Miami

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Zahodna obala bo morala pocakati do prihodnjega leta, je pa padla odlocitev za Miami. Torej gre se konec aprila, trajalo bo 8-9 dni, kaj si pogledati v Miamiju in okolici?
Hvala za predloge!

pozdrav.gif
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Če rentaš avto in se malo zapelješ v okolico, je dobro videti Key West, pa Everglades in Kennedy space center. Drugače pa sem se jaz največ zadrževal zvečer na Ocean drive-u, kjer je nekaj klubov. Imena pa sem žal že pozabil. Nekateri pravijo, da se je potrebno zapeljati tudi v Orlando.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Zahodna obala bo morala pocakati do prihodnjega leta, je pa padla odlocitev za Miami. Torej gre se konec aprila, trajalo bo 8-9 dni, kaj si pogledati v Miamiju in okolici?
Hvala za predloge!
pozdrav.gif

Super ideja. Jaz sem bil ful navdušen. Uglavnem jaz bi predlagal da se greš najprej naužit Miamija, greš iz letališča direkt z busom, ki imam mimogrede free wifi na Miami South beach. Jaz recimo sem imel v akciji takrat Stardust hotel, tik za Ocean drive - mega lokacija. Tam si tri dni, se skopaš, prekruzaš glavne ulice, kupiš novo navigacijo za 60€. Greš zvečer morda kam zažurat. Si ogledaš vse soseske, se splača vzet za prvič kombinacijo bus, ladja ogled celotnega mesta na grobo v 4-5 urah po cesti in z morja. Najdeš kakšno zabavo na groupon za male denarje, kot je naprimer dirkanje z gliserjem po obali. Lahko greš v kakšen Miami zoo. Ali pa na izlet v Everglades z avtobusom, če pač ne želiš kasneje posebej z avtom tja. Nato po treh dneh greš nazaj na letališče (na rentacar center), kjer si predhodno rezerviral avto. Predlagam, da si privoščiš in si lepo nabavi Mustanga ali kaj podobnega športnega, ker je vključno z zavarovanji cca 60€/dan - tega ne boš dobil nikjer. Ali pa pač bookiraš kaj bolj poceni. Greš proti Key Westu. Ustaviš se na Key Largo in greš na snorkljanje na enega največjih grebenov na svetu (ki sicer ni več najbolj pisan) je pa še vedno dovolj zanimiv. Nato greš vsaj do Marathona, tam lahko greš plavat z delfini v morju (kar drago). Tu lahko prespiš, ker je pot dolga, če želiš povsod malo začutit okolje. Nato greš do Key Westa. Tu je težko dobit za spat karkoli pod 150€. Ampak se splača prespat in doživet večer. Zvečer je filing res dober. Čez dan imaš tudi fajn plažo, ki ima majhen koralni greben, je pa treba plačat vstop v narodni park, ne vem varianta 5€ / osebi+ avto. Pol greš nazaj v Everglades obvezno, če še prej nisi bil na izletu iz Miamija. Vmes imaš po poti ful parkov z raznimi živalmi, povsod je zanimivo. Američani delajo lepo z živalmi - niso kot kakšni primitivni azijati. Imajo tudu animal police in vrsto zaščitnikov živali. Veliko je zavetišč, ki jih lahko obiščeš. Po tem greš po Tamiami trail cesti iz Miamija na zahodni del, recimo direkt v Naples. Čudovito urejeno mesto, večinoma živijo premožni starejši, tudi kar nekaj Slovencev, Srbov....Tam je dolg pomol, kao sega najdlje v mehiški zaliv. Za sprehod od polovice do konca, kjer se gleda sončni zahod je treba po novem celo plačat par dolarjev. Po tem greš lahko še naprej proti Tampi in v Orlando v zabaviščne parke ali pa še malo naprej do Cape canaverala - spet na strani atlantika. Pač glede na preference. Za zahodni strani Floride so ob cesti ene par outletov, kjer so cene včasih res smešne za cene, ampak danes kot je evro švoh, so samo malo nižje. Ko si pri Miamiju lahko greš z avtom na ogled West palm Beach, soseske, da te kap. Pa sami avti od 200 jurjev navzgor, ful lepo vse urejeno u nulo, itd, itd...Uglavnem če narediš celo pot, ki sem jo omenil je to 2400 km. To je tko na brzino. Uglavnem Florida je mega.
cheer.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Super, hvala obema za nasvete. Si bom zabeležil... Razen Mustanga ne bomo najeli, smo ga imeli lani za po Las Vegasu in okolici, hehe skret od avta. šminka in vse, samo vse ostalo je bilo pa bolj bogo. Sicer bomo itak 4 tako, da bo treba nekaj večjega vzeti.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Aja 4. Jaz sem drugič imel Dodge Chargerja, ki je večji in mi je bil super. Ne vem pa kaj ti je blo skret ma Mustangu, ker meni je bil super, da je V6, 310KM, automatic itak, zvok, cabrio, lep. Za 2 seveda, pa še to komaj. Ok, armatura je malo zastarela plastična, ampak to mi ni bilo tolko pomembno kot glas, ko sem ga stisnil od 0 do tistih 70 milj.
aplauz.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Aja 4. Jaz sem drugič imel Dodge Chargerja, ki je večji in mi je bil super. Ne vem pa kaj ti je blo skret ma Mustangu, ker meni je bil super, da je V6, 310KM, automatic itak, zvok, cabrio, lep. Za 2 seveda, pa še to komaj. Ok, armatura je malo zastarela plastična, ampak to mi ni bilo tolko pomembno kot glas, ko sem ga stisnil od 0 do tistih 70 milj.
aplauz.gif

Dodge charger mi je lep ko svinj...
cheer.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
No, karte so kupljene, štartamo 20.4., če ma kdo še kakšen predlog jih še sprejemam.
cheer.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Bravooo. Povej kaj te še zanima, da ti ne priporočamo nekaj kar te boli kita....Kolko je bla karta na koncu in katera družba? Kak je plan?...
pozdrav.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Gremo 4 tipi, letimo iz dunaja preko madrida. Karta je bila 500€ (iz lj ali kjerkoli blizje so bile 700€ +).
Mal smo splaniral, da gremo do Orlanda v seaworld, en zabaviscni park. Potem par dni miami in okolica, na koncu pa se florida keys. V planu je tudi snorkljanje in hvala za idejo za groupon, ce ne drugega si bomo jet skije rental pa se mal fural z njimi.
Avto smo pa rezerviral Chevrolet Tahoe (4 kufri pa da ne bomo tlacil v kaksne limuzine, za karavane americani se niso slisal, ostalo kar je vecje so pa azijci, tko da gremo na true american suv), bo pa osnovna verzija motorja - 3,7l v8 s 355 konji.
evil.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Evo, da se pofockam iz Miamija. Key west smo obdelali, malo smo imeli smole z vremenom, eno popoldne je dezevalo. V Miamiju je pa noro in tudi noro vroce. Jutri startamo proti orlandu, zaenkrat je vse super.
cheer.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Evo, da se pofockam iz Miamija. Key west smo obdelali, malo smo imeli smole z vremenom, eno popoldne je dezevalo. V Miamiju je pa noro in tudi noro vroce. Jutri startamo proti orlandu, zaenkrat je vse super.
cheer.gif
aplauz.gif