah sam kaj ko je pol transfer (letalo) do otoka prekleto drag.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.747
895
113
tu in tam
sem bil na obeh..če bi se rad zdivjal pa žuriral je Mikonos, če bi pa rad malo miru pa videl čudovite plaže in naravne lepote pa definitivno Santorini..vsaj nekaj let nazaj je bilo tako
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Vidiš, zanimivo, jaz bi pa ravno obratno svetovala - vsaj mirno se mi na Santoriniju ziher ne zdi. Sicer pa tudi Mykonos ni ravno zapuščen
wink-1.gif
.
Za mir in relax je bolj kakšen Paros, Naxos ipd.

Santorini je paša za oči, pa tudi več se dogaja, kar se žura tiče (v Firi!), romantičnih prostorov je veliko, sprehodi...hmmm, če so s scooterjem, je boljše
cool-1.gif
.
Kar se plaž tiče, mi Santorini ni neka zvezda, so pa plaže bolj nenavadne - črna, rdeča, bela... Voda je večinoma takoj zelo globoka in črna - če imaš (ali ona) kak strah pred globoko vodo, je to minus.
Za popestritev ful priporočam izlet z ladjico na vulkan (še mal trekaš po vročini
smile-1.gif
), lahko se kopaš v žveplenem izviru, Akrotiri je rahlo brezvezen, z osli na Thirassio je pa lahko zabavno.
Oia me ni impresionirala (preveč pričakovala), boljše kot ob sončnem zahodu je it v kakšnem drugem terminu - je lepo za kakšno kavo spit in fotkat, drugače pa bp.
Ob sončnem zahodu so tam trume ljudi in nepretrgane bliskavice. Takrat to ni za nekoga, ki ima rad mirne kotičke.
Na Santoriniju obvezno najem scooterja.

Mykonos je pa bolj klasika. Ima sicer vse, kar ima Santorini, vizualno je precej manj atraktiven (naravne lepote), ampak je lepo.
Plaže so klasične, je kar nekaj mivkastih (bolje - mokastih), v vodo lahko hodiš 15min, da je do pasu,....
Žur je tudi, sprehodi ne bi smeli biti problem.
Na izlet je lepo it na Delos (spet ladjica), poglej na netu, če ti sede - je pa bolj za gledat in šetkat med razvalinami.

Cene so tam-tam, ampak na Mykonosu že par let nisem bila, tako da ne me za besedo držat.
Sta pa oba med dražjimi otoki.

Kar se cene transferja tiče - če ti je vseeno, od kod greš in da nimaš fiksnega termina, poglej Austrian Lines iz Dunaja (grem dol junija za 150 evrov). Letiš do Aten, spat se da na letališču (če prideš pozno), imaš direktno povezavo do Pireja, potem pa naprej z ladjo.

V glavnem - če jemlješ aranžma, verjetno ne boš zgrešil z nobenim od otokov -> vsaj glede na to, kaj si napisal, da bi rad od dopusta. Kdaj pa greš?
Bodi pa pri Santoriniju pozoren, kje je namestitev, predvsem, da te ne dajo v Karterados, za katerega ponavadi rečejo, da je Fira, ampak ni - 30 - 45 min peš iz "centra" Fire, se pa res nekako vse skup drži, na plažo moraš pa z busom oz. scooterjem, sama vas je pa kar nekaj.

Če bi pa skakal iz otoka na otok v lastni režiji, pa z veseljem še kaj povem (sem namreč addicted to Cyclades).

Jooj, komaj čakam junij...:
cheer.gif
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Jaz sem bila lani na Naxosu, Amorgosu in Santoriniju...in od vseh treh mi je bil najbolj všeč Naxos...srednja turistična razvitost, ni veliko Slovencev, polno skritih malih zalivov, kjer lahko zganjaš romantiko; plaže povečini mivkaste, če se zelo potrudiš najdeš tudi droben pesek; zvečer pa se tudi najde kakšen lokal, kjer se lahko zabavaš; Amorgos je še čisto v turističnih povojih, so hoteli, tgovine in lokali kjer ne govorijo angleško; dogaja definitivno manj kot na Naxosu, je pa otok ful lep, ful razgiban....na koncu sem bila še par dni na santoriniju....otok me je ful presenetil; na žalost v negativo....čisti instant turizem - gostilničarji na pol govorijo slovensko, poznajo pol Slovenije ipd. vse se odvija ful hitro, gužve ful, polno Slovencev, je pa res, da so zabave tam na višku....
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.747
895
113
tu in tam
Ja očitno se je v 8 letih, od kar sem bil tam zelo spremenilo instant turizem se razrašča tudi tam, kjer ga prej ni bilo..škoda
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Meni je pa Amorgos ravno zato všeč, ker je skorajda brez turizma. Grčija v pravem pomenu besede. Sem bil fasciniran nad mirom, ki ga tam doživiš.

Mogoče še že letos vrnem
smile-1.gif
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Se strinjam z Baloo o vseh treh otokih.
Santorini kritika je žal resnična, samo enim je to pač všeč oz. jih ne moti. Ampak paša za oči je še vedno, pa če nisi tam v juliju/avgustu, je malo manj hudo.

Podoben feeling kot Naxos daje tudi Paros, kot Amorgos pa Folegandros.

