Mazda 2 ali Toyota Yaris

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Se strinjam, da je za pogledat še kaj drugega. Oseba, ki bo avto vozila hoče imeti avto japonskega porekla.
Moja izbira bi bil definitivno Polo. Treba pa je tudi upoštevati druge želje
smile-1.gif


h

Pravilna odlocitev
smile-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Za ta denar dobiš Proceeda, ki je boljši avto v čisto vseh pogledih.
17758-icon_confused.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.868
3.895
113
Tanov Yaris je v notranjosti bolj utesnjen kot pa stari (ki je kar solidno velik avto glede na dimenzije), števci so stvar okusa mene tudi ne pašejo. Pri poceni toyotah je problem ogabno grda in trda plastika, ne vem kje sem nazadnje videl avto s tako notranjosto. Tudi sešravfan in sešit je skupaj tako da bog pomagaj (recimo vijake se vidi povsod, ni nobenih "pokrovčkov", končni šivi so tako na robovih da se vidi kje zmanjka blaga, ...). Kar se tiče vožnje je maci prej omenila da se boji .. dejansko se yaris vozi presentljivo dobro, je pa res da je sedišče in cel avto postavljen bolj za dedke; volan je pa ko v tovornjaku, bolj čudno nasajen in brez pravega feedbacka. Motor, sploh tanov 100KM je solidna stvar .. mala poraba, nezahteven, vleče OK.

Mazdo , sem videl samo od daleč oz. je nisem vozil, zgleda pa vsaj na prvi pogled bolje sestavljen. Je pa za razliko od Yarisa nižje na tleh in bolj "športen". Spredaj ni tako utesnjen, je pa na splošno prostor po občutku manj.

Torej vozili sta si dokaj različni; Toyota je družinski avto, avto za dedke, avto za normalno uporabo .. mazda je pa bolj športna in jasno pridejo zraven vse slabosti! Osebno se mi zdi da je bolj racionalen nakup Toyota, ampak nikoli ne veš ... itak pa če baba kupuje odloča samo "lepotni" efekt oz. druge podrobnosti, ki jih moški sploh ne opazimo!
evil.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Se strinjam, da je za pogledat še kaj drugega. Oseba, ki bo avto vozila hoče imeti avto japonskega porekla. h
Če mora biti japonski avto, potem je absolutna zmaga HONDA JAZZ.
Notri ima bistveno več prostora, še enkrat večji prtljažnik z dvema vrstama zlaganja zadnjih sedežev (naprej in navzgor), bistveno lepšo armaturno ploščo, ESP...
Za 11.9k € dobiš 1.2 z 90 KM, za tisočaka več pa 1.4 s 100 KM.
smile-1.gif
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Honda je definitivno vredna nakupa, problem so edino 1x dražji servisi kot pri konkurenci...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Honda je definitivno vredna nakupa, problem so edino 1x dražji servisi kot pri konkurenci...
Joj, dajte prosim že nehat s temi servisi no.
Civic se od novega vozi k Žibertu in so servisi čisto normalne vrednosti, enako kot avto VW grupe ali kaj francoskega.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Mogoče je kriterij tudi Made in .... ?
Yariska je bila vsaj stara narejena v Franciji in ni ravno pojem neke über kakovosti. Za Mazdo nimam pojma.
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
@VAG za hondo vsi najbolj navijamo, samo v lj na ac mobile je rekel, da je redni servis 250 eu. Na toyoti je servis cca 100-120eu, prav tako na mazdi...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
@VAG za hondo vsi najbolj navijamo, samo v lj na ac mobile je rekel, da je redni servis 250 eu. Na toyoti je servis cca 100-120eu, prav tako na mazdi...
Jaz na AC Ljubljana tud avta ne bi kupil, kaj šele da bi ga peljal tja na servis.
ne-ne-1.gif

Zapelji se prosim kamorkoli drugam, tako po nov avto kot tudi kasneje na servis, verjemi mi da ti ne bo žal.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Mogoče je kriterij tudi Made in .... ?
Yariska je bila vsaj stara narejena v Franciji in ni ravno pojem neke über kakovosti. Za Mazdo nimam pojma.

Mazda2 se menda delav Hirosimi...


Where is Mazda 2 made?
In: Mazda 3, Mazda 626 [Edit categories]
Brez konkurencewww.nissan.si
Nissan Juke je s svojo energijo in videzom povsem edinstven. Preveri!
Ads by Google
[Improve]
Primarily Japan.

The second-generation 2002-2007 Demio (as it's known in Japan) was the first time it was referred to as the Mazda2. The bulk of manufacturing/assembly took place in Japan, but a European version was assembled at a Ford plant in Valencia Spain until the end of 2006.

The current third-generation 2007-present Mazda2 is primarily manufactured in Hiroshima Japan and Hofu Japan. But Chinese variants are produced in China by Changan Automotive Group


Read more: http://wiki.answers.com/Q/Where_is_Mazda_2_made#ixzz16qkr9SZg
http://wiki.answers.com/Q/Where_is_Mazda_2_made#ixzz16qkr9SZg[/I]
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Pri nas doma smo imeli Yarisko letnil 2002. Avgusta je je boljša polovica naredila totalko, s tem da je yariska zelo dobro obvarovala njo in otroka zadej.

Sedaj je pa pač pri hiši novi polo, predvsem zato ker se mi je zdel tisti trenutek cena/oprema/ najboljsa izbira. Ko sva kupovala avto sva iskala avt klimo
smile-1.gif


Sicer ne moreš primerjat 8 let star avto in nov, ampak mi je polo res všeč
smile-1.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
ksz...

Mazdo 2 delajo tudi na Japonskem, niso preverjene informacije ampak so jo mislili delati bližje ampak je bil problem kvaliteta. Še tole, podvozje je enako kot pri novi Ford Fiesti, no sej se že na pogled vidi da sta tam tam. Redni servis na pooblaščencu je med 200-250 eur.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.110
113
www.adriamedia.si
Yaris je sicer malo krajši, a znotraj ni razlike (je pa bolj prilagodljiv). Mazda je pretrda (razen za ljubitelje športnih podvozij),, tanovo, recimo, so zmehčali (pa pše ne dovolj). Plus Yaris ima najnižjo porabo v razredu pri cca 100 KM bencincih ... In lahko dobiš ESP.
Ima pa mazda druge prednosti ... na našem primerjalcu (jutri AM v kioskih) je bila le pika razlike med njima ...
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Hvala za pomoč. Bomo še malo pogledali, šli še na kako tesno in se odločili
smile-1.gif


lp, miha