Mazda 2 ali Toyota Yaris

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Živjo,

zadeva je sledeča. Odločam se med sledečima avtomobiloma (mazda 2 in toyota yaris).
Oba avta sta v akciji. Toyota 1.3 z opremo style stane cca 11500, prav tako pa mazda 2 90th Anniversary.
Mazda je sicer 200 eu dražja, dobim pa zato poleg zimske gume. V obeh cenah je všteta kovinska barva.

Mazda dve je sicer prejšnja verzija, je pa kot sem gledal praktični ista kot nova, le da je ta akcijska nabita z opremo.

Posim za mnenje, kaj si bi vi odločili
cool-1.gif


Hvala!!!

lp, miha

aja, link to te mazde:
Mazda 2
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.351
243
63
Jaz ima takšno Mazdo že dve leti. Dela bp. Edino kar me moti je nizek profil gum 205/45 16R ko občutiš vsako luknjo na cesti. Drugače malce podhranjena v kw , porabi cca 6,5 l/100 km.
Zadovoljen.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Predvsem vzemi nekaj kar ima ESP. Kaj ti pomagajo lite feltne pa spojlerji, avto je pa brez ESP?
Brez tega dodatka jaz ne bi več kupil novega avta.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.450
18
38
Mazda 2 mi je notri čisto mimo, Yaris ima sedaj normalne števce, ne več elektronskih. 1.3 motor gre super.
Moj glas gre Yarisu, noter prostorna, premična zadnja klop....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.461
5.930
113
pri taščici
nisem vozil nobenega, vendar bi raje yarisko. Se mi zdi vecja, avto je pa velikokrat premajhen,razen ko parkiras.tu pa mislim da ni obcutne razlike?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
680
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sole pravi:
Mazda 2 mi je notri čisto mimo, Yaris ima sedaj normalne števce, ne več elektronskih. 1.3 motor gre super.
Moj glas gre Yarisu, noter prostorna, premična zadnja klop....

Meni je pa stevec pri Yarisu vsec...
smile-1.gif
... Ocitno ima se vedno takega, kot prejsnja generacija...

20101130-nxweyywbqgqb3nwfr6h119uth7.jpg



Edino na eni sliki so drugacni stevci

20101130-th2sf8ew5r9ufbycabi2q2mcqy.jpg



P.S.: Ocitno imas samo opaket opreme "Style" analogne stevce...

Obe izbiri sta mi vsec... tako da nevem, za katerega bi se sam odlocil... Mazda2 se mi zdi malo bolj sportna zunanjost... Ampak tudi Yaris je lustkan
smile-1.gif
... Glede tehnike sta pomoje kar enakovredna... Edino seznam dodatne opreme je za primerjat ...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Mazda 2 že zdele ni več aktualna, ker je zunaj že nov model.
Tole kar se prodaja je razprodaja zaloge starih modelov.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
680
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Fonzl pravi:
Mazda 2 že zdele ni več aktualna, ker je zunaj že nov model.
Tole kar se prodaja je razprodaja zaloge starih modelov.

Ce hoce dobiti cimceneje, potem bo treba itak poseci po kaksnem od teh modelov, ki so iz zaloge ... Nerealno je pricakovati, da bo nov model naprodaj po akcijski ceni
smile-1.gif
... Sicer pa gre pri Mazdi2 zgolj za facelift ... in ne za nov model... Yaris pa prihaja popolnoma nov model...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Jp, s tem da je zaloga že fajn oskubljena in se kej dost izbirat ne da več.

In s tem, da Yaris "prihaja", dvojka je pa že kle. No kle še ni, ker morjo prej staro zalogo prodat, na pravi strani Karavank so pa baje že...
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Vozil obe, sicer Yarisko že zelo zelo zelo dolgo nazaj, Mazdo 2 pa večkrat v zadnjem času. Ne vem no, sej sta tam tam, ni pa Mazda 2 nič kaj manjša kot Yaris, notri kar na komot sediš, pelje se udobno, problemov nobenih skratka, sploh pa če jo dobiš z vso opremo (tele v akciji so s polno opremo), tako dan imaš kej falit. Prihaja pa facelift Mazde2 in ne novi model.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Dvojka je deset centimetrov daljša od Yarisa (nova baje celo 12) in če se prov spomnim 8 centimetrov nižja.
Ma pa Yaris 6 prestav & sto konjev. Opremo pa varianta style tud več al manj vso.

Yaris ma blesavo postavljene števce, dvojka pa šalthebl. Plus blesava barva števcev pri stari dvojki, pri novi so to popravl.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.450
18
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik sole pravi:
Mazda 2 mi je notri čisto mimo, Yaris ima sedaj normalne števce, ne več elektronskih. 1.3 motor gre super.
Moj glas gre Yarisu, noter prostorna, premična zadnja klop....

Meni je pa stevec pri Yarisu vsec...
smile-1.gif
... Ocitno ima se vedno takega, kot prejsnja generacija...

20101130-nxweyywbqgqb3nwfr6h119uth7.jpg



Edino na eni sliki so drugacni stevci

20101130-th2sf8ew5r9ufbycabi2q2mcqy.jpg



P.S.: Ocitno imas samo opaket opreme "Style" analogne stevce...

Obe izbiri sta mi vsec... tako da nevem, za katerega bi se sam odlocil... Mazda2 se mi zdi malo bolj sportna zunanjost... Ampak tudi Yaris je lustkan
smile-1.gif
... Glede tehnike sta pomoje kar enakovredna... Edino seznam dodatne opreme je za primerjat ...

samo oprema Terra ima digitatlne števce, ostali analogne.
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Zdaj imamo Yarisa letnik 2002 z digitalnim števcem in po pravici povedano mi je analogni dosti ljubši.

Sem pa slišal, da ima yaris sedaj 5 let garancije.

Kako je z rabljenimi, drži yaris ali mazda bolje ceno (tudi to je pomemben dejavnik, ko ga prodajaš
smile-1.gif
)?

hvala!
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Vozila Yarisa dizla in si ga nebi kupila, ni mi všeč ker je malce višji, na AC se več kot 110 nisem upala vozit ker se mi je zdelo da se bo razletel (pa ponavadi po AC ne grem pod 140), sredinska konzola je zanimivo postavljena ampak so spodnju gumbi prenizko, deluje mi dosti plastična notranjost.

Sama bi se bolj nagibala k Mazdi 2.

Malčkov je ogromno, za ta denar in če bi kupovala "malčka" bi še pogledala malo pri drugih znamkah.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
680
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Zdaj imamo Yarisa letnik 2002 z digitalnim števcem in po pravici povedano mi je analogni dosti ljubši.

Sem pa slišal, da ima yaris sedaj 5 let garancije.

Kako je z rabljenimi, drži yaris ali mazda bolje ceno (tudi to je pomemben dejavnik, ko ga prodajaš
smile-1.gif
)?

hvala!

Pri hisi je tudi Yaris 2003 ... in z njim ni bilo nekih problemov... Ceno itak vsi ti tamali kar dobro drzijo
smile-1.gif
... Glede garancije... Na http://www.toyota.si/own/warranty/index.aspx ne vem pa koliko to stane pri Toyoti. Je pa pogoj, da se servisira v tem roku na pooblascenem servisu...
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Se strinjam, da je za pogledat še kaj drugega. Oseba, ki bo avto vozila hoče imeti avto japonskega porekla.
Moja izbira bi bil definitivno Polo. Treba pa je tudi upoštevati druge želje
smile-1.gif


h