Kdor ne bi srečeval Slovencev, naj izbere otok, kamor naše agencije ne letijo, če pa ne bi masovnega turizma, pa otok, ki sploh nima letališča.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.747
895
113
tu in tam
ma ja, avgusta nimaš kaj ..jaz sem na te otoke zmeraj hodil septembra, vreme je glih tako kul..ko smo pri otokih- Karpatos je dal kdo skoz..men je bil ok..ful gorat
otok..brez enduro motorja si bolj malo videl
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Jaz sem tudi za junij oz. september.
Edino septembra, če nabašeš na vetroven teden, je lahko malo sitno - veter na peščeni plaži zgleda tko, kot bi te nekdo bičal:).
Tko da zaradi tega in zaradi daljših dnevov imam rajši junij.

Karpatos je pa še na spisku, sem pa večinoma same pohvale slišala.

Kakšna ideja za otok v stilu Amorgos-Folegandros (miren, ne ravno čisto pozidan), samo mora biti v območju Kikladov? Rabim nekaj takšnega za prvih par dni, da se odklopim.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ko sem bila jaz na Santoriniju v Kamariju, je bilo vse zeloooooo u izi, kelnarju počasni, trgovci počasni, nobenega "slovenskega" osebja, nič. Ampak očitno se je v 10-ih letih veliko spremenilo.
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Ma grki so nasplošno ful na easy - sej prve par dni sem zmerom rahlo živčna zarad tega...potem se pa človek navadi in je spet čist mim, ko prideš nazaj.

Edina priložnost, ko se res zganejo (takrat je pa sistem občudovanja vreden), je ob pristanku ladij. To mi je ful luštn gledat iz kakšnega kafiča ob grškem ice-coffeju:)
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Hvala vsem za odgovore, a mislim da bo Mikonos odpadel zaradi cene. Pri nasih agencijah ne mores priti pod 1500€ za 7-dnevni aranzma za 2 osebi, kar se mi zdi obcutno prevec. Santorini bi se dalo spravit skozi z 1000-1100€ v Kamariju. Mal sem gledal se Zakintos in Rodos, kjer je Zakintos nekje najvec do 100€ cenejsi, Rodos pa se dobi od 900€. Sam kaj pa vem, glede na dost malo razliko v ceni se bom verjetno odlocil za Santorini. Grem pa v glavni sezoni, ne vem se tocno kdaj a tam med 18.7. in 8.8.

Mikonos bi pa mogoce res kaksno drugo leto v kombinaciji s parimi otoki izven glavne sezone v stilu z letalom do Aten pol pa s trajekti mal okol za ene 3 tedne.

LP
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
če greš z agencijo, pol je itak vse en in isti crap. santorini sam je sicer lep (no pa rečmo malo bolj nenavaden in drugačen od drugih otokov), ampak za dopust si ga ne bi izbral. na mykonosu boš najdu vse, samo miru ne. rodos je še kar ok.
morda bi sam v primeru potovanja z agencijo res izbral ali zakintos, ali karpatos. obvezno najemi avto (skuter, če si bolj za te zadeve)

drugač sam osebno bi šel na lastno pest z letalom na recmo santorini, pol pa s hidrogliserjem na kak drug otok (naxos, paros, serifos). še par otokov tam ni skomercijaliziranih, samo so bolj tko-tko (kea, siros, kifnos).
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
mogoče serifos. z vrha in okrog (jadrnica) sem videl kr neki dobrih kotičkov. malo pozidan in umirjen. enako kifnos.

aja, kar se tiče karteradosa pri firi, ni tko hudo. v centru si v manj kot 20 minutah. plaže santorinija pa mene osebno niti ne privlačjo preveč
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kolikor vem ja Santorini drag otok, je pa privilegij, ker ima letališče, pa si tiktak na drugih otokih. Mi smo pred 2 leti šli z Brnika na Santorini, nato pa s hidrogliserjem na Ios in nato na Naxos pa vse do Aten.
 

Duschmanyn

Pripravnik
30. avg 2007
257
0
16
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Za tiste, ki so ze bili na katerem od omenjenih otokov ali po moznosti na obeh...

Kateri je primernejsi za romanticne pocitnice? Prijetni sprehodi, vecerje v prijetnem ambientu, razgled, plaze, kaka zurka...

Sej po cenah aranzmanov mislim da sta tam-tam. Pa nase agencije pac ponujajo par hotelov in to je to. Sem naprimer gledal prek neta lahko na Santoriniju rezerviras full dobre hotele po ok cenah sam kaj ko je pol transfer (letalo) do otoka prekleto drag.

Če ne bi rad da te kak derpe na suh nategne pojdi raje na Santorin
d055.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
No na koncu sem se odlocil za Rodos in sicer hotel Dyonisios**** v mestecu Ixia. Hotel je vsaj po slikah cudovit, tudi v Kompasu so ga zelo pohvalili. Upam, da sem dobro izbral
cheer.gif


Torej, tisti ki ste bili na Rodosu... kaj je za videti, kaj ne? Skratka cimvec zanimivih informacij je priporocljivih. Se splaca za kak dan sposoditi avto, quad? Sicer nebi rad prevec lutal po otoku, a kak izlet bi verjetno sedel.
smile-1.gif