maxi skuter

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Kupil bi si enega skuterja 400, 500ccm. Morda celo manj 250.. So teli mopedi narejeni, da delas po 20.000 km na leto ali gre vse skupaj dokaj hitro k vragu?
Kako se to primerja z vzdrzljivostjo enega "normalnega" motocikla ali avtomobila?

confused-1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
če zdržijo skuterji z 50ccm po 20k km z rednim vzdrževanjem, bi moral tudi 250ccm ki je povrhu še 4 taktni
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Zdržijo že, samo se vprašaj, če je smiselno to kupovat....cena je zelo visoka in za tak denar že dobiš motor....
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Skuter 20k letno pa še 200ccm? Ok! Da vidim to čudo!
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
kje sem napisal 200ccm? nauci se brati!

maxiskuter, zakaj pa ne, nekateri imamo radi udobje. ne pa zmrznjeni vozili v naked bike-u po stajerski avtocesti 90kmh, kot vceraj en junak ob 6am pri -5C
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Zdržijo že, samo se vprašaj, če je smiselno to kupovat....cena je zelo visoka in za tak denar že dobiš motor....

mogoce pa pade 800ccm
evil.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Zdržijo že, samo se vprašaj, če je smiselno to kupovat....cena je zelo visoka in za tak denar že dobiš motor....

mogoce pa pade 800ccm
evil.gif

Kateri skuter pa ima 800 ccm? Kolikor jaz vem, je največji Suzuki Burgman 650.
confused-1.gif

Je pa res, da se za skuterje ne zanimam preveč. Saj so udobni in priročni, še posebno kar se tiče prtljage, pa tudi protivetrna zaščita je zelo dobra, ampak meni so bolj všeč motocikli.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
uf oprosti 250ccm! Razlika je drastična!
bonk.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Zdržijo že, samo se vprašaj, če je smiselno to kupovat....cena je zelo visoka in za tak denar že dobiš motor....

mogoce pa pade 800ccm
evil.gif

1800ccm so naprodaj v USA sam da niso Mallaguti, Piagio... imajo eno ameriško ime...??? Harley Davidson al neki podobnega
cheer.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
prihaja gilera 800ccm pa tudi ostali imajo v prihodnjem letu namen predstaviti svoje nabildane skuterje. saj verjamem, da vam je nekaterim vse skupaj brezveze in skoda denarja ipd.. ampak ljudje smo razlicni, razlicnih potreb in zelja.
ne vem cemu taksno preprecevanje. samo za eno stvar sem vprasal, niti ne mnenje.

gilera


gilera_gp800_25-thumb.jpg

gilera_gp800_12-thumb.jpg

gilera_gp800_32-thumb.jpg

gilera_gp800_04-thumb.jpg
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Ni preprečevanje. Zakaj bi ti kdo preprečeval nakup maxi sesalca
bonk.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik ggg pravi:

prihaja gilera 800ccm pa tudi ostali imajo v prihodnjem letu namen predstaviti svoje nabildane skuterje. saj verjamem, da vam je nekaterim vse skupaj brezveze in skoda denarja ipd.. ampak ljudje smo razlicni, razlicnih potreb in zelja.

ne vem cemu taksno preprecevanje. samo za eno stvar sem vprasal, niti ne mnenje.



gilera




Zanimivo, nisem vedel da grejo ccm-ji tako visoko. Glede vzdržljivosti ne vem zakaj ne bi mogel delato 20.000 km letno. Tudi samo vzdrževanje ne bi smelo biti problem, je vsekakor cenejše kot za motocikel. Gume zaradi manjše moči zdržijo neprimerno več, mazanje verige odpade (ker je ni). Pospeški so spodobni (preberi si vzporedni test v zadnji številki MotoSi, kjer so vozili Yamaho Fazer 6 in Yamahin skuter 250 ccm, T-max ali C-max, peljali so se na bovško, čez Vršič in nazaj). Končna hitrost ni velika, ampak vožnja z motorjem je zanimiva skozi ovinke, kjer s skuterjem ne bi smel preveč zaostajati. Zavore so tudi spodobne, je pa skuter težji od motocikla.

Mene osebno (spet je tu subjektivno mnenje) je pri skuterju, peljal sem Burgmana 650 najbolj motila njegova širina v delu, kjer imaš noge, sem pač navajen na ožja vozila. Velik sem 184 cm in je že bil problem doseči tla z obema nogama hkrati. Navdušil pa me je oklep, pelješ se 160 kmh, pa skoraj nič ne piha.

V prenekateri glavi so še vedno skuteraški predsodki, da so skuterji nevarna in štorasta vozila z majhnimi gumami, kvadratnimi gumami in slabimi zavorami, ki te hitro skipajo. Današnji skuterji so daleč od tega.
 
Nazadnje urejeno:

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Ja sam to čakam? No daj! Ne morem več.... A sesalec nam boš pšokazal?
priden.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
gretzky kako trpite take budale med sabo kot je ghibli?
bonk.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Zakaj so pa potrebne žaljivke? Ga morda osebno poznaš, da lahko take izjave podajaš?
Nekomu so všeč skuterji, drugemu pač ne. Meni osebno so veliko predragi in za tak denar dobiš že motor...ki ti nudi mnogo več.
Je pa daleč od tega, da bi ghibli želel razkazovat svoj motor....
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
A kupci sesalcev znate le z žaljivkami svoj majhni egiæ dvigovati? Če ne dojameš zaje. bancije potem še za na apnja nisi kje šele za na maxi sesalca. Ja pa kr daj se orang po glavi
priden.gif
Ej a mi boš rekel da sem budala tudi na 4 oči?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.