MBR iz USB na HDD

B81

22. jul 2007
34.258
8.809
113
Zdravo,
če se še kdo spomni, se priporočam :)

Kolegu je nečak spravil virus gor, polno nekih novih nepoznanih fajlov (seveda pr0n, kaj pa drugega) in se zdaj ne zažene (10 let star računalnik z WIN 7), med zagonom napiše, da ni diska. V Biosu disk normalno je in kaže, da bi vse moralo štimat.

Windows repair ne naredi nič. V bistvu noben korak ne naredi nič. Pri safemode se ustavi, ker ne more naložit ene datoteke, ki je AVASTov file.

Na usbju imam že od prej Windows repair file gor in zdaj me zanima:
ko pridem v repairu v CMD in grem na C: (disk) in F: (USB s fajli), kakšen je ukaz, da nesem MBR iz F: USBja komplet na C: disk?

ukaze bootrec /fixmbr, /fixbcd, /scanos in /rebuildbcd sem že pognal, vse je kao ok, ampak "diska pa še vedno ni", ko končam in resetiram. Aja disk dela, se sliši, vse je ok.

Bi se nov rač kupil, ampak gre bolj za Bitstamp in Bittrex :zavijazocmi:

Hvala
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.834
5.081
113
Maš namenske boot diske za popravit te zadeve. To si že probaval kaj?
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.809
113
Ne se. Sicer bi disk priklopil na mojega in popravil MBR v programu, ampak enostavno ne upam priklopit :)
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Kako si videl "nove neprepoznane fajle"? Izgleda, kot da bi disk zakriptirali?

Če ga priklopiš na USB, se podatki na njem vidijo? Kar se tiče MBR bi bootrec rešil, ampak očitno je narobe nekaj drugega.
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.809
113
Datoteke so ok, se vidijo v CMDju in repairu, ko greš iskat Image disk, le neke čudne nove zraven, verjetno je prepisalo MBR. Zanimivo pa ko sem imel identičen primer, je bila kriva crknjena grafična kartica in ko sem dal novo noter, je blo vse ok, kot da nič ni bilo.

Rad bi torej prepisal MBR komplet iz usbja na disk.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Zdravo,
če se še kdo spomni, se priporočam :)

Kolegu je nečak spravil virus gor, polno nekih novih nepoznanih fajlov (seveda pr0n, kaj pa drugega) in se zdaj ne zažene (10 let star računalnik z WIN 7), med zagonom napiše, da ni diska. V Biosu disk normalno je in kaže, da bi vse moralo štimat.

Windows repair ne naredi nič. V bistvu noben korak ne naredi nič. Pri safemode se ustavi, ker ne more naložit ene datoteke, ki je AVASTov file.

Na usbju imam že od prej Windows repair file gor in zdaj me zanima:
ko pridem v repairu v CMD in grem na C: (disk) in F: (USB s fajli), kakšen je ukaz, da nesem MBR iz F: USBja komplet na C: disk?

ukaze bootrec /fixmbr, /fixbcd, /scanos in /rebuildbcd sem že pognal, vse je kao ok, ampak "diska pa še vedno ni", ko končam in resetiram. Aja disk dela, se sliši, vse je ok.

Bi se nov rač kupil, ampak gre bolj za Bitstamp in Bittrex :zavijazocmi:

Hvala
To si poskusil:

How to move MBR to another drive in Windows 10/8/7?
  1. Click Start and type command prompt in the search box. Right click the Command Prompt program from the given list and select Run as administrator.
  2. At the prompt type bcdboot c:\windows /s c: and press Enter. ...
  3. Check if you've successfully copied MBR to another disk.
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.809
113
To si poskusil:

How to move MBR to another drive in Windows 10/8/7?
  1. Click Start and type command prompt in the search box. Right click the Command Prompt program from the given list and select Run as administrator.
  2. At the prompt type bcdboot c:\windows /s c: and press Enter. ...
  3. Check if you've successfully copied MBR to another disk.
Nisem še, 10x za idejo.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Particijska tabela se je vsula ... treba bo najprej reševati pomembne podatke, kar lahko zelo dolgo traja (uporabit kak Live Resque CD/DVD). Podatki so na najrazličnejših mestih in moraš vedeti, kateri so ti pomembni, filmčki pač to niso ... nato ponovna instalacija OS ... IMHO ne bo druge. To se rado zgodi, če pogonov ne odstraniš preko Safe remove oz. za kratek čas mrkne štrom (niti ne opaziš!) ali če imaš vklopljeno indeksiranje in to ravno takrat ko zapisuje na disk in naredi "fuzl" ... Rezultat je lahko tudi brdo fajlov, ki se jih ne da odpret s kakimi čudnimi imeni ... Sicer nekje bi morala bit kopija Part.tabele, ma za win10 ne vem kje je. Samo vračanje MBR ipd. ne bo pomagalo IMHO ... na žalost ... lahko pa se zgodi čudež, a malo verjetno.
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.809
113
Evo, v dveh dneh sem poskusil vse opcije (vsaj mislim:), hvala za predloge.

Na koncu sem na novo nalozil windowse, ker je to cisto prevec casa ze slo za to...
No pa sem povezal v mrezo ta racunalnik in moj (v router) in sem zagonske datoteke programov prenasal tja, tam instaliral itd...
Ja zdaj pa imam jaz tezavo na mojem

Je mogoce, da bi virus ostal na onem racunalniku? Ni bilo formata, le prepis, vsaj jaz nisem videl, da bi formatiralo, windows.old map pa tudi ni nikjer.

To je zdaj meni mbr prepisalo?
 

Priponke

  • IMG_20210328_202057_edit_243163405101435.jpg
    IMG_20210328_202057_edit_243163405101435.jpg
    554,2 KB · Ogledi: 185