Matter stikalo 1 0 2 za v dozo

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.431
265
83
Kras
www.mtl.si
Je morda kdo že zasledil stikalo 1 0 2 s povezljivostjo Matter? Dodatna zahteva je še, da gre v dozo :).
Vse kar sem našel so, stikala, ki imajo dve liniji, vendar to ne pride ravno v poštev, ker lahko ponesreči obe naenkrat vključiš, kar predvidevam, da ne bo ravno blagodejno vplivalo na napravo :). Samo kot primer, ne vem, če je kvalitetno.

V skrajni sili, bi prišlo v poštev tudi Tuya stikalo, vendar tudi pri tem nisem našel 1 0 2 stikala.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.381
2.796
113
Za kakšen namen? Pri reflektorjih npr. nima kaj biti, če se faza preko senzorja sreča z isto fazo direktno na reflektorju.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.381
2.796
113
Kontaktor z NO in NC kontakti. Potem sicer rabiš zunanje napajanje za vse skupaj, pa niti slučajno ne bo šlo v dozo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.486
2.532
113
še v SLO - ampak komaj
Nekako ne zaupam toliko software-u, tako da bi raje kar fizično stikalo ;).

Zato pa sem te vprašal. Če boš samo “digitalno” upravljal boš z (magari “dvojno”) logiko preprečil hkratni vklop (no - vsaj načeloma - bi treba tudi stanja “po ponovnom vklopu” pravilno nastaviti (1. stopnja vklop, 2. stopnja izklop ali obe izklop)). Če boš pa imel potem še na navadni fizični stikali vezano, pa je seveda jajc, ko “pameti” zaradi kateregakoli razloga ne bo zadaj.
Razen špilanja kot ga je omenil Daniel
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.431
265
83
Kras
www.mtl.si
Trenutno še ni nujno, bo itak še fizično stikalo, ki ga bom lahko prekinil s pametnim stikalom. Edino ne bom mogel nastavljati hitrosti delovanja. Upam, da bodo v prihodnosti tudi taka stikala spravili skupaj...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.045
444
83
Nekaj se mi svetlika v glavi, da bi se morda dalo sprogramirat en pritisk = 1 ukaz, dva pritiska = 2 ukaz (hitrost)
Nekje sem videl to funkcijo. Morda na ikejinem stikalu...:sprasujemse:
en klik vklopi linijo1, 2x klik ali dolgi pritisk pa vklopi linijo 2.

pa imš N linijo v dozi?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.431
265
83
Kras
www.mtl.si
Imam, tri kabli pridejo do doze in štiri gredo potem na rekuperator (zaradi dveh hitrosti).
Sonoff.jpg

Sem pa naročil tole stikalo, da preverim kaj in kako. Če nič drugega bom vezal samo na dohodni L in tako izklapljal/vklapljal rekuperator, stopnjo bom moral pa ročno preko stikala nastavljati.
A mi lahko prosim kdo razloži, kaj pomeni S1 in S2 priklop, ker mi ni čisto jasno kaj to dela. Ali je to override za fizično stikalo?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.431
265
83
Kras
www.mtl.si
L-in = dovod
L-out = naprej na rekuperacijo

S1 in S2 pa gre na fizično stikalo
A potem S1 in S2 pomeni, dal ahko vzporedno uporabljam tudi fizično stikalo? Nekaj mi ne gre najbolj skupaj.
Točno to. Bučman, nisem vedel, kaj naj iščem, a fizično stikalo je ravno za zavese. Super, upam da bodo tudi Matter stikala za zavese kmalu na voljo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.045
444
83
Jaz imam kitajca, ki zgleda skoraj enako kot tvoj. In ja. Preko fizičnega stikala lahko On/Off in preko aplikacije.

Pa nabavi wifi verzijo, pa lahko preko google home ali alexe upravljaš.